Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Állami bölcsődébe csak akkor...

Állami bölcsődébe csak akkor vehetik fel a babát, ha az anyuka lakóhelyéhez tartozik az intézmény? Milyen feltételei vannak?

Figyelt kérdés

A városunkban nincs állami bölcsi, csak családi napközi, amit nem tudnék megfizetni (az önkormányzat nem támogatna annyival, megkérdeztem). A felvétel előtt mennyi idővel kell jelentkezni a bölcsibe? Oda kellene költöznöm, hogy legyen esély rá? Mi alapján választják ki, hogy ki kerül be és ki az, aki nem?

Én egyedülálló anyuka vagyok, 80 ezer a bejelentett fizetésem. Semmi esély az állami bölcsire?



#állami bölcsőde #jelentkezés feltételei
2014. okt. 20. 09:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha a ti városotokban nincs bölcsi, akkor a hozzátok legközelebbi városban kell megpróbálni! Mivel egyedülálló vagy, ez egy nyomós indok az állami bölcsibe íratáshoz. Nem tudom, mikortól járnátok, de most is megkérdezheted a felvételi feltételeket!
2014. okt. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül kell odaköltöznöd a bölcsőde körzetébe.

Első körben nézd meg annak a településnek a helyi önkormányzati rendeleteit, ahol a bölcsőde helyileg van.


Az az önkormányzat, amelyik a bölcsit működteti, helyi szociális tartalmú rendeletében szabályozza azt, hogy kiket vehetnek fel bölcsibe.

(pl. a mi budapesti kerületünkben a helyek függvényében felvesznek más kerületi lakosok gyermekét is, különösen, ha a szülő igazolni tudja, hogy a kerületben dolgozik, míg más kerületek rendeletben zárják ki, hogy nem állandó lakosokon kívül felvegyenek mást).

Ugyanitt megtalálod a bölcsődei étkezés, esetleges személyi térítési díj mértékét is (ami vagy van, vagy nincs, jövedelemfüggő stb.)


Ha ez megvan, akkor érdemes felhívni a választott bölcsi vezetőjét, hogy van-e hely és mikortól, esetleg várólistára fel tudsz-e íratkozni.


Tehát VAN esélyed önkormányzat által fenntartott bölcsődére.

Esetleg a te lakóhelyed szerinti önkormányzat szociális irodáján érdeklődhetsz arról, hogy támogatják-e valamilyen formában (térítési vagy étkezési díj részben vagy egészben való átvállalásával, eseti támogatással stb.) azt, hogy más település bölcsijébe íratod a gyermeked. Ilyenről is hallottam már, hogy havi X Ft erejéig kap ilyen esetben a rászoruló szülő támogatást (pontosabban eleve a befogadó bölcsi önkormányzatának utalják, de ez mindegy is).

2014. okt. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%
Pont multhéten kérdeztem: nekem azt mondták a bölcsibe nekem és a babának is helyi lakcímmel kell rendelkezni, ahhoz hogy ingyen vihessem. Épp az átjelentkezéseket intézem (még jó hogy van hova ...).
2014. okt. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
31%
Igen így van, ahogy az utólsó írta, hogy államiba csak helyi lakcímmel veszik fel.
2014. okt. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát nem...legalábbis nálunk

A szomszéd városban lévő államiba jár a fiam,és nem kellett átíratni magam vagy hasonló

2014. okt. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor ez úgy látszik városfüggő? Nálunk kell, sajnos.
2014. okt. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Úgy tűnik, ez település- /önkormányzatfüggő. Végighívtam a legközelebbi 7 állami bölcsit, mindenki elutasított. Lakcímkártya kell a felvételhez. Két helyen ki is kérték maguknak, hogy én ezt hogy merem megkérdezni...

Egyébként Pest megyéről van szó, nem is olyan kicsi városban élünk, a mellettünk lévő két városban sincs bölcsi. Csak családi napközi.

De köszönök minden választ :)

2014. okt. 29. 07:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!