Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » 2 és fél éves gyerekem felvett...

2 és fél éves gyerekem felvették a bölcsibe de közben tegnap visszamondták. Nem tudom mi legyen a következő lépésem. Volt már valaki hasonló cipőben?

Figyelt kérdés

Tegnap jött a papír, hogy nem fér bele a létszámkeretbe (kisvárosban lakunk, miközben már júniusban hívtak, hogy fel van véve. Október közepén megyek vissza dolgozni és már fél évesen beírattam, hogy legyen helye. Erre most azt mondják, hogy mégsem. A dolog pikantériája az, hogy a környezetemben 2 anyuka is várandós (még idén szül) és az ő gyerekeiket meg (másfél és 2 évesek) felvették, pedig a jogszabályok szerint nem lehetne, mert a szülő a gyerek (születendő) 1 éves koráig nem dolgozhat vagy le kell mondania a Tgyás, Gyedről, tehát itt tuti protekcióról van szó.

1. Menjek be a vezetőhőz és magyarázzam el neki a dolgokat,(félek, hogy ha valaki helyett felveszik, tuti a gyerek issza meg a levét)

2. Irjak neki névtelen levelet, emlékeztetve a jogszabályokra, vagy

3. Irjak az illetékes szervnek az ügy kivizsgálását kérve.


8 órában megyek vissza dolgozni és nagyszülő nincs. Párom is dolgozik, tehát felügyelet másképp nem megoldható. Magánovi sincs, szóval csak a bölcsöde a megoldás. (mielőtt még egyéb tanácsokat kapok)


2014. júl. 29. 14:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

"3. Irjak az illetékes szervnek az ügy kivizsgálását kérve. "


Én ezt tenném.

2014. júl. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták, ha aug végéig betölti a 2 és fél éves kort, akkor már oviba kell íratni. Nekem felvették oviba a lányomat. Esetleg kérdezd meg a körzetes óvodát (ha szobatiszta). Vagy írj az illetékeseknek, kérj felülvizsgálatot.
2014. júl. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Október elején tölti a 2 és fél évet és még nem teljesen szobatiszta. Éjszaka még semmiképp nem. Oviba még kicsinek gondolnám, hisz ott már 3 évesek vannak (általában). Mondjuk azt sem tudom, hogy kik az illetékesek - Megyei MÁK? vagy Minisztérium (oktatási??) passz
2014. júl. 29. 15:33
 4/13 anonim ***** válasza:

Én a vezetőnővel beszélnék elmondanám neki azt amit itt leírtál,hogy neked kell a munka,de aki a kicsivel otthon van annak nem létszükséglet hogy a nagy bölcsiben legyen.

Ez még az a módszer ami talán a legfinomabb.

Mert ha az illetékes szerveket rájuk hívod abban nem sok köszönet lesz részedre meg a gyereked részére,azt csak akkora hagynám ha nagyon muszáj.

2014. júl. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A vezetőnőhöz fordulj. Ha már felvették, akkor most nem értem, hogy kerülhetett elutasításra. A védőnőtől is megpróbálhatsz segítséget kérni.
2014. júl. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Esetleg még hivatkozhatsz arra, hogy te már elmentél dolgozni abban a hitben, hogy felvették a gyereked, mivel ők így tájékoztattak. Ha először felveszik a gyereket, nem mondhatják vissza.
2014. júl. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én hivatalos szerveket csak a legvégső esetben kevernék bele. Én beszélnék ovi vezetővel.

2. opció elégé átlátszó lenne és nevetséges is.



A terhes kismama sem biztos, hogy protekció csak kijátszották a jogszabályt. Terhes lett kivette a felgyűlt szabikat és az alatt állományba van, és kért munkáltatóit.

2014. júl. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Jégtánc ***** válasza:
Önkormányzatnál tudsz fellebbezni. Mindenképp ez a megoldás.
2014. júl. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Jégtánc ***** válasza:
Lemaradt hogy nem névtelenül.Ha szükséged van a helyre akkor vállald a neved.
2014. júl. 31. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Első lépés, hogy a vezetőhöz fordulsz és, ha nem oldódik meg a helyzet akkor lehet máshol fellebbezni. Az pedig, hogy a gyerek issza meg a levét ez a részedről felháborító. Ugyan mond már meg nekem, hogy ezt a baromságot honnan szedted? Mit fognak ezért a gyerekeddel csinálni?Sszerinted nem fognak neki enni adni? Nem teszik majd tisztába?Vagy esetleg állva kell majd aludnia?Egyszerüen ez egy akkora, de akkora nagy butaság!!!Nem kell félni, magyarázd el a vezetőnek, hogy szerinted ez, hogy van és ne vizionálj előre olyan dolgokat, amik csak a te fejedben vannak, de minek. Jó lenne tudni majd a fejleményekről is kiváncsian várom, hogy mit tettek a szegény gyermekeddel:))Valószínű, hogy csak ivólevet fog inni és nem azt amit te képzeltél neki:))Sok sikert!
2014. aug. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!