Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Normális hogy bölcsibe kiscsop...

Normális hogy bölcsibe kiscsoportosoknak (1,5 év alattiaknak) tépőzáras "tornacipőt"kérnek bentre, ami a bokájukat se tartja az mellett, hogy nekik még zokniban, "mamuszban" kellene lenniük, erősödni a lábuknak legalább bent?

Figyelt kérdés
2015. aug. 3. 23:07
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Mamusz alatt a zoknicipőt értettem volna
2015. aug. 3. 23:08
 2/12 anonim ***** válasza:
bölcsibe és oviba és szandált kérnek bentre, tépőzárasat. előírás, balesetveszélyes a zokni, mivel csúszhat, ezért az intézménynek be kell tartani az előírást, így szandált kérnek. tornacipőt szerintem félreértetted, az majd oviba a tornára kell. de azt is vihetsz ha a tiednek az kényelmesebb lenne
2015. aug. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A fiam ilyenben indult el eloszor. Volt neki bokatartos is, de nem erezte magat biztonsagban, a nagyija vett enki kinai boka alatti tepozarasat es abban tanult meg onalloan jarni vegulis. Azt mondta egy csecsemogondozo ismerosom amugy, hogy mezitlab jo nekik szonyegen, fuvon, homokban, de nem a kemeny padlon. A bokat meg nem kell mindenaron tartani szerintem, nekem legalabbis ez a tapasztalatom azzal a cipovel, amirol irsz, bolcsitol fuggetlenul.
2015. aug. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

de én meg úgy hallottam az első cipőknek bokatartónak kell lennie, mivel még nincsenek megerősödve a lábizmok

és amúg ymeg eleinte mezítláb, zokni a legjobb a járás tanulásakor, vagy kezdetén


a zoknicipő meg nem csúszik amúgy

2015. aug. 3. 23:16
 5/12 A kérdező kommentje:
és nem szandált mondtak, hanem "tépőzáras tornacipőféleség"-et, még a nevét sem tudták megmondani a gondozók..
2015. aug. 3. 23:19
 6/12 anonim ***** válasza:
Nálunk szandált kértek mikor bölcsis volt a lányom ami tartja bokáját .
2015. aug. 4. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kisfiam magán bölcsibe jár, nekik nem kötelező a cipő bentre, egy kislány van a csoportban akin cipő van, a többiek zokniban vannak. De ha jó minőségű cipőt veszel, az fogja a bokáját és nagyon puha hajlékony a talpa, ilyen a superfit, primigi ( nekünk ezek jöttek be, mivel elég magas a lábfeje)
2015. aug. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem a bokáját kell tartania a cipőnek, hanem a sarkát, ez butaság, pont, hogy attól nem erősödik a lába, ha a bokáját megtámasztják. Rossz nézni mikor a járni tanuló gyerekek ilyen féltégla cipőkben bukdácsolnak, amiben nem tudnak mozogni, egyensúlyozni. Szerintem vegyél neki pediped originalst az majdnem mezitláb, mégse csúszik.
2015. aug. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

köszi köszi utolsó :)

pont ilyen a zoknicipője, amit rá akartam adni, amit nem fogadtak el(de közben a gondoző először átott olyat..azt hiszik, csúszik...)és kikötötték, hogy tépőzáras legyen


ez az originals jó becsapós, mert cipőnek néz ki! :)

szóval megyek utána hol lehet kapni vajon..


a neten?

2015. aug. 4. 21:50
 10/12 A kérdező kommentje:
első mondatodra annyit, hogy igen, pont ezért kell zokniban, vagy mezítláb tanulni járniuk, és ha ne adj isten cipőt kéne rá adni (ideiglenesen), akkor ebben a fázisban még bokatartós kell, nem ebben tanul meg járni, hanem amíg nem erősek a lábizmai, addig segít, ha már muszáj cipőben lennie ideig-óráig
2015. aug. 4. 21:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!