Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mi alapján rangsorolnak...

Mi alapján rangsorolnak bölcsödei felvételnél? én egyedülálló vagyok, munkát kell találnom. Lehet fel se veszik, csak a dolgozók babáját?

Figyelt kérdés

igényelem majd a rendszeres gyermekvédelmit, azt mondták azt ráér augusztusban, mert szept-től indul a bölcsi.

huszadikként írtak a listára(előttem már kért feévételi lapot 19 anyuka)

de olyan "elkeserítően" beszélt vlem az ig.helyettes(lehet nem vagyok szimpi)hogy más bölcsikbe is jelentkezni kell, ha esetleg nem nyer felvételt ide, stb.

a másik bölcsikkel nagyon nagy problémám, hogy borzasztó messze vannak, kocsim sincs, egy busszal meg sem közelíthetőek és még csak nem is arra fogok dolgozni, tekintve, hogy környékükön társasházak vannak, munkahely egy szál se.


még arról fagggatott, hogy én hoznám-vinném e, hogy nincs egy nagymama aki vállalná..?mondtam, hogy ők rengeteget dolgoznak, (meg nem is olyan amúgy a viszony)tuti nem fogják vállalni(még csak nem is vigyáztak rá soha)

ez miért számított?


szerintetek?


amúgy nem kicsi bölcsik vannak nálunk hogy ne lenne férőhely, (megyeszékhelyről van szó)nagy állami bölcsikről.


2015. márc. 3. 11:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
29%

Elvileg azokat a gyerekeket veszik fel akinek a szülei dolgoznak. Kérnek is egy papírt majd hogy van munkahelyed, illetve munkáltatóit. De úgy tudom van valami idő amíg beszerezheted. Add be a jelentkezést, aztán addig nézz munkát, ki tudja lehet összejön addig valami.

A nagymamás kérdés nem tudom miért jött szóba, nálunk ilyet nem kérdeztek, de lehet azért mert van amikor a nagyszülő megy sokszor a gyerekért én ezt látom.

Hát lehet az a megoldás lenne jó hogy egy kocsit, motort vagy legalább biciklit beszereznél, ha ennyire nincs ott semmi sem. Mikor odaköltöztél nem néztetek körül mi várható? Ilyen helyen mindenkinek kocsija van nem?

2015. márc. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
11%
Igen, számít, hogy van-e munkahelyed, nyilván azok vannak előnyben, akik dolgoznak, hisz ők nem tdunak a gyerekkel maradni. Ha marad hely, akkor veszik azokat is, akik nem dolgoznak. Számít még az is, hogy hol laksz, ha az a hozzád leközelebb lévő bölcsi, akkor is előnyben vagy.
2015. márc. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
28%

2. Bölcsődébe a gyermek húszhetes korától harmadik életévének, fogyatékos gyermek az

ötödik életévének betöltéséig, illetve annak az évnek a december 31.-éig vehető fel,

amelyben a gyermek a harmadik életévét, a fogyatékos gyermek az ötödik életévét betölti.

3. Bölcsődei ellátás keretében azon gyermekek ellátását kell biztosítani, akiknek szülei,

nevelői, gondozói munkavégzésük, munkaerőpiaci részvételt elősegítő programban,

képzésben való részvételük, vagy egyéb ok miatt napközbeni ellátásukról nem tudnak

gondoskodni.

A bölcsődei felvételnél – az alábbi sorrendben – előnyt élvez különösen az a gyermek

a) akit egyedülálló (élettárssal nem rendelkező hajadon, nőtlen, elvált vagy

özvegy családi állapotú) szülője nevel,

b) akivel együtt a családban nevelt kiskorú gyermekek száma a három főt

meghaladja,

c) aki családgondozásban részesül, és fejlődése érdekében állandó napközbeni

ellátásra van szükség,

d) akinek szülője orvosilag igazolt betegsége miatt az ellátást biztosítani nem

vagy csak részben tudja,

e) akit - gyámhatósági határozat alapján - gyámként kirendelt időskorú (a reá

vonatkozó nyugdíjkorhatárt elért ) hozzátartozója nevel,

f) akinek a szülője jövedelmi helyzete miatt (mert családjában az egy főre jutó

jövedelem az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegét nem haladja

meg) az ellátásáról nem vagy nehezen tud gondoskodni,

g) akinek családjában az egy főre jutó jövedelem alacsony.h) A gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi XXXI.

törvény 42/A § alapján „a bölcsődei felvétel során előnyben kell részesíteni

azt a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosult gyermeket, akinek

szülője vagy más törvényes képviselője igazolja, hogy munkaviszonyban vagy

munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyban áll.”

4. Az I/3. pontban meghatározott sorrendiség figyelembe vétele nélkül a gyermek bölcsődei

ellátását biztosítani kell, ha a jegyző – A gyermekek védelméről és a gyámügyi

igazgatásról szóló 1997. évi XXXI. törvény 68.§. (3) bekezdése alapján – védelembe

vételt rendelt el és kötelezte a szülőt, hogy folyamatosan vegye igénybe a gyermekek

napközbeni ellátását.

5. Nem vehető fel az a gyermek, akire nézve nagyszülője gyermekgondozási segélyben

részesül

2015. márc. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
18%
Ne haragudj, most látom, hogy egyedülálló vagy. Ilyen esetben szerintem előnyt élvezel, abban az esetben is ha nem dolgozol.
2015. márc. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
18%
Nálunk az önkormányzati bölcsödébe teljes vagyonnyilatkozatot kérnek a honlapjuk szerint. Még nem adtam be, de itt autó, lakás, földtulajdon értéke és az egy főre jutó jövedelem alapján (állampapír kamatostól) húzzák meg ki kerül be a bölcsödéjükbe. Budapest 12. ker.
2015. márc. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
addig nem tudok dolgozni menni, míg be nem veszik...
2015. márc. 3. 11:54
 7/15 A kérdező kommentje:

a rendszeresre jogosult vagyok

asszem 37.700 az egy főre jutó határ

vagyon nincs

2015. márc. 3. 11:56
 8/15 A kérdező kommentje:

szóval amit akartam még kérdezni, és nekem fontos!!!


hogy elutasíthatják a felvételét olyan laapon, hogy nem vagyok szimpatikus esetleg?

2015. márc. 3. 11:59
 9/15 anonim ***** válasza:
28%
Nem, olyan alapon semmiképp. Ha kő gazdag lennél, nem dolgoznál és csak azért akarnád bölcsibe adni a gyereket, hogy sétafikálj és vásárolgass, akkor elutasíthatnák. De így biztos nem.
2015. márc. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
28%

Ahogy 3-as is leírta: előnyt élveznek az egyedülálló szülők gyermekei, valamint a rendszeres gyermekvédelmi támogatást kapó gyerekek is. Ez alapján van esélyetek.

Ha nagyon nem vagy szimpatikus, akkor az alapján nem utasíthatják el, de mondhatják, hogy helyhiány miatt nem tudják felvenni a lányodat.

Ha jár nektek a rendszeres gyermekvédelmi, érdemes már most igényelni. Nemcsak a bölcsődei/óvodai étkezés lesz ingyen, hanem időnként valamennyi természetbeni juttatást is kaptok (azt hiszem, Erzsébet-utalványt).

2015. márc. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!