Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Fejlődésben inkább az óvoda...

Fejlődésben inkább az óvoda lesz meghatározó? állami bölcsibe megy, túl kicsik a társai, félek, h visszafejlődik.

Figyelt kérdés

nyílt nap volt, lehetett ismerkedni más anyukákkal, gyerekekkel a csoporton belül.

mivel szept-ben 1,5 éves sem lesz (15-16 hósan megy)így kicsikkel csoportosították össze(10 hónapostól kezdve, 14 hónaposokkal, stb)a gyerekek nagyon "babák" még a 14 hónapos is érdekes, lehet korababa volt, nem felel meg a korának.


a lényeg, hogy szinte a "nyáluk is folyik", van kislány aki mindenen sír, a legtöbben egyhelyben ülnek csak, nehezen oldódnak, válaszreakciót, v bármiféle kommunikációt sem látok rajtuk, míg az én gyermekem már szinte beszél (sok rövid szót mond, a nem-et is tudja), aktív, kíváncsi, stb.


mivel járunk játszóbölcsibe, tapasztaltam, hogy pillanatok alatt tanulnak egymástól, vagy leutánozzák egymást, amit át is ültet a minennapokba...


tartok attól is, hogy a gondozók a sok(össz 10 fő) pátyolgatni való gyerek mellett nem is igen fognak az én gyerekemmel foglalkozni és pedig nagy szeretet van benne, ill igényli az értelmes, felnőtt kontaktot is.


valahogy könnyebben lenyelnyém ezt az egészet, ha tunám, úgy sem a bölcsi a meghatározó. az óvodákban tudtommal kb egykorúak vannak, mindenki 3 évesen megy. vagy?


2015. júl. 28. 15:06
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

nem, nem a bölcsi a meghatározó. de nem is az óvoda. hanem a család...

és nem fejlődik vissza a gyerek ha kisebbekkel van :D

2015. júl. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
itt panaszkodott régebben egy anyuka, hogy mennyi minent tuott már a gyereke és asszem az oviban meg "elrontották" , ill rokonom monta hogy pl az ő gyereke újabban nem akart öltözni önállóan, ruhájába törli a kezét, stb, az intézményesítés miatt
2015. júl. 28. 15:27
 3/9 A kérdező kommentje:
és hogy "neveletlenebb" lesz a gyerek, mert a másiktól tanulják el
2015. júl. 28. 15:28
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően az elsőnek igaza van, DE azért a gyerek mégis ott van napi 8 órát a bölcsiben és ha kevés a vele egykorú ugyan nem butul vissza, de egy idő után unatkozni fog és "rosszalkodni". Az enyém is ilyen volt. Ketten voltak a csoportban (hajszál híján egyszerre születtek :)) egykorúak, a többiek hónapokkal fiatalabbak. Most idén, hogy már 3 évesek voltak és mondta is az óvónő, hogy rajtuk már látszik, hogy kevés a bölcsiinger (mert ugye ott nincsenek annyira "kötött" foglalkozások, mint az oviban, ott inkább a játékról szól az egész nap), ők sokkal értelmesebbek már ennél (főleg hogy ugye mi is úgy kerültünk be hogy előtte ringatóra, egyéb foglalkozásokra jártunk és neki lételeme a "tanulás"), így ők sokszor "rosszalkodtak" együtt. Most együtt mennek oviba, a csoportban szintén ők lesznek az "idősek", de ott már ugye a foglalkozások jobban le fogják őket kötni.

Szóval attól ne félj, hogy visszafejlődik, esetleg lehet, hogy ha nem figyelnek rá eléggé majd "rosszalkodni" fog. Az hogy ezt majd neked felróják-e óvónő függő. Nekem általában akkor mondták, ha rákérdeztem mi volt ma az oviban, kb 2x volt az hogy az óvónő mondta, hogy ma nagyon elemében volt és mindenkibe belekötött (DE ezek pl mikor a dédi meghalt vagy hasonló események miatt voltak), egyébként jó volt az óvónő és tudta kezelni őket.

