Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Pontosan milyen igazolás kell...

Pontosan milyen igazolás kell a bölcsibe a munkáltatótól?

Figyelt kérdés

A gondom az, hogy tavasszal beírattam a kislányomat a bölcsibe. A munkáltatóm felé még tavaly év végén jeleztem, hogy vissza szeretnék térni, de jelenleg nem tudnak semmilyen állást felkínálni nekem. Tehát munkaviszonyom van, de dolgozni nem tudok. Viszont ha emiatt nem mehet a kislányom bölcsibe, mert nem tudom az aktív munkaviszonyomat igazolni, akkor egészen óvodás koráig nem fogok tudni elhelyezkedni sehol, mert a felügyeletét nem tudom másképp megoldani. A bölcsibe viszont év közben nem vesznek fel senkit.


Ezt Ti hogyan oldottátok meg? Hogyan lehet a bölcsődék rugalmatlanságát összeegyeztetni a munkahelyi rugalmatlansággal?


2015. jún. 15. 12:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Nálunk elég volt egy olyan igazolás, amiben igazolták, hogy állományban vagyok. Tehát nem az szerepelt rajta, hogy mikortól térek vissza dolgozni, hanem, hogy mikor vettek fel erre a munkahelyre.

Amúgy nehéz kérdés ez a bölcsis kezdés, tényleg sok esetben belekerülnek az anyukák a 22-es csapdájába.

Amúgy kérdezz rá a bölcsiben, hogy pontosan milyen igazolás kell nekik, és azt is kérdezd meg, hogy valóban nem lehet-e évközben kezdeni a gyerekkel. Nálunk tavasszal kell beíratni, de nem muszáj szeptemberben kezdeni. Lányomékhoz még januárban-márciusban is érkeztek új gyerekek (akiket persze előző évben beírattak, de nem kezdtek egyből a többiekkel). Így lenne időd még a munkáltatóra várni, vagy új munkahelyet keresni.

2015. jún. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Korrekt válasz, nagyon köszönöm! :)))
2015. jún. 30. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!