Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Előfordulhat, hogy egy gyerek...

Előfordulhat, hogy egy gyerek nem tud beszokni a bölcsődébe?

Figyelt kérdés
Még csak 5 napja járunk (második hét, közben volt beteg is), de még mindig majdnem végig sír, amikor nem vagyok ott. Meg fogja szokni? Jobb lenne magánbölcsődével próbálkoznunk?
2015. szept. 16. 13:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Előfordulhat persze. Nálunk amikor én szoktattam a kicsit a másik csoportban volt egy gyerek, aki sírt. Kérdeztem is a gondozót, hogy nem vigasztalják meg? Kiderült, a gyerek már 1 éve jár bölcsibe és minden napot végigsír. Semmivel nem tudták kizökkenteni, folyton azt zokogta, hogy mindjárt jön értem az anyukám, reggel 9-kor. Durva volt nagyon. DE! Ez egy eléggé szélsőséges eset, a gyerekek 95%-a beszokik simán, van aki 2 hét van aki 2 hónap alatt. Mennyi idős a pici?
2015. szept. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Teljesen mindegy, hogy állami vagy magán. A gyereknek az anyja hiányzik, és a biztonságérzet, amit ő képvisel. Ez nem a helytől függ, hanem attól, hogy megérett-e már az elszakadásra. Nem minden gyerek tud beszokni, és sajnos van, akinek maradandó rossz élménye lesz belőle (például a férjem ilyen. Felnőtt ember, de a mai napig emlékszik rá, hogy évekig sírt az anyja után. Ezért is nem lesz bölcsis a gyermekünk, és az ovit is később fogja kezdeni, mert ez benne nagyon mély nyomot hagyott, és nem akarja, hogy a gyermeke is így járjon. Ez a másik véglet, persze, de sajnos van ilyen is.)
2015. szept. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Adj még időt a picinek. Mi is most kezdtük a bölcsit, kb. a beszoktatás 9. napján javult a helyzet. Addig szegénykém nagyon sokat sírt utánam egész nap. Nekem azt mondták, hogy igazából 3 hónap kell mire megszokják a kicsik a bőlcsit.
2015. szept. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
23 hónapos a kisfiam. Tudom, hogy idő kell nekik, csak nem tudom, hogy a módszer jó-e, ahogy beszokunk. Ugyanis már második nap kiküldtek, úgy, hogy első nap 1 órát voltunk benn... A gyereknek nincs ideje megszokni az új környezetet, a gondozónőt!
2015. szept. 16. 23:21
 5/9 anonim ***** válasza:

Én ezt mondom,hogy ezt egy meg két hét után nem lehet eldönteni. A mi esetünk: az első hét nagyon jó volt, igaz, akkor még nagyrészt ott voltam, de vége felé már kiküldtek a folyosóra. Aztán a második beszoktatós hét előtt beteg lett, egy hétig nem mentünk. Na utána nagyon rossz volt. Kb. két hétig.

Nálunk számított sokat,hogy én görcsös voltam. Ő meg átvette. Ezt abból vettük észre,hogy ha az apja vitte be ,akkor alig volt sírás. Egy hónapig így is csináltuk. Nálunk úgy megszerette a bölcsit,hogy ha beteg lett 3 nap után már mondta,hogy menjünk.

De volt olyan kislány is, aki csoportban, aki hónapokig sírt, de csak reggel. 10 perccel azután,ahogy ott hagyta az anyja, már vígan játszott. Ő róla sem mondanám,hogy nem szokott be, mert akkor egész nap sírdogált volna.

Ettől függetlenül van olyan,hogy nem tud leválni egy gyerek. De normális bölcsiben ezt felismerik a gondozók, és szólnak. Én megkérdeztem anno a miénket. Azt mondta,hogy a 20 éves pályafutása alatt két gyerek volt, aki nem tudott beszokni.

2015. szept. 17. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. A én kislányom 20 hónapos és nekem is ki kellett mennem a 2. napon. Hidd el minden rendben lesz. Az a másfél hét maga volt a pokol. Az az igazság, hogy előbb magamban kellett "rendet" tennem.
2015. szept. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A helyzet pénteken már jobb volt, 2 órát volt bent, és csak az elején sírt picit. Viszont ma (a hétvége után) megint nehezebb volt, nagyon sírt reggel. :( Holnap már ott ebédel.
2015. szept. 21. 12:37
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, a hétfők sajnos nehezek. :-(
2015. szept. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Fontos, hogy elfogadd a helyzetet, mert a gyerek megérzi rajtad, ha félsz és nem szívesen adod be. Az a normális ha az elején sír a gyerek. Még korai lenne kivenni, mert pont az zavarná meg, ha egyik helyről egy másikra kerülne
2015. szept. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!