2015. júl. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az a 2-3 hónap korkülönbség amit írtál még nem vészes, a többi gyerek biztos sokat fog fejlődni hamarosan, szerintem pár hónap és a többiek is tudnak majd rendesen játszani. Kisfiam családi napközis, mindig a nagyobb gyerekekkel játszott szívesen, 18 hónaposan úgy ment bölcsibe hogy mondatokban beszélt. Most szeptemberben kezdi az ovit, júniusban lett 3 éves. Amikor a tavalyi 3 évesek "elballagtak" a bölcsiből, ő maradt a nagy (2 évesen), a többiek még nem tudtak beszélni sem, néha elkezdett halandzsázni, és nem ejtette olyan szépen a szavakat mint addig, szerencsére azóta mentek kortársak a napközibe. De vannak napok amikor egyedül van nagy, és jól eljátszik a 1,5 évesekkel is. Ilyenkor kicsit sajnálom, és eleinte féltem hogy visszafejlődik de nem fejlődött vissza, és nagyon szeret ott lenni. Egyetlen dolog amit észreveszek hogy nem ejti olyan szépen a szavakat amikor csak kicsikkel van együtt egész nap, de itthon pár óra alatt szépen beszél megint. De nálunk 1,5 év korkülönbségről van szó. A pár hónap korkülönbség a bölcsiben pillanatok alatt eltűnik. A kicsik babusgatását szerintem a gondozók csak a beszoktatás alatt csinálják, illetve a sírósabbakat kénytelenek kicsit többet babusgatni eleinte, de biztos a te gyermekeddel is foglalkoznak :) Szerintem a bölcsi csak hasznukra válik, nagyon szociális kis manók lesznek, és barátokat is szereznek.
2015. júl. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

kicsit megnyugtató

habár valszeg az a para is bennem van, hogy csak állami bölcsi


még annyit kérdezhetek, ahogy feljött a téma a rosszalkoásról, ugye bölcsiben még nem büntetnek?

csak mert az én gyermekem, ha olyat csinál, amit nem szabad(pl elvette a mobilom)soha nem kellett szidni, büntetni azért, hogy óvatosan letegye, vagy visszaadja..és érekes lenne, ha egy gondozó meg neki állna hol ezért, hol azért büntetni..

2015. júl. 28. 16:57
 7/9 anonim ***** válasza:
5. vagyok, a napköziben van bünti, de a fiam jól viseli :) Ő sem volt itthon soha büntetve (mindent megengedünk neki). Csak durva dolgoknál van bünti, ilyenkor bent kell maradni egy kiságyban amíg "megnyugszik". Tényleg nem viseli meg :) Itthon is volt hogy előadott egy kiadós hisztit, utána közölte hogy megnyugodott :) Csak jót tudok írni arról amennyit változott a fiam azóta hogy közösségbe került.
2015. júl. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

első vagyok :)

én bölcsiben dolgozom, a gyerekem jön be velem ha szünet van az óvodában (pl. most nyáron) és nem fejlődik vissza, csak unatkozik... :)


bünti van. ebben semmi "érdekes" nincs, te nyilván tudsz a rosszalkodó gyerekedre fél szemmel figyelni, mi 20 gyerekre nem tudunk úgy figyelni, ezért a szabályokat be kell tartani és ha hiába szólunk akkor magunk mellé ültetjük őket 1-2 percre. ez a bünti. nem szoktak sírni általában, de mégis hatásos, mindjárt megtanulják miért járatom a szám ;)

van most egy kislányom aki nagyon fél a büntitől, de elég szófogadatlan, neki csak beígérni szoktam, az is hatásos nála. de nyilván nem 13 hónaposaknál alkalmazzuk ezt, ők még nem rosszalkodnak, csak felfedeznek... majd egy év múlva te is megtudod mi a különbség és te se így fogod gondolni ;)

2015. júl. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

Nálunk is van "bünti", de tényleg csak akkor ha nagyon nem hallgat már az óvónénire, akkor is annyi, hogy kivonja a játékból az óvónénivel leülnek a székre ott megbeszélik a helyzetet, utána még "büntetésből" ül egy kicsit. Ezzel meg is szokott oldódni a probléma. Egy gyereknek sokkal rosszabb, ha nem játszhat a többiekkel, mint egyéb bünti.

2015. júl. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!