Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék

A kérdés

A bölcsiben ezz hogy fogják kivitelezni? 8szobatisztaság)

2,5 éves lesz 26án a fiam. Itthon a nagy melegek miatt egy szál semmiben volt, s 2-3 nap után szépen bili fölé ált s bele is pisilt. Mostmár éjjel se kap pelust,reggel felkel s 5-10 perc mulva s pisil... De ez hogy lesz ha kell kisbugyi meg naci? Jó udvar elött pisilnek meg utána is,de ő állva pisil... Parancsra itthon se tud pisilni, csak ha kell neki elmegy isilni. Most ezért nem szeretném ha pelus kellene neki,olyan ügyes...Most kisnadágban van,kipróbáljuk hogy mit reagál ha kell pisilnie.Köszönöm a válaszokat:)

2015. aug. 19. 12:14  Privát üzenet  

A válaszok
Szólni szól ha pisilni kell neki?

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/10Időpont 2015. aug. 19. 12:38 Privát üzenet

De nem is szól, csak elintézi egyedül? Nem hiszem, hogy attól, hogy kisgatya van rajta belepisilne.

Ha nem viszel be a bölcsibe pelenkát, nem fogják ráadni. Szólsz nekik, hogy szobatiszta a gyerek és kész.

Nálunk bonyolultabb a helyzet, mert a fiam júliusban múlt 2 éves, viszont nem beszél. Jelzi, ha kell pisilni, de nem tudom, mennyire fognak rá odafigyelni. Mondjuk ő tud parancsra pisilni. Már egy hónapja nincs rajta pelus se éjjel, se nappal, én sem akarom, hogy visszakerüljön rá.

A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/10Időpont 2015. aug. 19. 12:40 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Általában nagy szobában vagyunk itthon,s itt van egy bili.fogja magát s odamegy pisil.nem beszél csak apróságot...hol van apa,kapcsolni (tv pl),inni,fúj...

# 3/10Időpont 2015. aug. 19. 12:45 Privát üzenet
Akkor majd megtanulja a bölcsiben, hogy hol a mosdó és elintézi egyedül. Úgyis mennek utána majd.

# 4/10Időpont 2015. aug. 19. 12:48 Privát üzenet
Mond el mindenképpen a bölcsiben, hogy hogy álltok a szobatisztasággal, és ők aszerint fogják intézni a dolgokat. Nálunk javában hordták őket a wc-re, mire én megtudtam. Ha alváshoz sincs már pelenka, vigyél gumilepedőt, és kérd meg, h ők se tegyenek rá alváshoz. Ha jó a gondozónő, akkor segíteni fognak.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/10Időpont 2015. aug. 19. 13:29 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Tudja hol a mosdó.de egyedul nem mehet ki.

# 6/10Időpont 2015. aug. 19. 13:39 Privát üzenet
Persze, tudom, hogy egyedül nem mehet ki, de ha elindul az ajtó felé, úgyis megkérdezik tőle, hogy hova megy, kell-e pisilnie. Erre meg már biztos tudja mondani, hogy igen.

# 7/10Időpont 2015. aug. 19. 14:17 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Mmmm vagy hmmm.Ezt mondja ha igen.Nem az megy.. Egyébként nem huzta le a kisgatyát..Most nem tudom mi legyen..Mondjuk még van jó 2 hét. Hétfőn nyit a bölcsi,majd bemegyünk megkérdezni hogy mi legyen.Azt nem szeretném hogy ezért kelljen neki pelus..Lányunk is igy lett szobatiszta,de ő lehuzta a kisnadrágot.S leült..

# 8/10Időpont 2015. aug. 19. 17:48 Privát üzenet

Ne félj ennyire! :)

A bölcsiben szólsz, hogy ti már a szobatisztaság tanulásánál tartotok, sikeresen. A gondozónők pont az ilyen korú, fejlettségű gyerekhez vannak hozzászokva. A bölcsis gyerekeknél aktívan részt vesznek a szobatisztaságra szoktatásban, nekik is könnyebb kis wc-re ültetni a gyerekeket, mint állandóan pelenkázni.

Ők veletek együttműködve fogják a gyereket gondozni.

Arra figyelj csak, hogy a szokatlan, új helyzet miatt picit visszaeshet, illetve legyen több váltóruhája baleset esetére.

A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/10Időpont 2015. aug. 19. 18:37 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

1 éve kezdte a bölcsit,szóval ismerős gyerekek közé.ismerős nevelők közé megy vissza..Nem parázok,mert tudom,hogy ügyes okosfiú

# 10/10Időpont 2015. aug. 19. 20:43 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hol lehet kivitelezni, hogy pelus nélkül legyen, ha még utólag se szól és szinte mindenhol szőnyeg van?
Valakinek javasoltak olyat gerincferdülés miatt, hogy a gyermek cipőjébe szivacsdarabot kell tenni? Bevált? Hogy sikerült kivitelezni?
Vajon igaza lehet? Szerinte egy pár év múlva a császárt "egyszerűbb" lesz kivitelezni, mint a sima szülés.
Mit lehet tenni? Az anya nevelte a fiút és nem bír vele. Az apa elhagyta de a gyerek még 13 éves. Az apának is kötelessége nevelni. Hogy lehetne ezt kivitelezni?
Egy újszülött babával és frissen szült anyukával lehetne kivitelezni egy Zalaegerszeg-Budapest utat autóval?
Kisfiam (4 éves) farsangra szines kígyónak akar beöltözni, van valakinek ötlete, hogy hogyan lehet kivitelezni?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Bölcsődék rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!