Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mi van olyankor, ha nem...

Mi van olyankor, ha nem veszik fel a gyereket a bölcsibe, viszont engem meg várnak vissza a munkahelyre sürgősen?

Figyelt kérdés
Nincs még eredmény, csak kb 3 hét múlva lesz meg, hogy felvették e vagy sem. Csak most elgondolkodtam. Már nagyon várnal vissza a munkahelyemre, már többször kérdezték, hogy mikor mennék. Én mondom már hónapok óta, hogy szeptember közepétől mennék leghamarabb. Nagy duzzogva beletörődtek. De mi van ha nem nyer felvételt? Mondta a nőci, hogy nem fog tudni mindenkit felvenni, igyekszik a dolgozókat előre venni, de túljelentkezés van. Ha az enyémet nem veszik fel, akkor mi lesz? A munkahelyről ki fognak rúgni? Arra nem lesz pénzünk még 2 kereset mellett sem, hogy fizetősbe adjuk, és nagyik sincsenek akik otthon lennének a gyerekkel még egy évig, míg oviba nem kerülne.
2015. máj. 21. 12:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kirugnak. Vagy hogy gondolod, hogy tudnál menni, ha nem tudod megoldani a gyerek felügyeletet?

Illetve ha bölcsi, akkor még gyesen vagy hiszen nincs 3 éves... Akkor maradsz állományban és ha lejt a gyes, vagy visszavesznek, vagy nem. Gyes mellett amúgy nem kötelező nekik

2015. máj. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudom, hogy hol laktok, de ilyen esetben az önkormányzati jegyzőnél fellebbezel és megvárod annak eredményét.

Addig a felügyeletét megpróbálod rokonokkal vagy végső esetben felvigyázóval (esetleg CSANA) megoldani.

Emellett, a bölcsőde vezetőjétől kérhetsz időpontot, ahol megkérdezed tőle, hogy melyik az a másik bölcsőde, ahová ilyen esetben tartoztok.

Nálunk (Bp) a kerületben az összes bölcsődének van ugyan vezetője, de van egy FŐ vezetőnő, aki koordinálja és felügyeli a 9 bölcsődét. Ugyan így az oviknál is.

Én anno átakartam vinni év közben a lányom másik bölcsibe, de amit kinéztem ott állítólag nem volt hely.

Felhívtam ezt a Fő vezetőnőt és elmondtam, hogy mi a problémám, miért akarok megszabadulni attól a bölcsitől, ahová a lányom járt akkor. Kért pár nap haladékot és rá egy hétre már vihettem is oda, ahová szerettem volna, csak ugye azt mondták, hogy nincs hely.


Ha minden kötél szakad, akkor kérj a védőnőtől szakvéleményt, hogy miért indokolt a gyerekednek a bölcsi. Ezt olyan gyerekeknél adják ki, akik egyébként problémás családban élne, elhanyagolják őket, stb .. ha normális a védőnőd, akkor összekapar neked egy papírt, és azzal kötelező lesz felvenniük.

2015. máj. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nem jelöltél meg több bölcsödét?


általában az van, ha nem veszik fel az egyikbe, akkor felveszik a másikba.

nekünk kimondottan mondta is a 2. helyen megjelölt bölcsi igazgatója, ha nem vennék fel a gyermekem az első helyre, ők biztos, hogy tárt karokkal fogják várni.


én amúgy meg olyan vagyok, hogy munkahely mellett is keresni szoktam munkát.


mindig több oldalról biztosítom magam.

2015. máj. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg az önkormányzatnál, hogy ha nem veszik fel, akkor kaphattok-e támogatást magánbölcsire. Nálunk adnak, ha mindkét szülő dolgozik, és van elutasító határozat a bölcsitől.
2015. máj. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

NEm túl nagy város, csak 1 bölcsi van.

Ezt a támogatás dolgot megkérdezem, ha elutasítják a felvételt.

2015. máj. 28. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!