Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » A bölcsőde a munkáltatói...

A bölcsőde a munkáltatói igazolást hogyan ellenőrzi?

Figyelt kérdés
2015. febr. 9. 12:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Felhívhatják a munkáltatót.
2015. febr. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem felhívtàk a munkahelyemet. Megkérdeztèk azt is a főnöktöl, hogy hány órában dolgozom. Asszem a második hónap körül ellenőriztek.
2015. febr. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Mi van abban az esetben, ha két munkáltatóm van? Az egyik egy nagy cég, a másik a saját családi vállalkozásunk, papírforma szerint apám a munkáltatóm (ő az ügyvezető). Négy órában vagyok bejelentve, de kötetlen munkaidőben, határidőkkel dolgozom, ezt a munkát nem hagytam abba a szülés miatt se, hiszen családon belül jobban elfogadják a "mindjárt visszahívlak, épp tisztába teszem" érvet, mint egy nagy cégnél.


Viszont most eléggé megnőtt a munka mennyisége a családi cégünknél, így érdemes lenne ott jobban odatenni magam, viszont a 8 órás (valóságban 10-12, ahogy épp a főnök érzi magát) másik állásomba még nem mennék vissza.


Ilyen esetben a családi vállalkozás munkáltatóija elegendő, vagy miként van a szabályozás? Kell egyáltalán tájékoztatnom őket a másik munkahelyről?

2015. febr. 9. 12:36
 4/4 anonim ***** válasza:

Azt ők nem tudják, hogy honnan mentél szülni. És nem is lenne kötelező oda visszamenned.

Tehát bármilyen munkáltatótól vihetsz igazolást, aki igazol is, ha megkeresik.

2015. febr. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!