Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Nektek milyen gondozónő a...

Nektek milyen gondozónő a szimpatikusabb, a lazább, kedvesebb vagy a szigorúbb, de mindenre nagyon ügyelő?

Figyelt kérdés

én egy lazább, mosolygós gondozónő vagyok, szeretem a gyerekeket, szeretek velük játszani. ebből adódóan kisebb balesetek előfordulnak a csoportomban, pl. megütik egymást (persze egyből megyek békíteni!) vagy egymás szemébe szórják a homokot, ilyesmi jellegűek.

a munkatársam meg egy nagyon szigorú, katonás rendet tart a gyerekek között. na nála semmi ilyesmi nem fordul elő, neki minden gyereken rajta a szeme, nem játszik velük, egy összekapást simán megelőz mert már látja a pici nézéséből mire készül és már megy is. vagy nála nem is homokozhatnak a gyerekek, nehogy egymás szemükbe szórják...


nektek mint szülő, melyik típusú gondozónő felé húzna a szívetek? bevallom azért érdekelne a véleményetek, mert elbizonytalanodtam, lehet szigorúbbnak kéne lennem :(



2015. máj. 1. 21:48
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
A szigorúbb. A mai gyerekekre ráfér a szigor. Nekem 3 gyerekem van és örülök, ha egy szigorúbb, határozottabb óvónőjük van v. tanáruk. Fiamnak pl. a szenzomotoros tornatanára ilyen szigorú. Nagyon jót is tett neki.
2015. máj. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
azért az óvónőt/tanárt se keverjük a gondozónővel :) szerintem nem mindegy azért, nekem 1,5-2,5 éveseim vannak, nyilván nekik más igényeik vannak mint egy 6-7-8 évesnek :)
2015. máj. 1. 22:03
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez is az is :) nalunk a csoportba van egy szigorubb, idosebb es egy fiatal, lazabb gondozono. Szerintem kell mindketto, magaban egyik sem jobb-rosszabb a masiknal.
2015. máj. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem két szempont dominálna:

1. A gyerek szeresse a gondozónőt.

2. Ne legyen maradandó károsodása. A fejbeverés, hajhúzás belefér, az nem maradandó. De ne essen le semmiről úgy, hogy a sebészeten kelljen összerakni.


A szigor helyett inkább a következetesség szót használnám. Ha az megvan, akkor nagy baj nem lehet.

2015. máj. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
lazább, kedvesebb, de ha kell tudjon erőteljesen is odaszólni
2015. máj. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem a szigorúbb változat jön be. Suliban mindig a szigorúbb tanárokat szerettük. Hiába nagy volt a fegyelem, valahogy mégis őket csíptük jobban. Gondolom a tekintély miatt. A lazább tanárokkal máshogy viselkedtünk, sokkal több mindent megengedtünk magunknak, aztán meg csodálkoztak, hogy miért nem viselkedünk rendesen. Én a szigorúbb gondozónő híve vagyok. Attól, hogy tartod a rendet még lehetsz szigorú. Az tök jó, hogy játszol velük, kedves és barátságos vagy, de te a gondozónő vagy és nem egy kispajtásuk. Az, hogy szeretni fognak hidd el nem azon múlik, hogy mennyire vagy szigorú. A kicsik nagyon rafkósak és pár év múlva neked is nagyobb lesz a rutinod, rájössz hol kell meghúzni a határt.
2015. máj. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A szigorúbb sokszor a gyerekeknek is szimpatikusabb. Tapasztalat!
2015. máj. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a szigorú nem vonja magával a katonás rendet. Amit a másik gondozónő csinál, az nekem nem tetszik, nem hagyja élni a gyerekeket. Nem lehet mindent megelőzni, meg mindentől megóvni a kicsiket, tapasztalatokat kell szerezni. Egy ilyen 0-24-ben monitorozó gondozónő mellett lazítani se tudnak, és nem tanulják meg lerendezni maguk között a dolgokat, mert az óvónéni egyből ugrik, ha konfliktust lát.


Nekem a te módszered szimpibb. Ha következetes is vagy mellé, akkor meg tökéletes.


Aki idomítani akarja a gyerekeket, az nem való pedagógiai/gondozói pályára.

2015. máj. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szigorú legyen,de anyáskodó!

Ami nálam azt jelenti,hogy követelje meg a rendet és a fegyelmet,de ugyanakkor ha szükséges vegye ölbe a gyereket,nyugtassa meg,vidítsa fel ha szükséges.

Az én lányom bölcsibe,oviba is nehezen szokott be,kellett pátyolgatni kicsit reggelente,elterelni a figyelmét,de ennek ellenére olyan akit szigorúan kell fogni mert amilyen érzékeny olyan rosszcsont is tud lenni.

2015. máj. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!