Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsödébe body, vagy inkább...

Bölcsödébe body, vagy inkább póló/trikó kell? kertésznadrág helyett sima? Melegítő, vagy normális? Harisnyát mellőzni? Bent is szandál, meg kintre is?

Figyelt kérdés

egy rakás ruhát kérnek

3 benti teljes szerelést csere miatt

plusz 2 kinti ruházatot..


még nincs rengeteg ruhája, még bodykat használok öltöztetéshez, és melegítőből is csak 3 van.

nem tudom miket tárazzak be a bölcsire


2015. jún. 3. 22:16
 1/7 A kérdező kommentje:
vagy ha úgy egyszerűbb: leírnátok légyszi mit visztek be a gyermeknek, ill miben van bent?
2015. jún. 3. 22:23
 2/7 anonim ***** válasza:
61%

nálunk: amíg pelusos volt, body-t kértek bentre, az átszoktatáshoz már kisgyatyát/bugyit pólóval.

a harisnyát én személy szerint utálom, és a gyerekeim is, legginst hordtak, van fiús is. Kényelmesebb és egyedül is kezelhetőbb a gyereknek.

kertésznacit nem szerették, nem nagyon volt nekik.

bentre mindenképp kényelmes pamutos ruházatot szerezz be, mert meleg van és csúsznak-másznak, állandóan a földön játszanak, tehát pl bentre a hagyományos farmeranyagnem jó mert merev, kintre viszont jó, mert strapabíró... én vettem pár kényelmes pamutos tréniget betnre, meg mondom, legginsben nyomultak, nagyon bevált, mert télen az volt a bentijük, ha meg mentek ki csak ráhúzták az anorákot és kész. és erre rövidgatya sem kellett bentre...

én abban a cipőben-ruhában vittem, amiben az udvarra is kimehetett, illetve volt bekészítve mindig egy rakás mindenféle ruha a szekrénybe váltónak, kintre is, bentre is, vékonyabb-vastagabb, több alsónemű, több póló, főleg eleinte sok volt a baleset. szerencsére nekünk kimosták-megszárították napközben a cuccost ha le kellett cserélni vmiért, szomszéd bölcsiben viszont nem vacakoltak ezzel, ott beszáradt folttal együtt a szekrénybe hajítva várta sorsát a szennyes... nálunk volt téli udvaros kincstári anoráknaci és kabát, hogy azt nyúzzák. persze voltak akik ragaszkodtak a sajáthoz, de én örültem hogy nem azt szaggatja telibe heti kétszer átlag. cipő: abban vittem reggel amiben udvarozhatott, bentre volt benti szandálja, néhány gyereknek ilyen kis bőr tutyija, meg szilikontalpú zoknija, meg kell kérdezni van-e elvárás, nálunk csak annyi volt, hogy papucsféle nem lehet a benti.

2015. jún. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

én bölcsiben dolgozom :)

kertésznadrágot utálom, mert nehéz kihámozni a gyereket belőle. most már a fél társaság szobatiszta, de ősszel ugye 20 pelenkás van, nincs idő kertésznadrágra, olyankor azért szólok, hogy ne.

body jó, mert tartja a pelust, de most, ilyen melegben megsül benne a gyerek, azt csak ősszel... most kisnadrág, póló, ebből még 1 szett bentre és egy hosszúujjú póló meg egy kényelmes hosszú nadrág ha hűvös lenne.

harisnyát miért adnál rá 40 fokban? igen, mellőzd nyáron, télen adhatod :) szandál, bentre-kintre, nyáron. időjárásnak megfelelően, mindig :) bent egyébként sok gyerek puhatalpúban van, az is tökéletes.

egyébként tényleg sokszor öltöztetek, leeszik magukat, nyakukba öntik a vízet, leizzadnak, nagyon homokosak lesznek, hátközépig kakálnak... erre is fel kell készülni :)

2015. jún. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszi:)


és a pamutnadrág bent nem csúszik le róluk ahogy másznak?(csak itthon sokszor húzgálom neki.) esetleg húzentróg?

2015. jún. 3. 22:34
 5/7 anonim ***** válasza:
ja hogy annyira kicsi, hogy nem jár még? akkor persze adj rá rövid kertésznacit! azt hittem nagyobb gyerkőc, nálunk nincsenek mászó babák, ne haragudj. viszont tényleg lengén öltöztesd, nagyon meleg van, a csoportszobák is melegek már
2015. jún. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

jár, csak még mászik inkább, 1 éves most

szeptemberben 1 év 4 hónapos lesz

2015. jún. 3. 23:44
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! Kertésznadrágot nálunk kérték, hogy ne vigyünk. Pelenkások bodyban vannak, nagyobbak póló-gatyában/szoknyában. Harisnyát szoktam látni a lányokon, fiúk melegítőgatyában vagy fiú legginsben vannak. Egyszer-kétszer véletlenül rajta maradt a fiamon a harisnya a bentigatya alatt és szóltak érte, hogy ne legyen harisnyában. Bonyolult nekik...

Nálunk mindig van kb. 3 váltás cucc a szekrényben, mert bekakil, leönti magát, Isten ne adja hány, kell a váltás.

Őszre, télre, tavaszra azt kérték, olyan legyen a kinti ruha, amit csak úgy rá lehet húzni a bentire.

2015. jún. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!