Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsödei problémák, szerintetek?

Bölcsödei problémák, szerintetek?

Figyelt kérdés

Sajnos el kell mennem dolgozni. A fiam 18 hónapos.

Elkezdtem a bölcsödei beszoktatást állami, de fizetnem kell, 2 nap telt el, de már gondom van a bölcsivel.

A gondozók nem igazán figyelnek a gyerekre, simán fenthagyták a csúszda tetején felügyelet nélkül, majd 5 percig, úgy hogy jeleztem nekik nem tud csúszdázni, és nem is szereti. Elsétált a gyerek valahova az udvarban szem elől eltünt, s nem vették észre, csak a mikor szóltam nekik. Beültették a vizes homokba, és csuromvizes fenékkel hagyták az udvaron szaladgálni, majd hozzám küldték tegyem tisztába mert szerintük bepisilt, hát nem pisilt be. Állítólag 24 gyerekre 4. gondozó van de én 2. látok mindíg velük.

Jeleztem az igazgató felé a problémákat, de szerinte nem vagyok eggyüttmüködő, mert nem vedlettem át gondozónővé, és nem oldottam a szitukat. Én meg inkább figyeltem hogy mégis hogy vigyáznak a fiamra, és nem győztek meg a tapasztaltak. Most már kiküldtek a csoportszobából, de nagyon aggódom.

Egyébként jól érzi magát a fiam nincs gond a beszoktatással nem sír rögtön játszik a többiekkel.


Ezk után nem szívesen hagynám a bölcsiben. Szerintetek túlreagálom?



#bölcsőde #aggódás #balesetveszély #problémás bölcsöde
2015. szept. 21. 11:39
 1/9 anonim ***** válasza:
21%

Keresnék másik bölcsődét. 4 gondozó szerintem még a törvényben előírnál is kevesebb ennyi gyerekre, hát még kettő.


Nálunk 4 gyerekre jut egy gondozónő. (Illetve jelenleg kettőre, mert a csoportférőhelyek fele van eddig feltöltve.)


A bölcsőde fenntartója az önkormányzat, ott lehet jelezni, ha gond van.

2015. szept. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%

[link]


37. oldal.

12-14 fő egy csoport, erre kell jutnia két gondozónak.

2015. szept. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Kizárt, hogy ott hagynám. Akármilyen jól is érzi magát, a legfontosabb a fizikai biztonsága, és az itt nincs meg. Sajnálom, hogy így jártatok, de ha már így is úgy is fizetsz, keress egy biztonságos helyet, ahol érdekli is a gondozókat, hogy a még nincs két éves gyerekednek nem esik baja!
2015. szept. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Belegondoltam, nem hagynám ott nyugott szívvel, illetve ha ott is hagynám, félek hogy hátrányosan érinti a gyereket az hogy szóltam a problémákról aZ igazgatónak, és engem hozott ki hibásnak.
2015. szept. 21. 11:58
 5/9 anonim ***** válasza:

7 gyerek a max egy gondozonore.

Hogy került a gyerek a csuszdara?

Miért hagytad hogy a vizes homokba ultessek?

Beszoktatas alatta szülő teszi tisztába a gyereket.

Ha nem tetszik, ne vidd többet.

2015. szept. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Lencsibaba0121 ***** válasza:

1. Miért is kell fizetned? Ezt nem értem. Az én kicsim is jár bülcsibe, de a kaján kívül nem kell mást fizetni...

2. A mi bölcsinkben is 4 gondozó néni + 2 fő segítő van 24 gyerekre, nincs gond.

Az már inkább aggasztó, hogy felment a csúszdára és nem tudott lejönni, nálunk ilyen nem fordul elő. A vizes homok oké, előfordul, de át is öltöztetik. Nálunk a beszoktatás alatt is már a gondozó néni tette tisztába a kicsit, azzal a felkiálltással, hogy neki is meg kell szokni a gyereket.

Igazából ha ennyire rossz érzésed van, akkor keress másik bölcsit, úgysem lennél nyugodt, ha otthagyod!

2015. szept. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

7 gyerek a max egy gondozonore.

Rendben de igaz hogy 4-en voltak, mert láttam mind a négyet, de valahogy úgy jöttek mentek hogy igazából kettő, vagy egy gondozónő vigyázott mindenkire.


Hogy került a gyerek a csuszdara?

Fölmászatta a gondozónéni.


Miért hagytad hogy a vizes homokba ultessek?

Nem tudtam hogy vizes a homok, nem lehetett látni a fáktól, nem kisérgettem a gyereket.


Beszoktatas alatta szülő teszi tisztába a gyereket.

Az nem zavart hogy nekem kellett tisztába tenni, bár örültem volna ha gondozónénivel ezt s meg tudjuk beszélni, mert pl, ma a gondozó pelenkázta de úgy beszoritotta a hasát, hogy nem bírt enni,és piros csík volt a hasán, és lazán pelenkázom pont emiatt.


Ha nem tetszik, ne vidd többet.

Kössz a jó tanácsot én is erre jutottam

2015. szept. 21. 12:31
 8/9 A kérdező kommentje:

1. Miért is kell fizetned? Ezt nem értem. Az én kicsim is jár bülcsibe, de a kaján kívül nem kell mást fizetni...


Mert annak ellenére hogy el kell mennem dolgozni, annyira jól álnk anyagilag, hogy semmilyen kedvezményt nem kaptunk. ígymarad a kaja, meg a napi gondozási díj. (nem is értem mert alapítvány finanszirozza az állami bölcsit.)

2015. szept. 21. 12:33
 9/9 anonim válasza:

Egy egység 2 csoportból áll. Egy csoportba 12-14 gyermek járhat, korosztálytól függ a létszám. Egy gondozónőre igaz, hogy maximum 7 gyerek tartozik, de udvaron minden gyerek mindenkié kb, és attól még figyelnie kell a gondozónőnek a társa "gyermekeit" is. A 4 gondozónőből azért lehet, hogy csak néha 2-t látsz, mert a délelőttösök bemehetnek kb 10-15 percre pihenni, mikor megérkezik a délutános.


Szólj a gondozónőnek, hogy ne tegye fel a csúszdára, és nem fogja feltenni, jobban oda kell figyelni.


VISZONT: a bölcsődében nem csak a te gyereked van, így balesetek megeshetnek, nehéz mindenkit szemmel tartani. Remélem ezt tudod

2015. szept. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!