Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Lehet ilyet csinálni, lehet...

Lehet ilyet csinálni, lehet belőle bármilyen hátránya?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdené a bölcsődét. Korábban a gyerekorvossal megbeszéltük, hogy a soros oltásokat gyorsan lezavarjuk augusztusban, hogy mire közösségbe megy, már meglegyen (meg ugye közösségben már nagyobb eséllyel oltana rá lappangó betegségre).


Most úgy tűnik, hogy elsakkoztuk magunkat, mert egy héttel korábbra emlékeztünk, hogy mikor ér vissza szabiról az orvos és keresztbeszerveztünk egy nyaralást.


A kérdés az, hogy ha az oltások időzítése miatt esetleg egy hét csúszással kezdené a bölcsődét, okozna neki bármilyen hátrányt?


2015. aug. 4. 08:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Dehogy okoz hátrányt. Ez nem egyetem, hogy lemaradjon fontos előadásokról, a bölcsődében elgatyázzák az időt.
2015. aug. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Még lehet jobb is, mert az elején nehezebben viselik a gyerekek, többet sírnak, nem akarnak annyira játszani. Neki jobb lesz egy féligmeddig beszokott csoportba bemenni, ahol nem sirdogálást hall egész nap... Bölcsi elején egymást is túráztatják a kicsik, persze, ha látja, hogy mindeki sír, akkor ő is sír :D De ha mindenki nyugodt, akkor valószínűleg ő is nyugodtabb lesz. Szóval nem gond, ne aggódj.
2015. aug. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Dehogy, a bölcsőde nem oktatási intézmény, nincs a hagyományos értelemben vett tanévkezdés, legalábbis nálunk év közben folyamatosan csatlakoznak be és folyamatosan mennek át az oviba a gyerekek.
2015. aug. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Fú, ez jó hír, mert már nagyon vakartuk a fejünket,hogy mit hogyan szervezzünk át.
2015. aug. 4. 08:46
 5/7 anonim ***** válasza:

Esetleg oltsa be a helyettes doki.


Egyébként sok kisgyerek év közben kezdi meg au ovit, bölcsit.

2015. aug. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nálatok hogy van, az itteni bölcsiben a beszoktatások miatt vannak olyanok is, akik csak októberben kerülnek sorra és addig nem is tudnak bölcsibe menni.
2015. aug. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk nem nagyon lehet variálni.

Fiam is most kezdi a bölcsit, és 2 hetente szoktatnak be egy gyereket. Tehát nem szeptember 1-én van egy 14 fős sírós csoport szoktatáson.

Így nem is lehet variálni a beszoktatás miatt. Minket fel is hívnak majd előtte, hogy biztos hogy megyünk, amikor kell.

Szóval szerintem hívd fel a bölcsit, és kérdezz rá. De ezt nem mondták szülőin?

Szerintem elcserélheted a beszoktatási időpontodat, és akkor később kezd.

De lehet, nálatok máshogy van. Nálunk nagy a túljelentkezés, és mivel nem kötelező a bölcsi, hamar átadják másnak a helyet...

2015. aug. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!