Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mire gondolnál/mit tennél, ha...

Mire gondolnál/mit tennél, ha többedik alkalommal fordulna elő, hogy olyan napon hoznád haza délután betegen a reggel még egészségesen a bölcsibe vitt gyermekedet, amikor eső miatt nem is voltak kinn az udvaron?

Figyelt kérdés

Már többször fordult elő velem, hogy a reggel még egészséges, még csak nem is náthás kislányomat délután erősen tüsszögve hoztam el a bölcsödéből, aki a komoly megfázás miatt éjjel be is lázasodott és a kialakult nátha és köhögés miatt 1 hétig el sem tudtam őt vinni újra. Mindezt érdekes módon pont egy olyan esős napon, amikor ki sem tudtak menni.

Bevallom, én csak egyvalamire tudok gondolni. Arra, hogy rájuk nyitották az ablakot. Te mit kezdenél ezzel a helyzettel?


2014. okt. 29. 06:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Az en lanyom is minden masodik, harmadik heten beteg, nathas stb. Nem azert mert rajuk nyitjak az ablakot, hanem azert mert egymast fertozik. Sok gyereket, taknyosan, fertozoen beviszik. Ez itt a problema. Te aki kikuralod es nem viszed ugy. Nalunk nem ritka latvany h a fulig taknyos es gotholos gyereket adjak be. De ez a gomdozonok hibaja is mert beveszik. Csak sokan azzal jonnek, hogy nem tudjak megoldani azt h otthon maradjanak vele. De akit megfertoznek azzal tudjanak otthon maradni. En masodik hete vagyok itthon vele, alig egy honapja votlam ugyanigy vele itthon. Arrol nem beszelve teljesen ki van a szervezete szegenynek.
2014. okt. 29. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

A bölcsiben is kell szellőztetni? Te nem szoktál otthon?

Ha egy kis szellőztetéstől megfázik a kislányod, akkor gyönge az immunrendszere! Vagy azt gondolod, hogy amikor ablakot nyitnak, a lányodat direkt a nyitott ablakhoz viszik?

2014. okt. 29. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Azért egy bölcsiben is kell szellőztetni, hisz egy szobában bent van egész nap 10-20-30 gyerek, én egy gyerekkel vagyok itthon, de egy két óránként kinyitom pár percre az ablakot, mégsem volt még beteg a kislányom.
2014. okt. 29. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem inkább azért betegszik meg mert össze vannak zárva egy kis légtérbe,és könnyebben terjednek így a vírusok mint a szabad levegőn.
2014. okt. 29. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
Attól, hogy kinyitnak egy ablakot egy gyerek se betegszik meg. Akkor sokkal előbb, ha sokan vannak egy elhasznált levegőjű szobában. Főleg ha 1-2 közöttük nem egészséges.
2014. okt. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%
Sajnos előirás hogy nyitva kell lenni az ablaknak. Az én gyerekem csoportja kereszthuzatban aludt, aztán érszre vettem és több anyukával együtt szóltunk. Most már csak egy ablak van nyitva.de sajnos igy is solszor hoza haza az egészséges gyerekemet betegen.
2014. okt. 29. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%
De ugye ezt kerdezo te sem gondolod komolyan h egy virus megnetegedes 2 ora alatt elkap es ki is jon rajta. Ha ilyen van azt joval hamarabb kapta el, szedte ossze. A bolcsi csak ilyen. Erdemes immunerositot hasznalni.
2014. okt. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%
Kedves 1s már miért lennének a gnők hibásak? Talán vigyék el anyuka helyett a gyereket orvoshoz, mert anyuka nem észleli a problémát? Tudod az a helyzet, hogy nincs joga a gnőnek arra , hogy ne vegye be a gyereket, ha náthás vagy beteg. Ez a szülő feladata lenne, hogy beszól a bölcsibe, hogy elviszi a gyerekét dokihoz.De sajnos nagyon sok felelőtlen szülő van. A gnő akkor irányíthatja orvoshoz a gyereket, ha az a bölcsődében lett lázas és csak igazolással veheti be. De a leleményes és felelőtlen szülő megtalálja a módját, hogy kapjon igazolást és másnap csodák csodájára újra viszi a beteg gyermekét a bölcsibe. Akármit csinálhat a gnő be kell hogy vegye, mert az igazolás az szent dolog. És igen, így fertőzi a többi kis lurkót. Hát ez a helyzet sajnos.Szerintem szülőként ha látod a beteg gyereket akkor szólj a szülőnek talán hatásosabb lesz. Ha a gnő szól akkor könnyen a vezetőnél taláhatja magát, mert a "gnő kifogta a gyerekét" Akárki volt akkor is a gnőn csattan az ostor! Ez van.
2014. okt. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
49%
8as hol olvastal olyat h vigyek ok orvoshoz mege gyebek? Annyit irtam h ez ott is hiba bent a bolcsibe mert beveszik, ha hallom h gothol es fuli sarga taknyos akor az a gyerek fertoz! Ennyi. Es ezt ok is tudjak. Kicsit hatarozotabban fellepnenek, hogy hozzanak igazolast h mehetnek-e. Nalunk csak ugy nem allitanak ki igazolast pl. Lehet mashol igen, igy ki lehet kerulni, de valjuk be kisse kiforgattad azt amit irtam. Vegkepp nem sikerult megertened es sokkal tobb negativumot lattal benne. Egyetlen egyszer emlitettem a gondozonoket is, te pedig ugy felhaborodtal, talan te is az vagy?
2014. okt. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Zowie ***** válasza:
66%
Utolsó! Az előtted szólónak igaza van a gondozónő nem tilthatja ki a gyereket csak akkor ha a bölcsődében lázasodik be, szólni szólhat, hogy jó lenne egy kicsit otthon tartani és kúrálni de ezt nem szokták megfogadni. Az célravezetőbb ha a szülő szól a másiknak, ha látja milyen állapotban van a gyerek. Sokszor előfordul, hogy ki van tiltva a gyerek 39-40 fokos lázzal és másnap anyuka hozza miközben lobogtatja az egészséges igazolást és muszáj bevenni. Sőt az is előfordult, hogy többször ki lett tiltva gyerek hasmenéssel másnap már megjelent eg. igazolással majd a végén már be lett írva, hogy csak negatív székletminta eredménnyel jöhet, erre a füzet úgy lett visszahozva, hogy a háziorvos beírta a telefonszámát és persze az egészséges igazolás is ott volt. Mielőtt megkérdeznéd gondozónő vagyok.
2014. okt. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!