Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mennyire volt "fejlett" a...

Mennyire volt "fejlett" a babád bölcsöde ELŐTT? (pl simán elaludt vendégségben, ivott már pohárból, el tudta fogadni, ha elmész, más vigyáz rá? )

Figyelt kérdés

Próbálnám felkészíteni valahogy, nálunk minden pont siralmas.

van hogy itthon sem alszik el anélkül hogy nem fekszem mellé, vagy nem ölelem meg még utoljára, nemhogy vendégségben. ott már szinte sokkot kap a fáradtságtól akkor sem tud elaludni.


valószínű nem tudom családias fizetősbe adni (Családi napközibe)egyik közli bölcsibe tudok arról, hogy sérült gyerekek is járnak akikre nem fordítanak külön gondot, másik meg a buzpálya mgött van a szmogban, már ezek kikészítenek, nemhogy a kicsi éretlensége.

gondoltam viszem baba-mama klubba, de ahogy látom egy nap van bent max két anya a gyerkeikkel. nincsn foglaloztató sem, hogy valaki mondókázna, vagy bármi, javarész üresen kong.lasan 10 hónapos, azért szeretném beszoktatni, hogy ne szokja meg ezt a kicsit "antiszociális" életet velem, a védőnő is mondta, hogy észre lehet venni egy gyereken hogy bölcsis, vagy nem, sokkal közléknyebbek, szociáltak a bölcsiek. meg persze mennék dolgozni és nem tudom beszoktatni, ha már munkába álltam.


ki hogy készítette fel a kicsit?


2015. febr. 25. 22:47
 1/10 A kérdező kommentje:
*egyik közeli bölcsibe
2015. febr. 25. 22:49
 2/10 anonim ***** válasza:

Mivel a fiam nem vették fel a bölcsibe helyhiány miatt, ezért én nem válogathattam.

Csanába megy nemsokára.

Most 22 hónapos, sehogy nem készítem, amit tud, tud, amit nem, majd megtanulja.

Szerintem állami bölcsiben sem hagynák éhen-szomjanhalni, a többit "túléli"/megszokja.


Szerintem 10 hónaposan még túl kicsi.

Nálunk is csak én vagyok neki, meg a szabadnapjain apa. Sehova nem jártunk eddig sem (baba-mama klub, meg ilyenek)

Ismerős gyerekeivel kb heti 1x-2x találkozik úgy másfél éves kora óta.

Ennyi idősen csak te kellesz neki.

2015. febr. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Egy gyereket nem lehet a bölcsire felkészíteni. Mégis hogyan? :)

A lányom iskolás lesz, felvételizni fog (elsős lesz), és még őt sem "lehet" erre felkészíteni... Sem stesszelni nem akarom, sem nyomást gyakorolni rá, és utánozni sem tudom se a felvételi körülményeit, se az iskolai feeling-et.. tehát sehogy sem készítem fel.

2015. febr. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

főleg az alvástól félek.mert az egy dolog, hogy nem alszik el máshol, de legtöbbször aludna reggel, délbe, este is, úgy tudom a bölcsikben csak egy alvás van 14 ó körül, ha jól láttam egyik honlapján.


nagyon be vagyok agódva, de muszáj, egyedül vagyok vele.

2015. febr. 25. 23:28
 5/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, ne aggódj! :) Meg fog oldódni könnyen és gyorsabban mint hinnéd. Lányom majdnem 3 évesen került bölcsibe, és minden megváltozott... Ott evett, ivott, aludt, mint a többiek.. Itthon nem bírtam vele, főleg alvásilag. Alkalmazkodni fog a többiekhez! Az első egy-két hét nehéz lesz, de ezzel mindenki így van! :)
2015. febr. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

addig lehet megpróbálom bevezetni a 6 órási keléseket, meg bölcsi napirendet. jobb ötletem nincs

olyan rossz látni, hogy ha kimegyek a szobából is meddig nyafog, sír, mindig próbál különböző "hangeffekteket" hogy melyikre jövök be, legutóbb az elestem és hirtelen felkiáltva sírós hangot adta elő, a vészhívót...


már összefacsarodik a szívem, nemhogy otthagyni


próbálok megnyugodni, az vigasztal, hog ymilyen nagyokat tud legalább majd játszani, nem csak itthon a nagy csenben, unalomban

2015. febr. 25. 23:58
 7/10 anonim ***** válasza:

A bölcsis napirendhez igazodni otthon az evések, alvások idejét tekintve lehet megpróbálni ill. hogy nélküled aludjon el (ha pl. eddig simogattad vagy szoptattad, akkor ahelyett elég legyen rongyi vagy cumi). Mást nem tudsz tenni, max. vidd többet közösségbe, akár csak játszótérre. A másik meg, hogy 8 hós - 1 éves kor között van a szeparációs szorongás, amikor (vérmérséklettől függően) anyásabbak.

Az enyém csak 2 évesen ment. Akkor azt mondták, 3 hónap az, amíg (ugyanúgy, mint a felnőtt egy új munkahelyet) igazán megszokják az új közeget, hogy zajosabb és hogy már tudnak kötődni a nénikhez és barátokhoz, na meg a "bacikat". Nálunk nem volt szinte sírás, mert egyébként is nagyon társaságkedvelő a fiam, de tényleg ennyi idő kellett, mire rutinosak lettünk mind.

2015. febr. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A fiam 2,5 éves múlt, 2 éves kora óta csanás. Nem készítettem fel sehogy, csak beszoktattam.

Ő itthon nagyon jó alvó (egyedül alszik el és nappal 3,5 órát alszik), de vendégségben esze ágában sincs aludni. A csanában gond nélkül alszik ebéd után. Pohárból ivott, és kicsi kora óta hozzászokott, hogy másokkal (nagyszülők, barátok) is gond nélkül ellegyen.

2015. febr. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez nem feltétlenül igaz, hogy csak egyszer alszanak a bölcsiben. Nálunk a bölcsiben volt egész kicsi 6 hónapos gyerek is, őt pl. kétszer altatták. A kérdés mennyi idősen akarod beíratni.

Nekem mindkét gyerekem 2 évesen kezdte a bölcsit, mindegyikük tudott addigra pohárból inni. Az elalvásnál meg ott voltak a gondozók, ők simizték, ha nehezebben aludtak volna el.

2015. febr. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem se aggódj ezen, a bölcsiben minden más. Az én fiam másfél évesen kezdte, nem tudott pohárból inni, egyedül enni, sőt még rendesen menni sem. Két héttel később már ment, most pár hónappal később már szépen eszik egyedül, nem is engedi, hogy etessük.

Otthon csak úgy alszik el, ha mellé fekszik valaki, a bölcsiben probléma nélkül alszik.

Szeret ott lenni, szalad kifelé, amikor megyek érte, de utána mintha már menne is vissza :)


Ha megteheted, azért várj még pár hónapot a kezdéssel. De azért csak nem gonosz gondozók vannak a bölcsikben, akik hagyják a gyereket éhezni meg sírni.

2015. febr. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!