Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Várhatóan könnyebb lesz neki...

Várhatóan könnyebb lesz neki a beszoktatás?

Figyelt kérdés

15 hónapos. Játszótéren, parkban ha kicsit is kedves vele egy idegen (99%-ban nők), akkor simán odamegy. Nem egyszer volt, hogy fel is kéredzkedett olyannál, akit akkor látott először.

Ha hozzánk jön vendég, akkor ugyanez. Ha valaki nem annyira gyerekpárti és pár perc próbálkozás után se kelti fel az érdeklődését, akkor közömbössé válik.

Pont ma egy hölgy mellett álltunk meg, aki a kutyájának a dobálta a labdát. Amikor hazaindultak, simán elindult utánuk, hiába szólongattuk, futhattunk utána visszahozni.

Kutyákhoz is menne oda simogatni, akkor is figyelni kell, hogy egyrészt a kutya és a gazdája nyitott-e rá, másrészt mennyire tűnik nyugodtnak a kutya.


Ha ennyire nyitott és érdeklődő, akkor várható, hogy a bölcsődében sem lesz gond a beszoktatással?


2015. aug. 23. 16:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is nagyon nyílt, közvetlen, barátságos, picinek is az volt, ehhez képest anno az óvodai beszoktatás nem ment simán, nehézkes volt.

Nem azzal volt a gondja, hogy ott kell lenni, hanem hogy én nem vagyok ott.:)

2015. aug. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Pont ma próbáltuk ki, hogy amikor sokadszorra sem reagált a hívásra, akkor fennhangon szólongattuk és elindultunk pár métert az ellenkező irányba.

Egykedvűen utánunk baktatott, de közben nézegetett hátra, ahol a szerinte érdekes dolgok voltak (falevél, ágak, fű...).

Aztán pár méter után, amikor már közelített, sarkon fordult is visszament.


Hagytuk már néhány órára barátnőre, akit akkor látott először, nagyszülőkkel is sokszor van, de még soha nem volt gond a távollétünkből.

Amennyire látom, ha kedves vele valaki és lefoglalja játékkal, akkor neki hótmindegy, hogy mi hol vagyunk :)

2015. aug. 23. 16:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Ebből sajnos nem lehet megmondani. Az én fiam is kimondottan nyitott, barátkozó kisfiú volt mindig, 2 évesen már sok kis barátja volt a játszótérről, mégis kifejezetten nehezen szokott be az oviba, sokat sírt. A kislányom sokkal kevésbé közvetlen, nem egy barátkozós típus, a bölcsibe pedig egyetlen könnycsepp nélkül szokott be.

Szerintem ha ilyen barátságos, valószínű, hogy szeretni fogja a bölcsit, de ettől még előfordulhat, hogy az elválás első néhány hete kemény lesz.

2015. aug. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor kíváncsian várom, hogy miként fog majd reagálni.
2015. aug. 23. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!