Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » A bölcsiben ezz hogy fogják...

A bölcsiben ezz hogy fogják kivitelezni? 8szobatisztaság)

Figyelt kérdés
2,5 éves lesz 26án a fiam. Itthon a nagy melegek miatt egy szál semmiben volt, s 2-3 nap után szépen bili fölé ált s bele is pisilt. Mostmár éjjel se kap pelust,reggel felkel s 5-10 perc mulva s pisil... De ez hogy lesz ha kell kisbugyi meg naci? Jó udvar elött pisilnek meg utána is,de ő állva pisil... Parancsra itthon se tud pisilni, csak ha kell neki elmegy isilni. Most ezért nem szeretném ha pelus kellene neki,olyan ügyes...Most kisnadágban van,kipróbáljuk hogy mit reagál ha kell pisilnie.Köszönöm a válaszokat:)
2015. aug. 19. 12:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Szólni szól ha pisilni kell neki?
2015. aug. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

De nem is szól, csak elintézi egyedül? Nem hiszem, hogy attól, hogy kisgatya van rajta belepisilne.

Ha nem viszel be a bölcsibe pelenkát, nem fogják ráadni. Szólsz nekik, hogy szobatiszta a gyerek és kész.

Nálunk bonyolultabb a helyzet, mert a fiam júliusban múlt 2 éves, viszont nem beszél. Jelzi, ha kell pisilni, de nem tudom, mennyire fognak rá odafigyelni. Mondjuk ő tud parancsra pisilni. Már egy hónapja nincs rajta pelus se éjjel, se nappal, én sem akarom, hogy visszakerüljön rá.

2015. aug. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Általában nagy szobában vagyunk itthon,s itt van egy bili.fogja magát s odamegy pisil.nem beszél csak apróságot...hol van apa,kapcsolni (tv pl),inni,fúj...
2015. aug. 19. 12:45
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor majd megtanulja a bölcsiben, hogy hol a mosdó és elintézi egyedül. Úgyis mennek utána majd.
2015. aug. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mond el mindenképpen a bölcsiben, hogy hogy álltok a szobatisztasággal, és ők aszerint fogják intézni a dolgokat. Nálunk javában hordták őket a wc-re, mire én megtudtam. Ha alváshoz sincs már pelenka, vigyél gumilepedőt, és kérd meg, h ők se tegyenek rá alváshoz. Ha jó a gondozónő, akkor segíteni fognak.
2015. aug. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tudja hol a mosdó.de egyedul nem mehet ki.
2015. aug. 19. 13:39
 7/10 anonim ***** válasza:
Persze, tudom, hogy egyedül nem mehet ki, de ha elindul az ajtó felé, úgyis megkérdezik tőle, hogy hova megy, kell-e pisilnie. Erre meg már biztos tudja mondani, hogy igen.
2015. aug. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mmmm vagy hmmm.Ezt mondja ha igen.Nem az megy.. Egyébként nem huzta le a kisgatyát..Most nem tudom mi legyen..Mondjuk még van jó 2 hét. Hétfőn nyit a bölcsi,majd bemegyünk megkérdezni hogy mi legyen.Azt nem szeretném hogy ezért kelljen neki pelus..Lányunk is igy lett szobatiszta,de ő lehuzta a kisnadrágot.S leült..
2015. aug. 19. 17:48
 9/10 anonim ***** válasza:

Ne félj ennyire! :)

A bölcsiben szólsz, hogy ti már a szobatisztaság tanulásánál tartotok, sikeresen. A gondozónők pont az ilyen korú, fejlettségű gyerekhez vannak hozzászokva. A bölcsis gyerekeknél aktívan részt vesznek a szobatisztaságra szoktatásban, nekik is könnyebb kis wc-re ültetni a gyerekeket, mint állandóan pelenkázni.

Ők veletek együttműködve fogják a gyereket gondozni.

Arra figyelj csak, hogy a szokatlan, új helyzet miatt picit visszaeshet, illetve legyen több váltóruhája baleset esetére.

2015. aug. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
1 éve kezdte a bölcsit,szóval ismerős gyerekek közé.ismerős nevelők közé megy vissza..Nem parázok,mert tudom,hogy ügyes okosfiú
2015. aug. 19. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!