Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ha 20 hónapos gyermekem egész...

Ha 20 hónapos gyermekem egész nap sírdogál a bölcsiben, megszakításokkal, akkor jól érzi magát? Reggel még akarhat menni?

Figyelt kérdés

reggelente mintha könnyebben készülődne, nincs ellenkezés

érezheti jól magát a sírások ellenére is?



2014. okt. 2. 10:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%
Ha egész nap sírdogál nagyon jól érzi magát. Ez nem is kérdés.
2014. okt. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%
Persze, kifejezetten imádja. Te is oda szeretsz menni, ahol olyan jó, hogy egész nap csak sírsz, nem?
2014. okt. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
39%
Ha egész nap sírdogál, akkor nyilván nem érzi jól magát! Nem egyértelmű?
2014. okt. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

egyébként nem az én gyerekemről van szó. csak furcsa nekem is. Ha napközben sírdogál bent megszakításokkal, tehát nem egyfolytában, akkor miért mondja az anyuka, hogy reggel várja, hogy menjen?

vagy ez csak mentség? mert nekem tök nem kellemetlen, ha a gyereke nem érzi jól magát, vagy nehéz a beszoktatás. Én nem ítélek el senkit, hát majd könnyebb lesz,nem?

2014. okt. 2. 10:52
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az eredeti kérdésben még a te gyereked volt!
2014. okt. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Persze, idővel felfogja szegény gyerek, hogy akár akarja, akár nem, minden nap kiteszi az anyja. Az anyuka magát nyugtatja, hogy ott tudja hagyni. De nem, ez a gyerek nem akar bölcsibe menni. Nem érett meg rá, hogy az anyjától ennyi ideig távol legyen. Én sajnálom, nagyon.
2014. okt. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Na ennyire nem kell lesarkítani, de azért az 1-es válaszoló mond valamit. Egy 20 hónapos otthon is sírdogál, megszakításokkal ha valamit el akar érni, jó esetben hisztizik, de ez nem tölti ki a nap nagy részét. Bölcsiben sem fog egész nap mosolyogni, egyszer-egyszer ott is lesz oka sírni, de nem egész nap megszakításokkal. Ez még szeparációs szorongás, az otthontól, anyától való elszakadás nehézsége. Ez egy folyamat része, ezért szokták a bölcsiseket szépen, fokozatosan beszokatni. A gondozónőket kérdezd meg, ők látják a legjobban, hogy érzi magát gyermeked a bölcsiben, van-e konkrét oka a sírásnak, vagy tényleg egész nap anya után sír, mert akkor biztos nem érzi jól magát.

Kérdés mióta jár bölcsibe és neked muszáj-e odavinned, dolgozol-e? Mert ha még most kezdte és úgy látod napról napra könnyebben készülődik, kevesebb a sírás, akkor ez a folyamat pozitívan alakul, de ha nem akkor elgondolkodnék a bölcsin.

A gyerekek nem egyformák, igen a legtöbb előbb-utóbb jól érzi magát a bölcsiben anya nélkül is, de van olyan is, aki nem tudja megszokni.

2014. okt. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Most olvasom, hogy nem a te gyereked?

Így megtévesztő a kérdésed, nekem ez így fura, akkor miért tetted fel így a kérdést?

Mert ha más gyereke akkor csak sajnálni lehet, tenni semmit.

2014. okt. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A gyerekek nagyon nem egyformák, van aki társaságkedvelő és élvezi a bölcsit, van aki anyásabb, és nehezebben veszi, hogy nem az anyjával töltheti a napot. De pl. a lányom bölcsijében van olyan kiscsaj, aki annyira kis érzékeny, hogy már amiatt is bömbölni kezd, ha valamelyik gyerek hozzáér, vagy teszem azt, egy idegen felnőtt bekukkant a csoportba. Lehet, hogy csak erről van szó, pl. otthon is sírdogálna minden apró dologért.
2014. okt. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

azért tettem fel a magam nevében a kérdést, hogy ne jöjjenek azok a válaszok, hogy mi közöm hozzá, törődjek a magam dolgával stb. Így nekem könnyebb volt.

Én csak az anyukát is sajnálom, biztos nem lehet könnyű, de én nem vagyok az az ember ,aki kinevetne, kigúnyolna másokat miért állít mást, mint a valóság. Megbízhatna bennem

2014. okt. 2. 11:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!