Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Speciális helyzet beiratásnál....

Speciális helyzet beiratásnál. Volt valaki ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Halmozottan macerás a helyzetünk.

Próbálom átláthatóan leírni, elsősorban a gyakorlati eljárások érdekelnének, hogy mi hogyan zajlik - az elméletit elolvastam, de ugye ezek nem mindig esnek egybe.



1. Főnököm kérte, hogy ha lehetséges, fél évvel a munkábaállásom előtt adjam be közösségbe a kicsit (hogy fél év alatt lepörögjön a betegeskedő időszak nagyjából). Mivel vizsgáimmal is egybeesik, ezzel én is egyetértek.

2. A munkahelyemhez közeli bölcsőde másik kerületben van, mint ahol lakunk. A bölcsőde kerületében egy jóbarát felajánlotta, hogy bejelentkezhetünk hozzá állandóra. (Viszont életvitelszerűen nem ott élnénk.)


3. A munkahelyem nem tud fél évvel korábbi munkáltatói szándéknyilatkozatot kiadni, mert nagy cég, kínosan ügyelnek a jogszabályok pontos betartására. Viszont a családi cégünk ki tudna ilyet állítani (közvetlen főnökömnek ez ellen nincs kifogása).


4. Védőnő nincs. Költözéskor át lettünk jelentve hozzá, de azóta se láttuk. Nekem nem hiányzik, gyerekorvos rendszeresen vizsgálja a mi kérésünkre, tehát legalább havonta látja szakember. Kérdésekkel is tudok az orvoshoz fordulni. Az egyéves státuszlapot, amit a bölcsőde is kér, a védőnő helyett kitöltheti az orvos? (fejlettség, allergia, stb.)


5. Családlátogatás mennyire megszokott? Mivel az állandó lakcím különbözne a ténylegestől, ez gond lehetne.



Volt valaki hasonló helyzetben? Megoldható így az elhelyezése? Esetleg bölcsődében dolgozók, belülről a folyamatra rálátók véleményét is megköszönöm.


2015. máj. 3. 12:27
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

A kcsi egyébként másfél évesen kezdené a bölcsődét. Nagyon barátkozós természet, szerintünk és az orvos szerint is könnyen be fog illeszkedni. Betegsége, allergiája, bármilyen problémája nincs, kiegyensúlyozott, vidám kisgyerek, a családi életünk is rendezett.


Sajnos a magánbölcsőde - bár kézenfekvő megoldás lenne - nem férne bele a keretbe. Az állami bölcsődei hozzájárulás kifizetésével nincs gond, de magánba már nem tudnánk kifizetni a havi kb. 70 ezres költséget.

2015. máj. 3. 12:31
 2/12 anonim ***** válasza:
Ehhez nem kell átjelentkeznetek ugyanis a lakcím vagy munkahely szerinti bölcsi/ovi az illetékes ovi. Tehát fel kell venniük oda. A fiam is igy van. Mi másik helyen lakunk (25km) mint a munkahelyem, igy nem is tudnánk időben hozni vinni ha nem oda vittük volna. Nekünk ráirta a felvételi lapra hogy ott dolgozom, igy visszautasítani nem lehet. Igazolásról érdeklődj a vezetőnél, nelunk nem kellett. Elvileg a gyerekorvos is kitöltheti, hiszen oda is van irja a kiskönyvbe hogy ez vagy az, sőt szerintem jobb ha ő tölti ki mivel ugyis kell majd kérned igazolást tőle arról hogy a kicsi mehet közösségbe. Nálunk a családlátogatás nem megszokott, nem voltak, ha jól emlékszem keresztfiaméknál is csak óvi egyik évében voltak.
2015. máj. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, nálunk az ovi működtet csanát is, az nem olyan vészes ktsgű. 60ft/óra +450ft a kaja vagyis olyan 20 ezer körül jön ki 1 hónapra.
2015. máj. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Így van, vagy a munkahely, vagy a lakhely szerinti bölcsi az illetékes. Nem kell átjelentkezni.

A munkáltatóit mindegy ki adja, csak ha érdeklődnek telefonon, akkor tudjanak róla. És esetetekben a bölcsi közelében legyen.


Arra is készüljetek fel, ha esetleg helyhiány miatt lesztek elutasítva... (mi így jártunk)

2015. máj. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja, és védőnő van. Keresd meg. Engem sem keres a mienk, én hívom amikor kötelező státusz van.
2015. máj. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Egyébként még az jutott eszembe, hogy ha te aug. Elején jelzed, hogy mondjuk jan.tól mennél vissza dolgozni a munkahelyedre, akkor arra max 30 napin belül válaszolnia kell a munkaadódnak, hogy visszavár-e vagy srm. Az alapján már mehet bölcsibe a kicsi, hiszen nem az a lényeg, hogy te szept. 1 gyel állományba legyél, nhanem hogy neked vissza kell menni dolgozni igy vinned kell a gyerkőcöt a bölcsibe.
2015. máj. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A böldőcse azt mondta, hogy 3 héten belül munkába kell állnom.
2015. máj. 3. 15:38
 8/12 A kérdező kommentje:

A munkahelyemen visszavárnak, azzal nincs gond. De személyi asszisztensként dolgozom, érhető módon nem tudja megoldani a főnököm, ha én havonta 2-3 heteket hiányzom, hiába rugalmas pasi egyébként. Hasonló korú gyerekei vannak, így pontosan tudja, hogy mivel jár a közösségbe szoktatás a kezdeti hónapokban, innen is jött a javaslat, hogy ne azonnal álljak munkába.


Maga a cég viszont egy több tízezres fővel dolgozó multi, a munkaügyi dolgokat a HR osztály intézi - itt nem számít, hogy a főnökömnek/nekem hogy jó, kizárólag a jogszabályok szigorú betartása.

Emiatt merült fel, hogy a családi cégbe lennék bejelentve és ezzel oldanánk meg a munkáltatóit. A tényleges munkahelyemre pedig visszamennék fél évvel később.

2015. máj. 3. 15:49
 9/12 A kérdező kommentje:

Esetleg tudok valamilyen jogszabályt mutatni a bölcsődének, hogy ne rugózzanak ezen a 3 hetes dolgon? Az gondolom megoldható, hogy a főnököm kérésére későbbi dátumos szándéknyilatkozatot adjanak ki.


De egyelőre úgy állunk, hogy ha ténylegesen nem dolgozom, nem veszik fel. (Nem vagyunk szociálisan rászorultak kereset alapján, nincs testvére, nem vagyok egyedülálló szülő - ilyen szempontból xarul állok.) A vizsgákra készülést nem fogadják el, pedig nehéz és sok vizsga lesz, ráadásul a cég fizeti és az előmenetelem függ a képzés sikeres lezárásától. Készülni is csak úgy tudnék, ha legalább fél napig egyedül lennék itthon, másfél éves gyerek mellett biztosan nem menne.

Férjem is tanul, így ő se tud azzal segíteni, hogy addig átveszi, mert neki is készülnie kell esténként. Sajnos pont egybeesik a vizsgaidőszak mindkettőnknek.

Nagyszülők pedig csak szakaszosan elérhetőek.

2015. máj. 3. 15:54
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha már jogszabályokat mutogatsz a bölcsődei beiratkozásnál, akkor nem sok esélyed marad, hogy bekerülj. Igen, ez patthelyzet.
2015. máj. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!