Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hogy lehet kibírni a beszoktat...

Hogy lehet kibírni a beszoktatást?

Figyelt kérdés
Kislányom 1,5 éves múlt, és lehet lesz egy munkalehetőség amit nem szeretnék visszautasítani. Úgy volt, hogy szeptembertől adom bölcsibe, de ha ez a munka összejönne, akkor már májusban lehet mennie kéne... Ha belegondolok, hogy reggel elmegyek dolgozni és csak késő délután érek haza, és nem látom, nem tudom mi van vele egész nap, hogy rendesen figyelnek -e rá, hogy nem lesz e baja, meg úgy jövök el, hogy sír utánam, már most összeroppanok. Hogy lehet ezt kibírni? Tudom ezen mindenki átesik, és túléli, csak tanácsokat várnék lelkileg ezen hogyan kell könnyíteni? Ha belegondolok, már most kikészülök...

2015. ápr. 11. 23:07
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
engem nem viselt meg. soha nem sírtam emiatt, lehet ufo vagyok, de nem úgy éltem meg, hogy most itt vége mindennek :) örültünk mind a ketten, ő várta, hogy gyerekekkel legyen, én meg, hogy felnőttekkel :) igaz, nem 1,5 éves volt, hanem 2,5 év, de mindketten örömmel indultunk neki az új életnek. már 3 éve közösségbe jár, eddig 1x! sírt, mégpedig azért mert gombaleves volt az ebéd és éhes volt :D (de a 2.ból kapott repetát, szóval megnyugodott :D)szerintem sok múlik a szülő hozzáállásán is, ha úgy közvetíted neki, hogy ez jó és izgalmas, mennyi élmény vár rá, akkor neki is könnyebb lesz. igaz, mint írtam is, 1,5 évesen ilyen tapasztalatom nincs, biztos, hogy nehezebb ilyenkor mert még nem érti, de vallom, hogy érzik a feszültséget, szóval legyél boldog és mosolyogj majd :)
2015. ápr. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

előtte járj vele játszóbölcsibe, látni fogod milyen nagy élmény neki egy kortársa, az új hely, új közeg és csak a játék:)


tájékozódj mik mennek a bölcsikben és fokozottabban figyelj oda(pl másnak a pelusát adják rá, vagy nem cserélik, csupa piros a babád feneke)

a beszoktatás okozta, és későbbi szorongásokról tudni fogsz

-ha barátságtalan, esetleg agresszív a bölcsiben

-nem alszik, nem eszik a bölcsiben

-alszik ugyan, ki van pihenve, de otthon estére akkor is nyűgös lesz


ha megnyugtat én babám 1 év 4 hósan fog bölcsibe menni, én aggódhatnbék ott a nagy gyerekek között, hogy fellökik, elnyomják, stb, pedig én babám csupa szív, szeretettel van mindenkifelé, de látom a játszóbölcsiben is, hogy ilyen nagyobbak olyan "mufurcok":( ja meg csapkodják egymást..áh

2015. ápr. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen 1,5 évesen még ha érti is amit mondok neki, nem biztos, hogy úgy reagál... Még nem beszél, így ugye sokkal nehezebb vele megértetni, hogy majd megyek érte, és minden szuper lesz...stb. Járunk játszóbölcsibe, ugyanoda ahova majd járni fog, és teljesen vegyes... Eljátszik a gyerekekkel, de mindig látom, hogy engem keres, sokszor odajön hozzám, leül az ölembe majd tovább játszik... Ez így okés, sokszor megyek vele játszóházba is gyerekek közé, szóval ez nem újdonság neki, de az, hogy én ott hagyom... Na attól félek igazán... :( Meg tényleg az a tény, hogy nem tudok róla egész nap semmit??? Ha mamák vigyáznak rá, őket is azért felhívom, h na minden oké? Mondják, h persze most evett, vagy játszik megnyugszom és kész... De a bölcsiben nem hívogathatom a dadákat...
2015. ápr. 11. 23:25
 4/9 anonim ***** válasza:

azt gyakorolhatod vele, hogy mész és szólsz neki, mindjárt jövök

meg bölcsi előtt aludhatna másnál is(pl mamánál)szoknia kell azt is, hogy most más vigyáz rá(ezt a beszotatási témakörökben írják)

a dasusokat is próbáld megismerni(mi bölcsinkben a dadus csupa szív, olyan nagyis szeretettel beszél a gyerekekről, míg a gondozók(vagy kik..?) meg be vannak fásulva, teljesen, tartok is tőlük, lehet nem is oda fogom vinni ezért..de szóval nekem azt mondta ismerős inkább a dadus a lényeg, mert ő pelenkáz, ő etet, ő törődik velük igazán.


hívogatni nem hinném, hogy jót tenne, azt a hatást is keltheti, mintha ellenőrizgetni akarnád őket, unszimpátiát kelthetsz vele(de nyugodtan meg lehet cáfolni, ha másnak van igazi tapasztalata)


2-4 hét a beszoktatás úgy tudom(lehet tébvedek)ha lehet,

válaszd a 4 hetest.

