Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Nem eszik a bölcsiben, mit...

Nem eszik a bölcsiben, mit lehet tenni? Meddig tarthat ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A gyermekem 2,5 éves múlt 5 hete kezdtük a bölcsit, közben egy hétre volt zárva - szabadság miatt - az intézmény, a kisfiam a kezedetek óta nem hajlandó semmiféle ételt elfogadni a bölcsiben. Évek alatt itthon is válogatóssá vált és örülve annak amit elfogad, igen régóta nem is próbálkoztam már mással... így tényleg kevés dolgot ismer. A kritikus, hogy eddig délre mentem érte és ha nem aludt el, akkor bepótoltuk a kimaradt étkezést, de a 7. héttől már sak 3-4 óra között fogok odaérni érte... s már felmerült, hogy a bölcsi így nem vállalja. Van ötletetek mit lehet tenni, s meddig tart ez a folyamat?

Nem ösztönzi a többi gyerek. S gondolnánk, hogy délre már elfárad, de nem indok, mivel még a reggelit vagy tízóraira a szeretett almát sem fogadja el. Néha kicsit iszik, de enni semmit.



2015. aug. 28. 08:40
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
Először otthon kellene változatosabbá tenni az étkezést. Nálunk pl az a szabály, hogy mindent meg kell kóstolni. Par falat, annyi után el tudja dönteni, hogy ízlik vagy sem. Amíg nem kóstolja meg, add i g nem áll fel az asztaltól és semmiképpen nem kap mást enni. Mivel nálunk nincs étkezése között nasi, így mindig van étvágy. Pár hét alatt rajott, hogy semmi baja nem lesz, ha eszik három kanál spenótot, mert ha nem ízlik neki, nem kell téli tányért megenni, mindig van olyan étel is -ha újdonságot probalunk- amit egészen biztosan szeret. Ezt meg kellene értened vele és természetesen a bölcsire is vonatkoztatni a szabályt.
2015. aug. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ami még kimaradt, hogy a gondozók sem tudnak mit kezdeni a helyzettel, totális visszautasításba ütköznek. Ha próbálkoznak, inkább sír, vagy öklendezik, ezért inkább kértem hagyják, míg magától kéri.

Ki lett vizsgáltatva, sem lelki sem fizikális probléma nincsen a gyerekkel.

2015. aug. 28. 08:54
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor szerencséd van, jó gondozonoket fogtal ki. Próbáld ki, akit írtam, hátha segit
2015. aug. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Ne haragudj, sosem válaszolok privátban.

Sok neki egyszerre a bölcsi mint új és az új ételek. A nevelési tanácsadó baromságot tanácsolt, már Elnézést. Ezek szerint, ha a gyerek csak sultkrumplit akar enni meg makos tésztát, akkor azt kell adni?

Korábban kellett volna raszoktatni a változatos etrendre.... Na mindegy. Egy gyerek eszik, ha éhes. Kitartóak kell lenni az ő érdekében. Egyoldalú táplálkozás nem jó, komoly betegségei lehetnek

2015. aug. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam nagyon jól evő, imádja a társaságot, a gyerekekt, egy könnycsepp nélkül szokott be a bölcsibe, viszont első héten egy falatott se evett ott, köv héten a külön adtak neki, akkor már az ebédet elfogadta. szerencsére 3 hét után már nem volt próbléma az evéssel. Ő igy tiltakozott valószinű.
2015. aug. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem eszik a bölcsiben mert nem fogadja el.Másik csoport nincs?Lehet ott találna magának szimpatikus gondozót.

Mert itt az az alap baj hogy nem akar bölcsibe menni.

2015. aug. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az újításokat bevezettem, a változatos étkezés régen meg volt, aztán alább hagyott és hiba vagy sem én örültem, hogy az alkata miatt kicsinek elfogad valamit és amit szeret többet adtam..igaz ma már sok az új neki, persze látta a tányérunkban, de nem volt rákényszerítve, hogy egyen ha nem kéri.

Másik csoport nincsen. Az teljesen biztos, hogy nem akar ott lenni, azért nem fogadja el. van már kis barát, s már nem sír, de minden nap úgy megy, hogy nem akar nélkülem maradni.

2015. aug. 28. 21:59
 8/8 anonim ***** válasza:

Na igen pont a dackorszak csúcsán van.Sajnos dacból nem eszik mert sejti ha nem eszik ott nem kell majd oda menni.Valószínűleg ez elhangzott előtte is, márpedig csak gyerek nem hülye és megértette.

[link]

2015. aug. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!