Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mi a véleményetek az újpesti...

Mi a véleményetek az újpesti Chinoin bölcsődéről? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2014. jan. 7. 09:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Mi oda jártunk 2012-ben.

Akkor elég tragikus volt, bár szépen felújították az épületet és kaptak sok új játékot is, a személyi feltételek közel sem voltak adottak.

A gondozók fásultak voltak, minimálisan foglalkoztak a gyerekkel, sokszor volt kiabálás, illetve a pénzügyek kezelése is zavaros volt.

Télen 4 hónapig nem vitték a kicsiket levegőre, én nem voltam elégedett.

Viszont tavaly nyáron új vezetést kapott a bölcsi (a hölgy korábban az ovi vezető-helyettese volt), és azóta forradalmi változások voltak: rendszeresen viszik őket udvarra, hallgatnak zenét, vágnak-ragasztanak, gyurmáznak (ez korábban nem volt).

Mi már az ovi részébe járunk, de csupa jót hallunk azóta a bölcsiről. Most év végén is kaptak sok új játékot, fejlesztik őket, a dolgozók küzül eltávolították azokat, akiknek nem volt megfelelő a végzettségük stb.

Mostmár jó szívvel ajánlom, ha lesz második gyerkőc, ő biztosan oda fog járni.

2014. jan. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mi is jártunk oda tavaly.


Nagyjából egyetértek az előttem szólóval.

Annyival egészíteném ki még, hogy a sok pozitív változás ellenére (főleg tárgyi körülmények, befejezett áldatlan építkezés stb.) és a végzettség nélküli, hozzá nem értő vezető cseréje ellenére azért ezen túl sem ajánlanám.


A gondozónők között (akiknek természetesen van pl. gyerekápolói okj-s végzettsége stb) sok a "lelketlen", nem cserélték le a legtöbbjüket. Mi akkor jöttünk el, amikor fülem hallatára úgy beszéltek a picikkel, hogy attól már nekem is összeszorult a szívem (csak mert egy 1.5-2 év körüli kislány bepisilt és odament, pont nem az én gyermekem, de ez nem számít).


Engem nem láttak, mert akkor érkeztem- ahogy beléptem, azonnal mézes-mázosak lettek, mint a reggeli-délutáni átadáskor.


Döbbenetes volt és sajnos nem csak én tapasztaltam ezt meg és nem is egyszer. Nem ajánlanám senkinek jó szívvel.

Ezek a gondozók azóta is ott vannak és köszönik szépen azóta is képmutatók a szülőkkel- nap közben pedig...


A legfontosabb pedig éppen az, hogy a kicsikkel napi szinten foglalkozók legyenek emberileg-erkölcsileg megbízhatóak, jó emberek, következetesek, kedvesek, lelkiismeresek. Ebben az intézményben ez a faktor minden csillogó-villogó átalakítás ellenére is nagyon hiányzik és félek, hogy nem is lesz meg egy ideig.


(plusz: a dolgozók folyamatosan célzatosan "panaszkodtak" a szülőknek, hogy mennyire nem keresnek jól, milyen jó lenne egy kis plusz stb.... szinte elvárták az ajándékokat, egyebeket és bevallottan többen jártak a munkaidőn túl is babysitterkedni- emiatt is lehettek fáradtabbak, ingerültebbek- nekem ez sem tetszett).


Ha nem vagy gyógyszergyári dolgozó, akkor az a kb. 60 eFt nem kevés pénz ilyen alacsony színvonalú szolgáltatásért- a környéken van más és jobb intézmény is, akár még kerületi fenntartású is.


Régen, tizenévvel ezelőtt valószínűleg jobb színvonalú lehetett, mára emberileg- szakmailag nagyon leromlott- ezt most feledtetni látszik a szép újra vakolt épület, de a kicsiknek nem a külsőségek, hanem a szerető légkör a legfontosabb.


Ne menjetek oda semmiképp.

2014. jan. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Valóban így van, ha nem lennék gyógyszergyári dolgozó (és újpesti lakos), nem valószínű, hogy ide hoznám a gyerekeket, ennyi pénzért van újabb és színvonalasabb intézmény is.

2014. jan. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ismerem az új vezetőt,konkrétan családtagom. Szóval amióta ott van minden más lett és ő valóban nagyon kedves,odaadó és gyerekszerető.Járnak a gyerekek pl néptáncra ő is tanítja őket. A dadákat nem ismerem ugyhogy arról nem tudok mit mondani. De ha nem dolgozól a gyogyszergyárban akkor nem olcsó mulatság. Mi se visszük oda mert még nekünk is fizetős lenne.
2014. jan. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én még ősszel beszélgettem egy anyukával, mikor dilemmáztunk, hogy hova menjen a gyerek. Ő nagyon nem dicsérte, és azt mondta ha újra kezdhetné, nem íratná oda. Neki 2013 szeptemberéig járt oda a lánya, lehet, hogy azóta változott.

Én végül is beírattam a sima önkormányzati Aradi utcai bölcsibe. Erről is hallottam rosszat is, de jót is, és legalább nem egy vagyon. Saját tapasztalatom majd jövő héten lesz, akkor kezdünk.

2014. jan. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a hozzászólásokat és tanácsokat! nagyon hasznosak voltak és segítenek dönteni ebben a nehéz kérdésben.

azt hiszem még keresgélek, érdemes jobban körülnéznünk.

2014. jan. 19. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!