2015. ápr. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

nyugi, szeptemberben is ez lenne, ezt éreznéd. :)

és hívogathatod a nevelőket.

főleg az elején. nem veszik majd zokon.

fel a fejjel, ne görcsölj!


szerintem nincs erre praktika, fejben döntsd el, hogy jó helyen van és megbízol a nevelőkben. ez a legfontosabb.

a többi jön magától. amint megbíztam bennük, minden simán ment. a beszoktatás is. addig viszont a bizonytalanságomat érezte a gyerek.

2015. ápr. 12. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok:

egyet tudsz tenni ahogy javasolta valaki.

vidd játszóbölcsibe, játszóházba, játszótérre, minél többet közösségbe.

főként azért is, hogy szokja a többi gyerek jelenlétét ill. az immunrendszere miatt is.

2015. ápr. 12. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A baj, hogy még talán bölcsit sem választottál, de már most nem bízol bennük.

"nem tudom mi van vele egész nap, hogy rendesen figyelnek -e rá, hogy nem lesz e baja"

Ilyen hozzá állással ne add be a bölcsibe. Keress olyan helyet neki ahol, tudod, hogy mi van vele, ahol megbizol bennük, ahol biztonságban tudod a gyereket.

Föleg, mert azt írtad, hogy reggeltöl estig lesza gyerek ott.

Tudond kell, hogy a bölcsöde, ovoda a gyerekeknek pont olyan mint neked a munka, egy stresszel tele környezet. Minden gyerek megállás nélkül stressel áll ott szemben, meg kell felelnie egy közösségnek.

EZ akkor nem okozhat broblémát a gyereknek, ha kevés gyerekvan egy csoportba, de sok gondozó. Ha van 1-2 biztos pontja bölcsibe(személyes gondozó), akihez minden esetbe odabújhat. Az ideális max 10 gyerek 3 gondozóra, de 2 gondozónál kevesebb nem lehet.

A bölcsödének kell koncepciójának lenni a beszoktatásra. Pl nálunk az elején elmondták, hogy 3 hetet minimum szánjak rá, de ha ott is aldut volna akkor 4 hét is lehet.

Nálunk a berlini módszer szerint csinálják(ezt is elmondták az elsö elbeszélgetésen), ami így néz ki. elsö 3 nap 1-1 óra anyás játék, ahol a gondozó egyre jobban közelít, és vonja be a gyereket a játékba.

4-5-ik nap kis játék és félórára megy az anya el. Ha ez jól megy(és általában jól szokott menni, mert lassan megy), akkor 6-8-ig napon már 1 órár megy el az anya és ha nincsen gond akkor két hét alatt beszokott a gyerek. De lehet próbléma, és ha sokat sír a gyerek, akkor csinálnak közös játékokat az anyával. Nálunk a cél, hogy az anya elsö elválás ne okozzon traumát a gyereknek, és ne sokkolja, hogy sok gyerek közé kerül.

Pl az elsö 3-4 napban a termben csak 2-3 másik gyerek van egy gondozóval, hogy a gyerek ne ijedjen meg a sok gyerektöl.


Ezt beszéljétek át a bölcsivel, nálunk pl soha senki nem sír a bölcsibe reggelente(van olyan hogy egy pillanatra míg anya elmegy, de egyböl ölbe veszi valaki és max 1 perc sírás van). Legyél megelégedve és szeresd a bölcsit, akkor a gyereked is fogja. Ha te nem bízol meg bennük akkor a gyerek sem fog.

Nálunk még azt kérték, ha bármi apró baj van és bármi nem tetszik rögtön mondjam, és ne takargassam, velük mindent beszéljek meg, föleg ha az valami negatívum az én részemröl.

2015. ápr. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ne igy allj hozza,ne felj elore.En feltem,mert enyem nem volt massal sosem,gyerekekkel se,sehol nem aludt soha.Viszont onallo,nem igenyel engem annyira ezek ellenere.Nekunk gyors beszoktatas volt.Elso nap ebed elott jottunk haza,masodik napon mar ott is lett volna 9-11:30ig,csak hat 10-kor hivtak,hogy behanyt.Utana nem volt 3napot.Utana ketszer vittem,ebed utan hoztam haza.Utana heten mar ott is aludt,alvas utan jott haza,aztan a 2her lejarta utan meg marvihettem reggeltol delutanig.De osszessegben be lett szoktatva masfel het alatt.
2015. ápr. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
72%
Nem leszek népszerű, de leírom. Én a munkát csak akkor választanám, ha már anyagilag minden kötél szakad. Ekkora gyereknek az anyja mellett a helye, munkát fogsz találni később is, de ezt a rövidke időt, amit a gyerekeddel tölthetsz soha nem hozza vissza senki.
2015. ápr. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!