Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Vajon ártottam neki hogy nem...

Vajon ártottam neki hogy nem írattam be bölcsibe?

Figyelt kérdés

Kislányom 20 hónapos és párommal abban maradtunk hogy óvodás koráig itthon marad velem. Anyagilag belefér hogy így tegyünk, a munkahelyemre nem vágyom vissza és dolgozunk a második babán így ez tűnt jó döntésnek.

De egyre inkább gondolkodom hogy talán mégis jobb lett volna ha bölcsibe megy. Benne vagyok egy baba-mama csoportba és a gyerekek 90%-a bölcsibe megy és az anyukák ódákat zengenek hogy milyen jó és szükséges a gyereknek. Hogy nem a pénz vagy a munkavágy motiválta őket hanem ez olyasmi amit a gyerek miatt meg kell tenni. Én meg egyre inkább őrlődöm hogy nem tettem meg valami fontosat a gyerekemért. Hogy kimarad valamiből, vagy hátránya lesz belőle. Ezt nem szeretném.

De eddig ilyen szempontból nem gondoltam erre mert amikor én voltam pici, nálunk nem volt jellemző a bölcsi. Inkább kényszermegoldás volt. Csak valahogy már nagyon sok gyerek jár bölcsibe és úgy érzem kevesebb lesz az aki nem megy.

Lehet hogy tényleg rosszat tettem a lányomnak?


2015. aug. 8. 10:08
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Én nem adtam volna be bölcsibe 2 évesen, ha nem lett volna muszáj. Kisfiam nagyon nem szerette, de nem volt más megoldás. Akkor nem jöttünk volna ki a Gyes-ből.
2015. aug. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%
Allami bolcsibe nem is veszik fel! Melletted van ebben a korban a legjobb helye! Ne viccelj! Milyen hulyeseg az, hogy azzal artasz, ha nem megy bolcsibe, mikkr te is otthon vag? Jo kis mamicsoport ez, ahol ilyen hulyesegeket tanacsolnak! Mas a csana ahova mondjuk 1-2 szer megy a heten kimondottan a gyerektarsasag miatt cdak par orat meg mas egy allando bolcsi!
2015. aug. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Azért gondoltam mert sokan mondják hogy jobban fejlődik a beszédkészsége, hamarabb lesz szobatiszta, jobb evő lesz, szociálisan is fejlettebb lesz.

Vagy attól is tartok hogy az oviban kakukktojás lesz mert nem járt bölcsibe. De néha az is eszembe jut, hogy talán neki is hasznosabb lenne olyanokkal lenni, akik szakemberek a gyermeknevelésben.

2015. aug. 8. 10:34
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
Nem tudom, milyen az a csoport, de valószínű önmagukat áltatják. A gyerekkel akkor teszed a legjobbat,ha 3éves koráig legalább melletted van. Ha látod, hogy hiányzik neki a társaaság max elviszed zenés , mozgásos foglalkozásokra vaggy egy heten egyszer családi napközibe és ennyi.
2015. aug. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

Egy álomvilágban biztosan ilyen egy bölcsi, a valóságban sajnos nem. :( A bnőm fiáról nem vették le a pelust, nehogy odapisiljen a szőnyegre, egyáltalán nem segítették a szobatisztaság terén, az egyik gondozó kimondottan gonosz, undok, kiabálós volt. Meg attól, mert vki elvégez egy szakirányú főiskolát még nem biztos, hogy jó is abban.


Egy ilyen kicsinek az anyukája mellett van a legjobb helye. Főleg, ha jön a kistesó. A lányom velem itthon volt 4 éves koráig, és ebből sem lett hátránya. Sőt, kimondottan jó volt neki. Most lesz iskolás, és nyitott, barátságos, semmi gond nincs vele szociálisan sem.

2015. aug. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
A legjobb helyen otthon van veled. Ebben sose kételkedj. A szobatisztaság meg nem verseny és az sem mindegy, milyen érzelmi töltettel alakul ki,megfelelési kényszerből vagy önállóan.
2015. aug. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom most szokik az oviba 3 év, 2 hónapos. Van több kisgyerek mellette (2,5+ és 3 év között), akik a bölcsiből jöttek át, együtt jártak. Őket nézve, nem vagyok továbbra sem meggyőzve a bölcsi szükségességéről. Szerintem is jó helyen van melletted, amiket leírtál (evés, beszéd) te is tudod alakítani azzal hogy foglalkozol vele.
2015. aug. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Akarki akarmit mond, a bolcsi kenyszermegoldas!!! Egy 2 evesnek a csaladjara van szuksege es jobb neki otthon. Fiam majdnem 4 volt mikor kezdre az ovit (nem jart bolcsibe) es semmi gondja nem volt. Veszoktatni nem kellett mert nem colt ra szukseg, hamar beilleszkedett, hiszen addig is jartunk jatszora.ne aggodj, semmi rosszat nem tettel!
2015. aug. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez butaság, a bölcsi a dolgozó szülőknek van, kényszermegoldásként. A gyerek melletted fejlődik a legjobban, gondolom jártok játszótérre, játszóházba, ennyi gyerektársaság még bőven elég egy ekkora gyereknek.
2015. aug. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha nincs rá belső indíttatásod, hogy mennél vissza dolgozni, akkor addig maradsz otthon vele, amíg megtehetitek anyagilag. Én a másik véglet vagyok, fél éves korától kín szenvedés volt otthon lennem, azt hittem belebolondulok. Nekem kellett a felnőtt társaság, nagyon unatkoztam otthon, ráadásul érezte is rajtam, mert az apukája ahogy hazajött, mintha kicserélték volna a lányunkat... Szóval én ahogy betöltötte az egyet, már mentem is másnap dolgozni és sokkal jobban élvezem azóta az anyaságot, illetve minőségibb időt is tudok tölteni a gyerekünkkel. Nálunk nem okozott gondot a bölcsi, beszoktatással sem volt gond. Lehet csak szerencsénk volt. :)
2015. aug. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!