Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mennyi idő alatt szokik be a...

Mennyi idő alatt szokik be a gyerek a bölcsődébe?

Figyelt kérdés
Az egyéves gyermekem heti három napot bölcsődében van. Ez a negyedik hét, de még mindig sír, amikor otthagyjuk. Tudom, nem a legjobb időszak ez a beszokáshoz a szeparációs szorongás miatt, ráadásul a heti 3 nap nem is egy mindennapos rutin, így talán nehezebben is szokik hozzá. Meddig normális és mikortól kell aggódni amiatt, hogy ez mentális gondot okozhat neki?
2015. szept. 23. 13:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Csak addig sír amíg ott hagyjátok, vagy egész nap sírós?

A heti 3 nap az egymás után három nap, vagy össze vissza?

Te látsz, érzel változást a viselkedésén?

2015. szept. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Három nap egymás után viszem, és csak reggel sír. Napközben akkor fordul elő, ha alvás körüli gondok vannak, de szerencsére az már egyre kevésbé. Amikor érte megyek, gyakran előfordul, hogy megint elkezd sírni, míg fel nem veszem.
2015. szept. 23. 13:28
 3/6 A kérdező kommentje:
Itthon hasonlóan viselkedik, mint előtte, de sokkal jobban ragaszkodik hozzám. Nem tudom, hogy ezt a bölcsődébe járás befolyásolja-e, vagy a szeparációs szorongás miatt egyébként is így lenne...
2015. szept. 23. 13:29
 4/6 anonim ***** válasza:

Nyilván a bölcsőde miatt ragaszkodik hozzád jobban! Mivel még nagyon kicsi (túl kicsi a bölcsihez), akár 1 év is lehet mire megszokja a bölcsit, akkor már jobban megérti majd hogy oda kell járnia, de egy 1 éves csak azt látja hogy az anyukája otthagyja ahol nem akar lenni. Nyilván nagyon anyás még egy 1 éves...

(15 hónapos a kisebb lányom és el sem tudom képzelni hogy bölcsibe adjam még)

2015. szept. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi pont ezért döntöttünk úgy, hogy minden követ megmozgatunk, de ne kelljen bölcsibe adnunk a kisebbik gyerköcünket, Ő is egy éves. Nagyon korai még. Vissza kell menned dolgozni?
2015. szept. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, hosszasan taglalhatnánk, hogy milyen pozitív és negatív hatásai vannak a korai bölcsődébe adásnak (véleményem szerint van mindkettő) és ki milyen életkörülmények miatt kényszerül vagy akar egy egyéves gyereket bölcsibe adni. Röviden annyit, hogy ahol élek, ott gyes 10 hétig jár. Megoldottam, hogy egy évig itthon maradjak, most pedig 3 nap bölcsi és 4 nap itthon. Leginkább azoknak az anyukáknak a tapasztalata érdekelne, akik hasonló korú gyerekükkel csinálták végig a beszokást.
2015. szept. 23. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!