Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Szerintetek milyen jelei...

Szerintetek milyen jelei vannak annak, ha egy kisgyermek még nem érett a bölcsire, és a társaságra?

Figyelt kérdés
A sirás önmagában a dadák szerint még nem az,mert szerintük a gyerekek 90 %-a szinte minden reggeli elválásnál sir,még az oviban is.De akkor honnan tudhatom hogy az én kicsim már érett e rá?
2015. szept. 22. 14:06
 1/5 anonim ***** válasza:
a beszoktatásnál kiderül. nekem annó azt mondta a bölcsödevezető, hogya beszoktatás alatt eldől. ők látják és szólnak, ha a gyermek nem érett a bölcsire. ilyenkor nem is veszik fel végül.
2015. szept. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha mondjuk még beszoktatás után pár héttel is csak a sarokban ül egész nap a gyerek, senkihez nem közeledik, sokat sír, ilyesmi.

De a gondozónőket kérdezd inkább erről!

2015. szept. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

azért tegyünk különbséget a reggeli sírás között és között, hogy egész nap sír a gyerek. nekem volt olyan gyerekem aki 2 hónap után is reggeltől délutánig sírt. szegény anyuka felmondott, azon a napon nem sírt először a gyerek ;)

nem fogad el ételt, nem játszik, elutasítja a gondozónőket.


már a tegnapi kérdésednél is "dadának" hívtad a gondozónőket, innen ismertelek meg :) nem kukacoskodni akarok, de nem dadák vannak a gyerekeddel, hanem gondozónők, dajka az oviban lesz ás ők többnyire az étkezésért és tisztaságért felelősek. csak azért írom, mert van olyan munkatársam aki kiakad ha ledadusozzák, engem nem izgat, de tényleg nem így nevezd őket, mert az más szakma, munkakör :)

2015. szept. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
ok bocs akkor nem dada hanem gondozónő:)akkor valószinü az én gyerekem is ez a kategória lesz:(
2015. szept. 22. 14:37
 5/5 anonim ***** válasza:
hát figyi, én pl nem voltam bölcsis, csak ovis. nem sírtam reggel, csak azt mondtam, h nem akarok oviba menni. ott se sírtam, csak leültem a sarokba a kispadra és ennyi. ha szóltak, h evés, felálltam, átültem, ha szóltak, h kimegyünk, kimentem és az udvaron ücsörögtem. többször meg is szöktem, amiről máig nem tudom, hogy történhetett az óvónők mellett, de megtörtént. ezt csak azért írom, h a sírás és a nem sírás se jelent semmit, mert ez egy borzasztóan összetett dolog. nálunk pl jelezték is a szüleimnek, h baj van. nálad is fogják. ha rájuk mernéd bízni a gyereked, amíg dolgozol, akkor szerintem bízz bennük abban is, h szólnak, ha lépni kell. ők rengeteg esettel találkoztak már, te meg csak a tiéddel... helyes, h kételkedsz, de egy bizonyos szinten túl ártasz vele magadnak, a gyerekednek is, mert érezni fogja rajtad a bizalmatlanságot
2015. szept. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!