Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ahol nincs nagyszülő és a...

Ahol nincs nagyszülő és a szülők multiknál dolgoznak (9-18-ig + ingázás), azok hogy szervezik az életüket?

Figyelt kérdés

1) Hogy oldják meg a gyerekek oviba vitelét, elhozatalát?

2) Hogy oldják meg, hogy hétvégén, esténként, szabadság idején legyen a párnak ideje egymásra is (pl. napos kirándulás néha együtt)

3) hogy oldják meg a tanítási szüneteket?


2015. jún. 9. 13:04
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Sehogy. Kiléptem és más munkahelyre váltottam, mert két olyan szülő, aki soha nincs otthon, nem képes felnevelni egy gyereket. Le lehet passzolni fizetett személyzetnek, hogy nevelje, de akkor minek gyereket vállalni? Legalább egy szülő kell, aki kialakítja az otthon hangulatát, aki főtt ételt tesz az asztalra, aki megszervezi a szabadidők értelmes eltöltését, aki ráér beszélgetni a gyerekekkel, amikor hazaértek, és nem csak napi 20 percet, stb. Ilyen az élet, valamit valamiért!
2015. jún. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
A bölcsőde a munkahelyem közelében van. Reggel én viszem, délután az apja hozza el, én meg valamikor befutok később.
2015. jún. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Multinál dolgozom, de a munkaidőmet rugalmasan kezelik, tehár ideérek negyed 8-ra (férjem hoz) és elmegyek 4-kor. Alkalomadtán azt is megtehetem, hogy otthonról dolgozom, de ezt tényleg csak végszükség esetén, pl hirtelen betegség.

Gyerek nélkül ritkán csinálunk prgramot, de olyankor anyukám vigyáz rá. Amúgy ő is dolgozik,sokszor hét végén is, szóval sokat nem tud besegíteni. Anyósom meg le se ... minket.

Nyáron jár oviba, amikor meg bezár az ovi, akkor napközis tábor lesz, egy hétig leszünk anyuval hárman csajok, egy hétig apával hármasban, egy hétig csak a kislány meg apa.


Ha iskolás lesz, az gáz lesz, azt még nem tudom :(

2015. jún. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Változó munkarendben dolgozom. Egyik héten délelőtt (fél 6-2-3 között) másik héten délután (1től 10ig kb)
2015. jún. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%

Vagy váltott műszakban dolgoznak a szülők vagy az egyik részmunkaidőben, vagy egyáltalán nem dolgozik az egyik. El kell dönteni, hogy mit akarunk a gyerekeinknek adni. Az anyagi biztonságot törődés nélkül-mert nincs rá idő-,családi élet nulla, vagy kicsit lejjebb adjuk anyagilag, de a család is együtt van kicsit.

Én külföldön lakom férjemmel és 2 kislányunkkal. Na én aztán tudom, hogy milyen, ha nincs nagyszülő a közelben:D

Mi eddig úgy oldottuk meg, hogy én 5 órában dolgoztam 8-13-ig, férjem meg reggel 6-15:30-ig. Most töltöm 1 éves szülési szabadságomat. Sajnos most már fele lement:( Itt sajnos az óvodák, bölcsödék, iskolák később nyitnak, mint magyarba. Most már iskolás a nagyobbikom, de most lesz 5 éves-4 évesen kezdik a sulit. Úgy csináltuk, amíg nem álltam le, hogy reggel 7-re jött a dada, elvitte, 9-kor suliba vitte, én 7-kor indultam gyalog dolgozni, mert fél óra-terhesen 3/4 óra volt az út. Busz nem nagyon járt arra. Bicajomat meg ellopták, kocsival meg párom járt 6-ra a szomszéd városba, két kocsira meg nem telik. 13-kor meg spuri haza, hogy 13:30-14 között felkapjam a lányom a dadától, illetve, mior már suli is volt, akkor hazajöttem és 15:10-re mentem a lányért a suliba. Most októbertől tervezek munkát keresni, napi 3 órára be kell adnom a dadához a kicsit, és próbálok 5 órás munkát találni úgy, hogy reggel én vihessem a lányom suliba és délután én mehessek érte. Közbe megvan a helyem a régi helyen, oda csak november végén kéne visszamennem, de nagyon szeretnék váltani, mert nem szeretem a munkám és szeretném, ha a gyerekemnek nem kéne csak azért korábban kelnie, mert 8-ra járok dolgozni. (6-kor kell ébresztenem, hogy össze tudjam szegényt kaparni:D)

Én azért vállaltam gyereket, hogy foglalkozzak is vele, a gyerek sokra megy vele, ha sokat keresek, ha nincs idő játszani anyuval meg apuval.

2015. jún. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk csak a vasárnap a közös szombaton felváltva vagyunk a gyerekkel hol ő dolgozik hol én.

Hétköznap ha ő viszi én megyek érte és fordítva.Ő 2 műszakba jár az enyém rugalmas de ha korán megyek korán jövök 3ra ott vagyok érte és akkor miénk a délután. 9kor fekszik szóval 6 órát vagyunk együtt ami sztem elég.Így is inkább elvonul játszani míg én főzök.Ha ő megy érte ő is ott van fél 4re.Főzésben meg egyszerűre törekszek hisz mki eszik meleget a munkahelyén és az oviban.

Egymásra kevesebb idő van de gyerek előtt is így volt hisz ha délutános nem is találkoztunk/zunk.

Váltani nem tudunk jó munkahelyünk van jó fizetéssel.

Szünetben megy napközis táborba és anyukámmal lesz, meg nővéremmékkel aki tanár tehát ő szüneten van, na meg persze velünk.

2015. jún. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%

Én nem csak munkát, szakmát is váltottam a gyerek miatt.

Férjemmel mindketten vendéglátósok vagyunk, ő szakácsként, és pultosként dolgoztam.

Nem egy gyerekbarát munkaidőben.

Szóval én gyed alatt elvégeztem egy OKJ képzést, hogy majd találjak munkát, ami bölcsi/ovi időben van.

Viszont férjem ugyanúgy 15 napot 13 órában dolgozik. Nem találkozunk túl sokat, igazából minden 2. hétvége a közös szabadnapunk...

Ez van. De ezt gyerek előtt is lehetett tervezni, lehetett tudni, hogy változtatni kell.

2015. jún. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sajnos tényleg nagy probléma, hogy ma azért is beszólnak az embernek, ha dolgozik. Nem arról beszélek, hogy éjjel-nappal dolgozik mindkét szülő és a bébiszitter neveli a gyereket, de ez a "valamit valamiért" filozófia egy takarózás, hiszen anyáink idejében sem volt részmunkaidő, mégis valahogy volt idő ránk is meg minden másra is. Talán mert nem volt internet... Akarni kell csak és nem kifogásokat keresni. Azzal a hozzállással nevelni föl a következő nemzedéket, hogy aki dolgozik (meg adózik, mások helyett is...) az biztos elhanyagolja a családját.... kár a puszta önigazolás érdekében ezt az "értékrendet" (ha lehet ezt annak nevezni) átörökíteni.
2015. jún. 12. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!