Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Most olvastam, hogy a bölcsibe...

Most olvastam, hogy a bölcsiben is jár az ingyen étkezés annak a gyereknek, aki megfelel a feltételeknek. Honna kell hozzá nyomtatványt igényelni?

Figyelt kérdés

Senki nem említette ezt a lehetőséget nekem,pedig fizettem is be júniusban még ebédet a fiamnak.

Nyomtatványt honnan tölthetek le?


2015. aug. 20. 11:28
 1/10 anonim ***** válasza:
24%

én önkormányzatot tudom csak, ők megcsinálják, vinni kell a jövedelemigazolásokat(csp-al mindennel együtt),a családban az egy főre jutó nem haladhatja meg a 39.900 ft-t.

a határozatot megküldik neked és ha éred, a bölcsinek is.


egyéb intézési formát nem ismerek, attól még lehet hogy elektronikusan is elvégezhető.

2015. aug. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
*ha kéred
2015. aug. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
és mindennemű változást a jövedelmi adatokban jelenteni kell 15 napon belül és ha magasabb lett az 1 főre jutó, el is veszik a támoatást
2015. aug. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Teljesen friss a dolog, szeptembertől érvényes. Össze kell adni a család minden jövedelmét, az esetleges gyerektartást levonni, és a fennmaradó összeget elosztani a családtagok számával. Ha kevesebb, mint 89000 Ft (89 004?, nem tudom forintra pontosan), akkor ingyenes az étkezés a bölcsiben, oviban. A bölcsiben nekünk a vezető adta a nyomtatványt, az egyik óvoda honlapján meg láttam feltéve. Nagyon sürgősen be kell adni a papírt, nálunk hétfőn, hogy a szeptemberi fizetésnél már figyelembe tudják venni, különben az elúszott. Ha valaki később lesz rá jogosult, akkor később beadja, hogy már jár neki.
2015. aug. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

utolsó, és ez milyen néven fut? amiről én írtam, az a rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény.

és valóban a gyt nem számít a jövedelembe?

2015. aug. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
és ezt is önkormányzat bírálja el?
2015. aug. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az XV. önkormányzat oldaláról:


[link]


Az alján ott a nyomtatvány, az országosan egységes, a kormányrendeletből való.

2015. aug. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Akkor kitoltom a nyomtatvanyt amit valaki belinkelt.

Jovohettol mar van bolcsi de en csak a kovetkezo heten fogom bevinni a fiamat.

Jo lenne ha mar szeptembertol kapnank mert majdnem 10500 ft lesz a szeptemberi kaja.

Azert furcsallom hogy ezt meg sem emligettek es ki sem irtak meg mint lehetoseget..

2015. aug. 20. 12:43
 9/10 A kérdező kommentje:
Elso: koszi de az teljesen mad amit te irsz. Az a rendszeres gyermekvedelmi kedvezmeny. Amirol en kerdeztem az az onbevallasos bolcsodei es ovodai rtkeztetes ami most kerul bevezetesre.
2015. aug. 20. 12:58
 10/10 anonim ***** válasza:
A gyerektartást ha kapod, akkor plusz, ha te fizeted, akkor mínusz. Vagy így, vagy úgy, de beleszámít.:)
2015. aug. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!