Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsödébe csak azt veszik...

Bölcsödébe csak azt veszik fel, akinek dolgozik az anyja, vagy más esetben is?

Figyelt kérdés

Elsősorban bölcsödében dolgozókat kérdeznék.Magam is szoc. de más területen dolgozom...


Közepes, de inkább kisebb városban levő,nem magánbölcsiről van szó.

Nekem már nagyok a gyerekek,és csak oviba jártak anno.


Azért kérdezem,mert furcsának találom, hogy van olyan nő(ismerem)aki nem dolgozik már évek óta,és a gyereke mégis bölcsibe jár.


Tudom, hogy nem tartozik rám, de kíváncsi lennék rá,miért...


3 gyereke van aműgy,és 2 éves a legkisebb, a legnagyobb 12.Gondolom főállású anya, tehát otthon van...


Vagy van olyan is, hogy elmaradt a fejlődésben,pl. nem beszél, vagy hasonló,és fejlesztésre beveszik?


Nem rosszindulatból kérdem,nem kell letolni.


De a nőt nem akarom ezzel megsérteni, hogy megkérdezem.Köszi.


2015. jan. 5. 12:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, fejlesztésre is felvehetik védőnő/orvos javaslatára. A bölcsődében viszont általában nem azt nézik, hogy ténylegesen dolgozik-e az anya, hanem hogy tud-e igazolást vinni róla, hogy dolgozik. Egyébként attól, hogy valaki főállású anya (ha ugyan tényleg az), még dolgozhat 4 órában valahol.
2015. jan. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
akkor vehetik fel a gyereket bölcsödébe ha mindkét szülője dolgozik, nagycsaládosok, szociálisan rászorultak vagy az orvos ad olyan papírt, hogy a fejlődéséhez szükséges (pl. nem indul be a beszédfejlődése). tehát a 3. gyereket felvehetik akkor is ha a szülő otthon van. de akkor is felvehet nem dolgozó szülők gyerekét a bölcsöde, ha kis létszámú, a fenntartáshoz kellenek még gyerekek, ez a kisebb településeken fordulhat elő
2015. jan. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Budapesti kerületről tudok konkrétumot.

Mióta az önkormányzat bevezette a gondozási díjat (étkezés mellett fizetendő havi díj az ott töltött napok szám alapján)- hát eléggé megcsappant a csoportlétszám, pedig a legmagasabb egy főre jutó kategória alapján fizettem havonta a kajával EGYÜTT! 25-28 eFt/hó összeget.


Mivel itt van hely, ezért ha jelentkezik, mehet. Persze elsőbbséget élvez a dolgozó, de ha van hely, akkor örülnek neki.

Mivel anyuka nem keres túl jól, ha apuka is átlagosan, akkor még ennyit sem kell fizetniük, nálunk ha az egy főre jutó 40 eFt/fő alatt van, akkor nem is kell gondozásit fizetni. :)


Ha szüksége van a közösségre és ezt az orvos, védőnő igazolja, javasolja, akkor akár soron kívül is felvehetik (pl. rémséges otthoni körülmények, ahol pl. gond a fűtés, akkor jobb helyen lehet- de akár akkor is, ha valamilyen fogyatékossággal, betegséggel küzd stb.)


A bölcsődei dolgozók elmondása szerint azért csökkent le döbbenetesen a látszám még ilyen kisebb összegek bevezetésével is, mert sok családban van már legalább egy munkanélküli vagy nyugdíjas stb. és mivel kevés a családok pénze, így inkább megoldják önerőből, ha tudják vagy csak minden másnap hordják bölcsibe és akkor arányaiban kevesebb kaját és gondozási díjat kell nálunk fizetni stb.


...de persze olyan is mindig akad egy-kettő egy bölcsiben, akinek nincsenek sem szociális, sem fejlesztési indokai, nem is dolgozik, ne adj Isten még fizetni sem akar/tud, mégis nyomja be a gyerekét- de a szülők többsége szerintem normális, ilyen kivételek meg mindig vannak.

2015. jan. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

budapest egyik dél pesti kerületébe csak dolgozo szülöket vesznek fel ,vagy aki dolgozni fog.


viszont ott ahol tényleg kevés gyerek jár bölcsibe falu,vagy kisvárosban ott lehet hogy minden gyereket fölvesznek .

2015. jan. 6. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tudom,nem friss a kérdés. Mi a 18.kerületben lakunk,múlt héten voltunk beiratkozni,és ma kezdtünk. Nekem a fiamat beszédfejlesztés miatt,és hogy gyerekek között legyen,azért vittem. Már a telefonban kijelentettem,amikor még csak érdeklődtem,hogy nem dolgozok,és van egy pici húga,aki nem rég született,de mivel 3 éves muszáj a beszédén fejleszteni. Nekünk 2 évesen adtak papírt,hogy vigyük,de vártam még egy évet,hátha beindul. Szájhúzással,de felvették őt
2015. jan. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!