Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » A beszoktatás kötelező?

A beszoktatás kötelező?

Figyelt kérdés
Eredetileg szeptember közepén mentem volna dolgozni. Lett volna beszoktatás meg minden, de közben úgy alakult hogy hamarabb kezdhetek, nincs idő beszoktatni. Mondhatják hogy nem járhat bölcsibe ha csak beviszem és otthagyom?
2015. aug. 11. 15:30
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem igen! Ami normális is. Te tényleg csak úgy ott tudnál hagyni egy 1-2 éves gyereket a bölcsiben minden szó nélkül?
2015. aug. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Apuka, mama, nagypapa nem tudja beszoktatni?

Azt tudom, h nem lehet megoldani, h rögtönszabival kezdj. De szegény gyerkőcöt nemá' ott hagyd csak úgy. Szegény azt se tudná hol van...

2015. aug. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
huh, azért ez elég meredek így, nálunk a bölcsi szúrta el az időpontot és rögtön 3 nap szabival kellett kezdenem, de nem bírtam volna csak úgy otthagyni, így sem volt egyszerű, már a második évet kezdjük, de még most is sír néha reggel..., szerezz valakit, apa, mama, rokon, akivel jobban elvan, kell neki a beszoktatás
2015. aug. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mi jártunk bölcsibe,elég nehezen szokott be,de még az ovi kezdésnél is azt mondták minimum 3 napot tervezzek,az elsőn úgyis kiderül könnyű lesz-e váltani. Másnap már nem kellett ott maradni vele. A bölcsinél kemény beszoktatás volt 21 hónaposan,fel sem merült,hogy kihagyjuk. Nagyon pici még,legtöbb gyereknél trauma még akkor is ha van idő a beszoktatásra. Talán akkor tudnám elképzelni hogy zökkenőmentes legyen ha eddig másnaponta hagytad különböző gyermekmegőrzőben és nem gond neki a vadidegen hely,társaság nélküled. Szerintem mondhatja azt a bölcsi,hogy tessék valahogy megoldani,hogy valaki legyen vele a beszoktatásnál.
2015. aug. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ha tudnám kire bízni nyilván megoldanám. De egyedül nevelem. Édesanyám meg 200 km-re lakik és beteg is. Egyszerűen nincs kit megkérnem. A munka viszont nagyon kell mert napról napra élünk.
2015. aug. 11. 18:10
 6/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is "kötelező".

Ez családi napközi egyébként,de elvárják,jogosan,mert tegnap is volt egy kisfiú (2 év köröli) a mamájával,nagyon bújós,sírós volt szegény.

A mi gyerekünknek esetleg az ott alvás miatt kellene,amúgy ő olyan típus,hogy azonnal feloldódik,bárkivel jól érzi magát korlátlan ideig,kivétel az alvás,mert inkább nem alszik,ha nem az apja vagy én fektetem le.

2015. aug. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet korábban beszoktatni, kérdezz rá a bölcsiben és mondd el mi a helyzet.
2015. aug. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ja igen, azt nem írtad, h egyedül vagy teljesen...

Akkor én megkérdezném, h nem lehet-e előbb beszoktatni.

2015. aug. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Magyarországon ez a menet. Külföldön 1-2 nap max. Az én fiamnak is szüksége volt a két hétre!

Bennem nem merülne fel, hogy beszoktatás nélkül otthagytam, de megpróbálnék egyeztetni a bölcsivel, hogy mehessen előbb, illetve hogy gyorsítsák fel a dolgot! Nálunk az a szabály, hogy ha nem sír és elfogadja az innivalót, már ott lehet hagyni. Ezt azért mindenképpen ki kellene várnod.

2015. szept. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Mindenképpen beszélj a gondozónőkkel, hogy megoldható lenne-e egy gyorsított beszoktatás. Általában egy hétre megpróbálják felgyorsítani, de elég nehéz, mert a gyereknek így hamarabb kell leválnia tőled és megszokni az új környezetet.
2015. szept. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!