Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Menjen bölcsibe ha megszületik...

Menjen bölcsibe ha megszületik a kistesója?

Figyelt kérdés

Kisfiam 22 hónapos, 2 hónapja jár bölcsibe, mert veszélyeztetett kismamaként vagyok itthon, sokat kell feküdnöm, sok a probléma sajnos.

A kisfiam 3 hét után szépen beszokott, heti 3 napot megy, és nagyon szeret ott lenni. már nem sír reggelente, vidám, amikor érte megyek, a gondozók is mondják, hogy jól érzi magát, imádja a gyerekeket.

viszont 2 hónap múlva megszületik a kistestvére, utána hivatalosan még 5 hónapig vihetném a bölcsibe. de tanácstalan vagyok. nem szeretném, hogy féltékeny legyen, viszont már most is türelmetlen azokon a napokon, amikor nem viszem, mert "kevés" vagyok neki, hogy lefoglaljam-így érzem legalább is. aki hasonló helyzetben van/volt mit tett/tenne? nem tudom mi a helyes, mert lepasszolni se szeretném. eleinte úgy voltam vele, hogy egyértelműen nem fogom vinni miután megszülök, de hát annyira szereti..ötletek?



2014. dec. 11. 11:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha szereti és jól érzi ott magát, akkor szerintem vidd továbbra is arra a három napra. Észre fogod venni, ha a tesó miatt féltékeny és nem akar menni, akkor legfeljebb otthon tartod.
2014. dec. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
9%

szerintem ne agyalj ezen még. ha kopogós minusz lesz, úgy se viszed ki a pár naposodat, tehát a nagyot se fogod bölcsibe vinni. és lehet a nagy otthon akar lenni. de lehet menni akar, majd mondja.

meg persze ha várólistás bölcsi, sokan várnak a helyetekre akkor nem kéne.

meg az 5 hónap se 5 hónap ha jól számolom, mert nyáriszünetben, ügyeletbe gondolom nem is vinnéd.

2014. dec. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Anyukám itt lesz segíteni az első hetekben, utána meg majd a párom 1-2 hétre. szóval el tudnám vinni bölcsibe a picike nélkül is.

beszélni meg még nem beszél, szóval mondani nem tudja majd, de igazatok van, nyilván észre fogom venni, hogy szeretne-e menni vagy nem.

majd beszélek a gondozókkal is, nekik mi a véleményük, meg azt se akarom, hogy ferde szemmel nézzenek rám, hogy itthon vagyok, de mégis viszem.

2014. dec. 11. 11:14
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem "csak" egy gyerekem van, de a helyedbe vinném bölcsibe, szeret odajárni azt írod, akkor miért lenne baj. Ha valami van akkor úgyis majd sírdogál, lehet el sem akar majd indulni a bölcsibe, észre fogod venni, hogy nem akar menni. Ez nem lepasszolás, egyszerűen az élet rendje, hogy már bölcsis lett. Persze nem kötelező, de ha jól érzi magát miért ne, sőt még hátha tanul is értelmes dolgokat, persze hülyeséget is fog :)

Én úgy érzem magad miatt nem akarod vinni bölcsibe, esetleg annyit tehetsz, hogy nem viszed korán és legfeljebb nem alszik ott. De így hogy heti 3 napot viszed ez sem sok :) Gondold el aki dolgozik heti 5 napot viszi jó korán reggeltől van uzsonna utánig :) Szóval így is alig van bölcsibe. :)

Neked kell erősödni, mert a fiad szépen próbál önnálósodni, neked megy nehezen az elszakadás, de lehet a közelgő szülés miatt van így, a hormonok..... :)

Nyugi attól még szereted a fiad hogy bölcsibe jár :) pláne hogy szeret is oda járni :) nem kitolás vele.

2014. dec. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
még annyit, hogy nem fognak ferde szemmel nézni rád, nálunk is van egy gyerek akinek nemrég született testvére és a gyerek ugyanúgy bölcsis, csak anyuka jön a picivel is, aztán megy is vele :) gondolom nem tudja addig kire hagyni amíg a nagyot beadja a bölcsibe, nincs ezzel gond!
2014. dec. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ezen még nem is gondolkoztam, hogy talán magam miatt nem akarom....de van benne valami. majd meglátjuk, mi lesz. köszi a válaszokat.
2014. dec. 11. 14:29
 7/10 anonim ***** válasza:

Ne butáskodj! Ha szeret menni, akkor örülj, hogy nem lesz olyan nehéz a picivel és nem később kell szenvedni a beszoktatással.


Ha az lett volna a kérdés, hogy beadd-e, mikor megszületik a kicsi, akkor azt mondtam volna, hogy ne, de így, hogy már jár és szereti, így szerintem egyértelmá a helyzet,


Egy dolog van, ami közbe szólhat: tudtommal nem az elején szokott gond lenni, hanem 2-3 hónap után, mikor rájönnek, hogy ez a kötelező rendszer és minden nap menni "kell", így már nem akkora buli... de ha 2 hónapja jár, akkor valószínűleg már ez is előjött volna...


Szóval örülj, hogy ő el van, szerintem könnyebben fogja így viselni a kicsi érkezését, mert nem lesz annyira egyértelmű, hogy nap közben kevesebbet tudsz vele foglalkozni.

2014. dec. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ne zavard össze a fiadat azzal hogy eddig beszokott egy közösségbe amit szeret, majd megszületik a kistesója és ezért már otthon "kell" maradnia, újra kiszakítod egy helyzetből, amihez neki alkalmazkodnia kell, majd jön az ovi.

Nálunk egy év a különbség a fiúk között, de amikor a nagy két éves lett, ment bölcsibe, előtte nem adtam volna, viszont már annyira fáradt voltam a kettővel itthon hogy az "elviselhető idegállapotú" anyához szükség volt hogy a nagyfiam menjen bölcsibe -imádja.

arra gondoltál már hogy megsokasodnak a teendőid szülés után és még helyre kell rázódnod fizikailag, lelkileg. És ott az órákig tartó szoptatás, házimunka... Délután pedig jön haza a fiad -heti 3x.

2014. dec. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szülés után nagyon nehéz lesz a kettővel egyszerre otthon. Pláne, ha van szoptatási nehézség is, mint nálam volt.

Emellett nem igazán jó az, ha végre a beszokott gyerkedet, akinek kialakult a kis rendszer az életében, ismét kiveszed, megzavarod. A gyerekeknek biztonság kell és kiszámíthatóság.

Féltékenység mindenképpen lesz bölcsitől függetlenül is. Ez így természetes.

2014. dec. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bölcsődében dolgozom, mint kisgyermeknevelő. Volt tavaly egy ugyan ilyen esetem. Szerintem szülés után, mikor a kicsivel hazamentetek, 2-3napra tartsd otthon a nagyobb fiút, hiszen teljesen új lesz neki, hogy ott van a picurka, és szerintem pont azért érdemes otthon tartani,hogy ne legyen féltékeny. Ha azt látja,hogy őt viszed, te meg otthon vagy, akkor lesz igazán féltékeny! Ha mondjuk csütörtök-péntek-szombat-vasárnap otthon van, akkor megtanulja, hogyan is megy ez a tesós dolog, és miben változik. Fontos, hogy ezekben a napokban érezze, hogy ugyanúgy szereted és törődsz vele, nameg hogy megszokja a tesó jelenlétét.
2015. jan. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!