Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsis gondok, mit tennétek...

Bölcsis gondok, mit tennétek ebben a helyzetben? Kivegyem, ne vegyem?

Figyelt kérdés
Dióhéjban: Szeptembertől oviba megy már. Egészen addig semmi gond nem volt, amíg nem kaptak új gondozó nénit, aki már több alkalommal beszélt velem borzasztó modortalan és goromba stílusban. A legutóbbi viszont minden eddigin túltett. Így indított, hogy ő nem tilthatja ki a gyereket, és hiába az orvosi igazolás, egész nap köhögött és folyt az orra, nem teszi a szája elé. Egyébként allergiás a gyerek, mióta jó idő van, egyfolytában ez megy, hol jobban, hol kevésbé, kapott már rá gyógyszert is. Az a gondom ezzel, hogy ez a nő egyszerűen nem képes normális hangnemben beszélni velem. Ha emberi módon elmondta volna, hogy úgy látja, jobb lenne otthon tartani, természetesen elfogadom, és nem viszem. Másik, hogy ha annyira borzasztó állapotban van a gyerek, miért nem hívnak fel, hogy menjek érte, mert így nem jó neki se, meg a többieknek se. Ezt is abszolút elfogadom, volt már ilyen a másik gyerekemmel az oviban, szaladtam érte, semmi rossz érzésem nem volt. Hogy lépjek tovább? Beszéljek ezzel a gondozó nénivel, hogy ha személyes problémája van, akkor is próbálja meg ezeket félretenni vagy forduljak egyből a vezetőhöz? Ha a vezetőt megkeresem, kérjem ki a véleményét, vagy egyszerűen csak vegyem ki? (Meg kell azt egyébként indokolni?)Nem tudom, mit vétettem egyébként, mindig ügyelek arra, hogy udvarias legyen még a gyerek is. Vagy az "zavarja", hogy a fiam az élénkebb, mozgékonyabb gyerekek közé tartozik, és oda kell rá figyelni, plusz még a kisebbel otthon vagyok. Elnézést, ha kicsit zavaros lett, nagyon ideges vagyok. Mit tanácsoltok?
2015. ápr. 28. 17:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
48%
A gyerekkel, hogy viselkedik, vele is kifogásolható a stílusa? Ha vele normális, én nem foglalkoznék vele. Ha nem, akkor első körben megpróbálnám vele tisztázni a dolgokat, ha nem sikerül, akkor mennék a vezetőhöz. Az allergiáról vinnék orvosi papírt (ha még nem vittél) és ezzel ezt a témát lezárnám. Ki nem venném a gyereket (ha szeret járni), az biztos.
2015. ápr. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
36%
Nekem is rosszul esne a goromba hangvétel, de azért azt nem értem hogy a gyereket miért kell a bölcsiben szenvedtetni, ha otthon vagy a kisebbikkel, és láthatóan nincs jól szegény! Még ha ovis lenne...bár akkor se tartanám normálisnak. Én is itthon vagyok, a lányom már ovis és tegnap kicsit náthás volt, ma nem vittem be. Nem várom meg, míg ők szólnak, az én gyerekem - az én felelősségem.
2015. ápr. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtál! Azt sajnos nem tudom megítélni, hogy vele milyen, mert abból a kis időből nehéz leszűrni. Úgy alapjáraton nem kedveskedik a gyerekekkel egyáltalán. Aki helyett van, egy nagyon kedves, mosolygó szemű gondozó néni volt, hát össze sem tudom hasonlítani a hangulatot.
2015. ápr. 28. 17:43
 4/15 anonim ***** válasza:
Mi rosszat írtam, hogy lepontoztak? Komolyan. 1. vagyok.
2015. ápr. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
2. Nem szenvedtetem! 2 hetet töltött itthon már. Ma ment először úgy, hogy tegnap délután látta a doktornő. Tegnap reggel is úgy telefonáltam, hogy ezt mind elmondtam. Itthon nem köhög egyfolytában, érdekes.
2015. ápr. 28. 17:46
 6/15 A kérdező kommentje:
1. én felfelé pontoztalak! Én sem értem ezt lehúzósdit :(
2015. ápr. 28. 17:46
 7/15 anonim ***** válasza:
Nehéz kérdés ☹. A kisfiad szeret oda járni? Jókedvűen megy bölcsibe? Én első körben a gondozónővel beszélnék, hogy miért beszél így veled. Ha nem lesz hatása, mennék talán a vezetőhöz, de ha a gyerekem szeretné, akkor leget inkább hagynám. Mennyi idős a kisfiad?
2015. ápr. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
3 éves múlt, szeret menni, mert hát itthon azért elég unalmas volt már neki. Ez a gondozónő meg szerintem kimondottan utálja a fiamat, és rajtam vezeti le. Vagy rajtam is. Biztos kap belőle a gyerek is. Egyfolytában ezen agyalok egyébként, mióta megtörtént... A másik gondozónő és a korábbi párja olyan szépen bánnak a legvásottabb kölyökkel is, az enyém is egészen megszelídült, azóta meg, hogy volt ez a váltás, rosszabb, mint valaha. Agresszívabb, kötekedőbb, főleg itthon. Gondolom, így jön ki belőle a stressz.
2015. ápr. 28. 18:18
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerintem az természetes, hogy a bölcsiben jobban köhög. Én a saját gyerekeimből kiindulva úgy gondolom, hogyy otthon te jobban oda tudsz rá figyelni, hamarabb és sűrűbben tudod az orrát fújni. A bölcsiben nyilván nem tudnak úgy figyelni 10 gyerekre, mint te 1-2-re. Emiatt is fontos, hogy csak teljesen egészségesen menjen közösségbe a gyerek, hiszen ha még gyenge, akkor hamarabb visszaesik. Nyilván munka mellett nehéz, de te nem dolgozol, ha jól értem. Miért bölcsis, ha otthon vagy? Mennyi időt tölt bölcsiben? Talán a gondozónéninek ez piszkálja a csőrét. Egyébiránt nem így kéne viselkedni, hiszen ha az orvos úgy látja, hogy közösségbe mehet, akkor neki nincs joga felülbírálni. Én a helyedben első körben tisztáznám vele a problémát. Elvinném az allergiáról szóló papírt és az orra alá dugnám, hogy lássa, nem fertőző beteg, hanem allergiás. Amúgy meg csak annyit vinném bölcsibe, amit feltétlen muszáj.
2015. ápr. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
de miért adtad bölcsibe ha te otthon vagy?
2015. ápr. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!