Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Szeptembertől megyek vissza...

Szeptembertől megyek vissza dolgozni, rettegek, hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

Szeptembertől megyek vissza két év után, egy kislányunk született, ő bölcsibe fog menni.

Rettegek attól, hogy nem lesz elég időm a kislányomra, a páromra, főzni, vezetni a háztartást, és persze megfelelően helyt állni a munkahelyen.

Hogyan lehet összehangolni mindent? Nagymamák nem nagyon vannak, dolgoznak, elég összevissza beosztásban, gőzöm sincs hogyan oldjuk majd meg.

Párom hajnalban megy dolgozni, és este jön meg. Nekem negyed 7kor már megy a buszom, a kislányt 6kor már a bölcsibe kell leadnom, és fél ötre érnék oda, amikor már zár a bölcsi. Nagyon aggódom, félek, hogy mi lesz velünk.

Írnátok tapasztalatokat, ki hogyan tudta megoldani?

Köszönöm előre is!



2015. máj. 6. 18:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A párodnak akár kompromisszumok árán is kell majd vennie a részét a gyerek körüli teendőkből, ez menni szokott, amikor kiderül, tényleg nincs más lehetőség. Főzni minden bizonnyal csak hétvégén fogsz ráérni, hétköznap nem is lesz rá szükség, a gyerek eszik a bölcsiben, ti meg megoldjátok magatoknak. A háztartás vezetése szintén közös projekt kell, hogy legyen ezentúl, és nem kell, hogy csillogjon minden - bár úgy, hogy nem vagytok otthon, eleve kevesebb lesz a kosz is.

Hogy a munkahelyen hogyan fogsz helyt állni, nagyon függ a helytől is, hogy mennyire toleránsak, és attól is, hogy a kislányod mennyire lesz beteges a közösségtől, ezt nem lehet előre megmondani.

A kevés együtt töltött idő meg... hát az vacak. Lassan egy éve, hogy visszamentem dolgozni, de ez az, amivel képtelen vagyok megbékélni, és körülöttem mindenki többé-kevésbé így van ezzel. Tudom, megosztó téma, de nagyon természetellenesnek tartom, hogy egy 2 éves kisgyerek napi 2-3 órát lássa a szüleit, annak ellenére, hogy nálunk is ez van.

2015. máj. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. máj. 6. 20:12
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Meg fogjátok oldani, ne aggódj.

Nem überelni akarlak, de én 3 pici gyerek mellett dolgozom napi 8 órában (két ovis, egy bölcsis).

Annyi, hogy én nem főzök, mindenki eszik délben főtt kaját, ott ahol van. Mi este hideget szoktunk enni.

Mosógép kimos, minden este lemegy egy (gondolhatod 3 gyerekre mennyit mosok). Napi 1 porszívózás.

Reggel igyekszünk rendbe kapni a lakást, szóval nem úgy indulunk el, hogy szanaszét van minden.

A lényeg, hogy NE ÚSSZ EL, mindig legyen rend és nagyjából tisztaság. Nekem sokat segít a férjem szerencsére.

És ami nagyon fontos, a gyerek fontosabb, mint az hogy fel legyen mosva vagy le legyen porolva a polc. Ha a gyerek a napi 8-10 óra bölcsi után azt mondja, hogy anya legyél velem, akkor legyél vele, tedd le a telefont, tedd le a netet és ülj le vele és játssz vele.

2-3 hónap és megszokja a bölcsit,a zzal nemlesz gond, te is megszokod a munkát, azzal se lesz gond.

Viszont tényleg tölts el vele tartalmas időt együtt, amikor csak vele foglalkozol :) az fontos :) és akkor minden rendben lesz :)

2015. máj. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is!
2015. máj. 15. 19:12
 5/5 anonim ***** válasza:
Én biztos nem hagynám bölcsiben ennyit, de még óvodában sem. Meg a buszozgatással is elmegy egy csomó idő. Vidd kocsival,keress közelben 4 órás anyukáknak való munkát inkább.
2023. jan. 9. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!