Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Kirakhatják a fiam a bölcsiből...

Kirakhatják a fiam a bölcsiből, ha megszületett a kistesó? Amikor beiratkozott még nem tudtuk, hogy lesz tesó. Szeptembertől kezdi a bölcsit, januárban jön a másik baba. Gyed mellett mentem vissza dolgozni.

Figyelt kérdés
Kicsit összezavarodtam, mert a védőnő azt mondta tgyás után a nagytesót elküldik a bölcsiből. Ez törvényszerű vagy bölcsitől függ? Továbbá egy anyuka azzal riogat, hogy gyedet cak addig kaphatok, amíg nem kezdi a bölcsit. Akkor hiába van gyed extra, elveszik a 7 hónap gyed? A kicsi januárban születik, a nagy márciusban tölti a 2-t, tehát elvileg addig járna ő utána is a gyed.

#GYED #TGYÁS #bölcsőde #gyed extra #bölcsi jogosultság
2015. aug. 13. 13:21
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Igen, elküldhetik a bölcsiből, mivel otthon leszel gyeden, nem dolgozol. Ha vannak várólistások a bölcsibe, akkor 100%, hogy nem is viheted majd, mivel az önkormányzati bölcsi a dolgozó szülők gyerekeinek van. Ha nincs túljelentkezés, várólista a bölcsiben, ergo kevés a gyerek, akkor van rá esély, hogy maradhat.

A gyedet nem veszik el azért, mert a gyerek bölcsibe megy, járni fog 2 éves koráig rendesen. Sőt, januártól márciusig tgyás+gyed, majd a nagy 2 éves kora után tgyás+gyes, majd gyed+gyes. Viszont nem is lenne korrekt, ha vinnéd a nagyot bölcsibe, főleg, ha túljelentkezés van. Sok dolgozó szülő gyerekét utasítják el a bölcsiből, ergo már nincs hely. Sokszor azon döbbentem le, hogy terhes táppénzen levő anyuka gyereke járhat bölcsibe. Tudom jó a pihenés, míg a gyerek bölcsiben van, de egy olyan városban, ahol minden bölcsiben túljelentkezés van, ott azért ez nem korrekt. Nem tudom nálatok mi a helyzet.

2015. aug. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nálunk úgy volt hogy amig dolgoztam várandósan addig maradhatott a kicsi bölcsiben egész nap. de szóltak ha eljövök táppénzre vagy meglesz a pici, akkor csak délig lehet.aludni már nem aludhat ott. úgyhogy én kivettem a bölcsiből és hármasban vagyunk itthon :)

a gyedes dologhoz nem tudok hozzá szólni.


de mondjuk nálunk oviban sem maradhat a nagy délutánra, ha az anyuka otthon van a picivel.

2015. aug. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A fiam,és a lányom más-más bölcsibe járt,mindkét gyerek csoportjában volt olyan fyerek akinek kistesója született.Nem tették ki őket,sőt ebéd után sem kellett hazavinni.Pedig nagy volt a túljelentkezés mindkét bölcsibe.
2015. aug. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kerestem idetartozó jogszabályt, de nem találtam. A bölcsi, ahová megy majd a fiam, nincs várólista mindenkit felvettek. Gondolom akkor bölcsitől függ. Az első válaszolóval egyet értek, nem venném el a helyet a dolgozó szülők gyerekeitől, csak attól félek, hogy beszokik a kisfiam, szerintem szeretni fogja, aztán meg el kell jönnie, az megviseli majd. Egyébként van olyan helyzet, amikor az anyuka terhesen kényszer pihenőn van, nem csak hobbiból 'pihen'táppénzen. Pl sógornőm is végig akart dolgozni, de veszélyeztetett terhes lett fel sem kelhetett. Én hoztam-vittem a kisfiát a bölcsibe. Ott tudták, h anyuka táppénzén van, és nem rakták ki a nagyobbat.
2015. aug. 13. 14:58
 5/9 anonim ***** válasza:

igen, az megint más, ha az anyuka, indokoltan van táppénzen, de azt nem értem ha otthon vannak, kistesóval, egészségesen mi a csudáért adják a nagyobbat bölcsibe. Senki ne mondja nekem hogy a ti esetetekben egy másfél-két éves gyereknek jobb intézményben mint az anyja mellett. A közösséget 3 éves kor után kezdik el értékelni, addig csak gyerekmegőrzés, és semmi olyan pluszt nem ad amivel itt dobálóznak, hogy mennyire jó a gyereknek. Pl fejlesztés. Bölcsiben nincs fejlesztés. A gyerektársaságot, amire igazából még nincs is szüksége, megkaphatja játszótéren, játszóházban.


Van ahol kirakják az otthon lévő anya gyerekét, van ahol nem, de éreztetik a hozzáállással, hogy nem ott lenne a helye. És van, ahol nem csinálnak semmit, ugyan úgy foglalkoznak tovább a gyerekkel. Azt neked kell tudnod hogy a tiétek milyen.

2015. aug. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
22%
Akkor mit csinál anyuka, ha otthon van indokolt táppénzen, de a gyereket nem veszik fel bölcsibe. Nagyon sokan vannak otthon veszélyeztetett terhesen és otthon van 1-2 éves kisgyerek is vele, mégis megoldják. Aki nem dolgozik, ne használja a bölcsit gyerekmegőrzőnek.
2015. aug. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%
Nálunk nem tették ki ilyen helyzetben a nagyobb gyereket a bölcsiből. Ott volt egész nap, mint a többi gyerek. Szerintem a második válaszolót "szivatták"! Nem hiszem, hogy erre jogszabályi lehetősége lett volna a bölcsinek/ovinak, csak sajnos sok helyen próbálnak szabadulni a gyerekektől!
2015. szept. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%
Ahova akisfiam járt bölcsibe, nem rakták ki a kistesók miatt a nagyobbat!
2015. okt. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi lett végül? Egyébként szerintem sem teszik ki, ha már beszokott. Ismerik a gondozónők, nem kell egy új gyerekkel foglalkozni. Könnyebb nekik is.
2016. febr. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!