Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Kétnyelvű bölcsődéről tapaszta...

Kétnyelvű bölcsődéről tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Nézegettem egy közeli magánbölcsődét, ahol angol-magyar nyelvű a kommunikáció. Az egyik nevelő kizárólag angolul beszél a gyerekekhez.


Járt valakinek ilyenbe a gyereke? Mi a tapasztalat, ragadt rá a másik nyelvből?


2014. okt. 11. 16:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
28%

Ha az adott nevelönek angol az anyanyelve, akkor érdemes megpróbálni ha csak tanulta, akkor többet árt általában, mint amennyir ér.


Ez ugyanaz, mint amikor két szülö neveli két nyelven - ez is csak akkor müködik, ha minden szülö a saját anyanyelvén beszél. Tanult nyelvet senki sem tud annyira jól, hogy egy kisgyereknek tényleg hibátlanul tudja tanítani, ha meg hibásan hallja a gyerek, akkor azt késöbb jóformßan nem lehet korrigálni.

2014. okt. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
40%
Értelmetlen.m
2014. okt. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
42%
Teljesen felesleges pénzkidobás.
2014. okt. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
68%
Illyés Gyula írja valahol, jobb az első években (5-6- évben) egy nyelv, a nevelő anyanyelve, mert különben nem tud teljesen elmélyülni az anyanyelv (ha két anyanyelvűek a szülők, nyilván kivétel)
2014. okt. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%

Olyan magyar nyelvű óvónő ismerősöm mesélt ilyen oviról, aki ilyenben dolgozik az angol óvónő mellett. Igen, ragad rájuk a másik nyelvből. De szerinte annyira sok előnnyel ez nem bír, egy 6-7 éves gyerek fél év alatt behozza az általános iskola elején azt, amit itt 3 év alatt tanultak meg a picik.


Én személy szerint úgy gondolom, hogy Vekerdynek van igaza. Nem kell trenírozni a gyereket. Nem marad le semmiről, ha nem tanul már 3 évesen nyelveket!

2014. okt. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
51%

Mindenképpen érdemes, nekem vannak ismerőseim akik külföldön élnek, a magyar mellett, egy-két idegen nyelven beszélnek a gyerekkel.

Csak haszna válik belőle.

2014. okt. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
56%
Ha van havi felesleges 80-100 ezred ilyesmire,akkor add ilyenbe,de egyébként sokat nem ér.Ugyanezt megtanulja az iskolában is.Azt hiszik sokan,hogy ezzel majd mélyebb anyanyelvi tudása lesz,de ez maximum két nyelvű családban lehetséges.
2014. okt. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
54%

Nagyon jó. :) Nálunk német az óvoda/iskola (sváb város), és a gyerekek egész kiskorukban kétnyelvűek már.

Édesek, mikor az oviban mondják, hogy "ich gehe Pipi machen" :D


És tényleg nagyon előnyös később is, könnyebben fogja az adott nyelvet elsajátítani, jobb lesz a kiejtése...

2014. okt. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
61%
Igy semmi erteleme. Ilyen pici korban az anyanyelvet kell tanulnia, vagy azt a nyelvet, ami korulveszi - pl ha Nemetorszagban el, teljesen jo es kell is, hogy a gondozoja nemetul beszeljen vele.
2014. okt. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
53%

Én gyerekkoromban sokat néztem angolul meséket, az MTV-t, meg volt egy brit csatorna, aminek már a nevét sem tudom.

A lényeg, hogy annyira a fejemben maradt a brit akcentus, hogy ha meghallom, mindig jó érzés fog el. :) Az otthon melege jut róla eszemben, mert nagymamámnál néztem ezeket és imádtam ott lenni.

Most felnőttként is annyira természetes az angol, mint egy második anyanyelv.

Ha lesz gyerekem biztos, hogy magyarul-angolul-németül fogom tanítani már az első naptól kezdve.

2014. okt. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!