Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsis beszokatásnál ti mit...

Bölcsis beszokatásnál ti mit csináltok?

Figyelt kérdés

Messziről figyelitek, ha baj van csak akkor segítetek, közben próbáltok beszélni a gondozónővel? Vagy mutogatjátok neki mivel lehet játszani, hívjátok a többi gyerekkelhez?

Hétfőn kezdünk, én már nagyon izgulok. Mivel tudnám jobban segíteni?


2015. aug. 28. 13:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmivel. Hagyd, hogy a gyerek maga ismerkedjen. Ha gond, van, akkor is első körben csak figyelj, hogy elég-e a gondozónő és csak utána lépj. Neki kell tudnia megnyugtatni a gyereket.
2015. aug. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én hagytam, hogy felfedezze egyedül, szokja a környezetet. Először homokozni indult, leültem mellé, aztán a kinti játékokon próbálgatta magát, majd végül odament a gyerekekhez is. Végig ott voltam és figyeltem. Ja, és bár nem ma volt, mai napig emlékszem, mennyire izgultam! :)
2015. aug. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Figyelni kell csak, jelen lenni, a felmerulő gondokat pedig még véletlenül se neked kell megoldani, hanem a gondozononek
2015. aug. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi 7.-én kezdünk. Én is úgy tervezem, hogy nem játszom vele, csak ha ő jön oda hozzám, egyébként hagyom had fedezze fel egyedül a dolgokat.

Ha sír, akkor persze megyek majd.

2015. aug. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én beengedem a csoportszobába, aztán "meghúzódok" egy sarokban. Csak akkor teszek bármit, ha konkrétan odajön a gyerek, vagy ha a gondozó kéri. Szóval készenlétben ott vagyok, de az nem az "én terepem".
2015. aug. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Julie S ***** válasza:
Azt csinaltam, amit a lanyom igenyelt. Ha jatszani hivott, akkor jatszottam vele, ha elvolt, akkor meg beszelgettem a tobbi anyukaval, gondozonovel. Vegul is eloszor egyutt fedeztuk fel a helyet, utana meg mar egyedul jatszott. Neki azert annyira nem ujdonsag, hogy nelkulem marad egy idore, mert ugyan kevesebbet, de mar egy eve rendszeresen vigyazott ra bebiszitter. Vele is hasonloan ment az ismerkedes.
2015. aug. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én igyekeztem a háttérben maradni,hagytam a gondozónőt kibontakozni,de jó is volt így.
2015. szept. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!