Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hogyan bízol/bíztál meg a...

Hogyan bízol/bíztál meg a gondozónőbe?

Figyelt kérdés

Egy nagy csoport, 4 gondozó és 24 gyerek.

Jelenleg kevesebben vannak, mert még tart a fokozatos szoktatás. Tehát minden hétfőn két új gyerkőc szokik be.

A lányom 20 hónapos, a gondozónője 0 tapasztalattal és elméleti oktatással került a bölcsibe.

Nagyon kedves, aranyos, megértő. Két (panel) házzal lakik tőlünk, de még sosem láttam azelőtt. Ez lényegtelen is.

A lányom így - úgy, de elfogadta (kénytelen volt).

Az a "baj", hogy hiába van 4 gondozó, ha a gyereknek baja van, akkor csak az ő gondozója segtíhet rajta.

Ez akkor igen vicces, ha a gondozónője még nincs vagy már nincs bent.

Pl. reggel átadáskor az én lányom még sír. Még nem jutott el odáig, hogy jövök érte vissza délután.

Ha nem veszi észre reggel, hogy elmegyek, akkor semmi baja egész nap. Ha látja, hogy elmegyek, akkor sír, üvölt. Gondolom ez minden gyereknél így van.

Sajnos a kiosonás nem mindig jön össze. Sokszor kivitelezhetetlen.


A gondozónő az elmúlt 2-2,5 hétben (amíg a szoktatás tarott) eléggé fura volt. Konkrétan úgy éreztem, mintha azt se hinné el saját magának, amit mond.

Minden mondata kérdőjeles volt. TŐlem várta midnenre a megoldást, ami az első héten még belefért, de utána már úgy éreztem, mintha a gondozónőt kéne pátolygatnom.

A gyereket nekem kellett elaltatnom a második héten 3× is, mert ő nem tudta. Egyszerűen csak a fejét kellett simogatni, semmi extra dolog nem volt benne.

4×-re azért nem mentem be, mert ha megtettem volna, akkor sosem "tnaulja meg" a gondozónő, hogy mit kell tennie.

Ráadásul így is kérte, hogy vegyek még ki szabit és üljek ott fél 12-től amíg fel nem ébred a lányom. Ha felébred, akkor vigyem haza.

Mondtam neki 2. hét végén, hogy ide jövök természetesen, de be kell mennem dolgozni. Így próbálkozzon, mert én nem tudok majd rohangálni 2-3-ra a gyerekért, amikor 4-ig dolgozom.


Egyszerűen nem tudom, hogy hogyan bizzak meg benne.

Persze, senki sem születik tapasztalattal, stb .. de azért egy teljesen kezdő mellé pár hétig - hónapig beoszthattak volna plusz egy embert, aki megtanítja a dolgokra, átadja a sok éven át összegyűlt tapasztalatát.


Ma is már gyomorgörcsöm van, hogy vajon mi lehet a lányomal... :/


2015. szept. 21. 14:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát igen, így nehéz. Nálunk is volt kezdő gondozó a csanában nyár elején, de hetekig párban volt a vezetővel, ő tanította be.
2015. szept. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nos, a törvények szerint csecsemőgondoző és kisgyermeknevelo vegzettseggel lehet csak valaki gondozonő a bölcsődébén, így kizart a nulla tapasztalat és elméleti oktatás.
2015. szept. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kettes, unokatesóm felesége eladói munkakörből ment a helyi bölcsibe, és engem is végzettség nélkül vesznek majd fel - annyi, hogy én bébiszitterkedtem az elmúlt négy évben.
2015. szept. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Mint bolcsodei gondozonőt? Ki van zárva. Kell a végzettség hozzá. Ha takaritonoként alkalmaznak, akkor nyilván nem, de ha gyerekekkel foglalkozol mint gondozonő, akkor kell.
2015. szept. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet bölcsődei gondozónő végzettség nélkül! Dadus sem!
2015. szept. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
91%
Régen lehetett olyan, hogy elkezdi valaki a sulit és azalatt már dolgozik, de ez 2012 körül megváltozott és már csak végzettséggel lehet dolgozni, tudtommal. Viszont a kérdezőnek a válaszom: Fontos, hogy a lányod ne érezze rajtad, hogy aggódsz, mi van vele. Minél jobban elfogadod te magad ahelyzetet, a gyereked is annál jobban fogja. A gondozónő társával nem beszéltél? És a bölcsődében egy csoportban max 14 fő lehet ( plusz időszakos egy fő gyermek), viszont egy egységben lehet 24 (ami két csoport), így ezen se kell aggódni. Az óvódában lesznek nagyon sokan, bár a 12-14 kisgyermek se kevés. Visszatérve a te helyzetedre, beszélj vele, mond neki, hogy simogassa és sikerülni fog. Lehet, hogy a társaitól nem kap segítséget, ezért ilyen. Azt se szabad elfelejteni, hogy még mindig más, hogy te simogatod, vagy más simogatja. Anya csak egy van!!
2015. szept. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én idén járom az utolsó évemet ebben a szakmában.Az osztálytársaim közül van olyan akit már akkor felvettek mikor keztük a sulit...
2015. szept. 29. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én úgy tudtam,hogy dolgozni nem kezdhet el addig, amíg nincs meg a papírja - mellesleg én is ebben a szakban dolgozom.
2015. szept. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem hát, csak szakkepzettseggel dolgozhat, Dehat itt ugye a sok okos almodozhat
2015. szept. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!