Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mit tennétek, ha a bölcsiben...

Mit tennétek, ha a bölcsiben így etetnék a gyereket?

Figyelt kérdés

Kislányom családi napközibe jár. Előre bocsátom, hogy nem szidni akrom őket, nagyon elégedett vagyok mindennel, csak az étkezéssel vannak problémák, de erről sem ők tehenek.

Tehát, van egy szuper, szakember által összeállított étrendjük, ami nagyon kiegyensúlyozott, egészséges, de nem mániásan. Kapnak fehér pékárut is, felvágottat, kakaót is, amivel nekem semmi problémám. Van néhány válogatós gyerek, többek között a mi lányunk. Annyira nehéz őt megetetni, hogy ha semmit nem eszik az aktuális menüből, akkor adnak neki valami mást pl. joghurtot, rudit, kölesgolyót, kekszet. Ennek először örültem is, mert legalább nem éhezik, én sem boldogulok vele jobban. Csak ez mára odáig fajult, hogy az én lányom soha nem eszi meg a reggelit, tízórait és ebédet, csak a nasit, amit adnak helyette. Már egyszer mondtam, hogy legalább ebéd helyett ne adjanak neki, mert ebéd után hazahozom, akkor meg tudom etetni valami "normálissal", de erre azt mondták, hogy a többieknek adnak és így csak ő maradna ki. O.K. ezt is elfogadtam, meg igazából én is bizonytalan vagyok, hogy mivel teszek jót. Ha azt mondom, hogy adjanak neki, vagy ha azt, hogy ne. Ma reggel telt be e pohár, amikor azt fejtegették, hogy mekkora meglepetés lesz a gyerekeknek ebéd után, mert ma nutellás kenyeret fognak kapni. Mármint a kiírt ebéden felül. Na erre én azt mondtam, hogy akkor ebből ne adjanak a lányomnak. Most én vagyok a hülye? Kell nutellás fehér kenyér ebéd után ilyen kicsiknek? Van olyan, aki épp csak 1 éves múlt.

Mert én úgy gondolom, hogy a rossz evőnek azért nem jó, mert akkor csak ilyeneket eszik, a jó evőknek meg semmi szüksége nincs erre, hiszen jól lakik az ebéddel.


2015. márc. 27. 11:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyszer-egyszer kapnak, akkor nem látok gondot a Nutellás kenyérben, gyakorlatilag desszert, egy szelet tornának sincs nagyobb tápértéke.


Abban viszont igazad van, hogy a lányodnál nem jól csinálják. Ő rájött, hogy így a finomabb (de alacsony tápértékű) kajákat ki tudja bulizni magának és csak azt eszi.

Ebben a helyzetben én is kihagyatnám az étkezést (ha az ebéd nem kell, nincs helyettesítő étel), valószínűleg pár nap után az ebédet is megenné.

2015. márc. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem a nutellás kenyérrel van a gond szerintem, hanem, hogy nasit adnak annak, aki nem akar rendeset enni. Egyszerűen nem kéne édességgel tömni őket. Ha nem eszik reggelit, akkor nem eszik, majd megéhezik ebédre. Az éhes gyerekek esznek.
2015. márc. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A helyedben én is ideges lennék. Jogos a kérdés és a felháborodásod.
2015. márc. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Megkérném őket, hogy neki ne adjanak. Mi is családi napközizünk, azért ezekben nagyon kevés gyerek van, oda tudnak figyelni mindenkire. Nálunk abszolút tiszteletben tartják ezeket a kéréseket, tudják, hogy kinek mit nem lehet adni. Aki nem kap valamit, annak adnak más helyettesítő dolgot.
2015. márc. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem vagyok felháborodva, nagyon rendesek és úgy csinálnak mindent, ahogy kérjük. Ha azt mondanám nekik, hogy ne adjanak semmit a menün kívül, akkor megtennék, csak én is patt helyzetben vagyok, mert az én lányom bírja az éhezést. Nagyon nem akar enni és nem tudom mit tegyek, mit kérdjek tőlük. Ha meg nem adunk neki, akkor rögtön látszik a súlyán.

A nutellával egyébként az a legnagyobb problémám, hogy még nem vezettem be a mogyorót és jobban örültem volna, ha itthon eszik ilyen allergizáló dolgot először, de erről sem ők tehetnek. Egyébként az én lányom kora szerint kaphatná már, csak olyan lassan haladtunk az evéssel az első perctől kezdve, hogy egyszerűen nem került még sor rá.

2015. márc. 27. 11:13
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem engedném a nasiztatást, csak azért mert nem eszik a gyerekem. Ez egy ördögi kör, teljesen felesleges belemenni.
2015. márc. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nyilván nem lesz népszerű a véleményem, de én meg azt gondolom, hogy ha a lányod bírja az éhezést, akkor nagyon jól teszik, hogy megetetik mással. Ez így sokkal kisebb probléma, mintha a nem evéstől lenne valami komolyabb baja.

Az én unokahúgom ugyanezt csinálta gyerekkorában, a nasin kívül csak a borsólevest volt hajlandó megenni, mára mégis egészséges és jó étvágyú felnőtt lett belőle.

Pedagógus vagyok, én sem bírnám nézni, hogy mindenki eszik, de az egyik gyereknek nem adunk enni. Szerintem nagyon jól csinálják a gondozók.

2015. márc. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha ebéd után mindig hazaviszed, esetleg megbeszélhetnéd, hogy a nasit csak akkor adják, ha evett az ebédből, mintegy jutalomképpen, ha meg nem eszik, akkor küldjék haza, mondván, hogy "majd otthon megeszed ha már ebédeltél". Így le sem maradna a nasiról, és esetleg enne is előtte.
2015. márc. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát én pont ellenkezőleg csinálnám. Ebéd után jutalomként valami nasi szerű, ameddig az ebédet nem eszi meg, semmi. Nyilván jó hogy nem hagyják éhezni a gyereket de ennek pontosan ez a veszte.
2015. márc. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 mincayani ***** válasza:
Nem olvastam a válaszokat,de amit a lányoddal csinálnak,az közönséges alultáplálás,az én lányom is válogatós volt,én is hozzá alkalmazkodtam,csak minket megtalált a gyermekvédelem,ha akarod,privátban megírhatom,ki volt anno a ˝jótevőnk˝, és bizony külön dietetikushoz kellett fordulnunk,aki bizony nem kertelt,mikor a nem Akarom-ságon volt a hangsúly,külön nyomatékosan utasított hogy a csecsemőkhöz hasonlóan 3 óránként egyen,ha nem eszik mert nem kéri,egy étkezést hagyjunk ki,és közben max igyon,aztán a köv. ´ étkezésnél bármit meg fog enni,.Betartottuk,bevált.S bölcsiben szinte mindent megeszik,igaz,kis adagokat,de eszükbe se jut nasiztni,ha egy étkezés kimarad.Önkormányzati bölcsiről van szó,a seggüket szétrúgnák ha vmelyik szülőnek ilyen panasza lenne.Ha a tietek fizetős,ha azt kéred,álljanak fejen,azt fogják tenni,de az h fejlődésben lévő kisgyerek egesz nap nassol,az minőségben t¨rténő alultáplálás,hiszen nincs Megfelelő vitamin-fehérje,ásványi anyag,magyarul tápanyag bevitel.
2015. márc. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!