Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Nálatok a bölcsődében (ha még...

Nálatok a bölcsődében (ha még kifúni nem tudja), leszívják a gyerek orrát?

Figyelt kérdés
2015. okt. 8. 09:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
nem.
2015. okt. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. okt. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Azért született a kérdés, mert pont olyan helyzetben vagyunk, hogy taknyos a gyerek, de ezen kívül semmi baja. Se láz, se köhögés, se egyéb. Étvágya, hangulata is kitűnő.


Azt mondták, hogy nyugodtan vihetjük, de nem szívják le az orrát, felsőbb utasításra.

Nekem ez kicsit ellentmondásos, hogy közösségben lehet, viszont - bár a pelenkák miatt veszélyes hulladékot is kezelnek - ezt fertőzésveszélyre hivatkozva nem tehetik meg. De a gyerek ott lehet és bármit összefogdoshat/tüsszöghet.


Ennek nem teljesen értem a logikáját. Tényleg van ilyen szabályozás? (minisztériumi, önkormányzati, közegészségügyi..?)

2015. okt. 8. 09:40
 4/13 anonim ***** válasza:

Szerinted amikor egészségesnek látszik a gyerek akkor nincs benne egyetlen egy vírus sem?

A vírusok nem úgy müködnek, hogy ha folyik az orra akkor fertöz csak.

Az embernek van egy immunrendszere. Ez azzal erösödik, ha egy virust már megkapott az illetö akkor a teste tud rá reagálni, védekezni. Vagy is most éppen benned is benne van az a virus ami a gyerekednek orrfulyást okoz, csak neked a szervezeted tud védekezni, mert gyerekkorodban ezt már elkaptad, és felismerte a szervezeted.

Ami nem mindegy. Ha már megkapjuk a virust, hogy mekkora mennyiségben. Mert hiába ismeri fel a szervezet avirust, ha túl nagy a mennyiség nem tud ellene gyorsan védekezni. Ami megint nem mindegy, hogy a sejtekbe be tud-e jutni könnyedén vagy sem. Ez két dolog befolyásolja, az egyik hogy a hideg meleg váltakozása mennyire gyors, és a sejtek mennyire nyilnak ki.A másik, hogy a sejtek gyorsan átmosodnak-e és nem engedi a virusokat szaporodni.

Vagy is a lefolyást befolyásolja, hogy az illetö hogyan van felöltözve egy hidegebb idöben. ès hogy mennyi folyadékot fogyaszt.


vagy is semmi baj nincsen ha egy egy virust a gyerek elkap, söt minél elöbb esik át rajta annál jobb mindenkinek. Ami fonotos, hogy a lefolyása enyhe legyen, ezt pedig megfelelö ruházattal, és megfelelö folyadékkal tudod kontrolálni. Ès hogy ne nagy mennyiségbe kapja, vagy is sürü kézmosása.


Egy gyereket akkor nem lehet közöségbe vinni, ha ö maga rosszul érzi magát, vagy ha a korokozó nagyon agresszív.

Ha a gyerek hány vagy nagy mennyiségü hasmenése van, ha láza, vagy egyszerüen lenyomja a betegség, akkor csak gubbasztana a közöségbe, nem tudna részt venni semmiben sem. Ekkor nyugalom kell neki.


Ha a korokozó agresszív, mint egy rota, vagy skarlát stb... akkor megint óvni kell a több gyereket töle.


De egy orrfolyásos vírus nem aggresszív, és ha a gondozók sürün törlik a gyerek orrát, evés elött kézmosás mindenkinek alapossan akkor a többi gyerek keveset fog belöle kapni, és a legtöbbször a lefolyást észre sem veszed.


De ha nem akarod a gyereket bölcsibe vinni akkor nem kötelezö.

2015. okt. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#4, ksözönöm a részletes leírást.


Nem vittem, mert elég gyakran kell szívni az orrát és tartok tőle, hogy 8 órán át pangó orrváladék arcüreg- vagy fülgyulladáshoz vezetne.

Ha megelőzhető, akkor nem szeretnék vele egy antibiotikumig vagy felszúrásig eljutni.


A lényeg az, hogy az ő érvelésük szerint az orrszívó fertőz, a gyerek ottléte (letörli magának, játékba törli, másik gyerekhez dörgölőzik, stb.) nem.

Amit azért sem értek, mert bölcsődben kötelező felszerelés a fertőtlenítő folyadék/spray és az orrszívót két mozdulattal tudnák fertőtleníteni.


Lázat is mérnek, ha kell - a lázmérőt is le tudják fertőtleníteni.

Ezt az ellentmondást nem értem, hogy milyen szabályozás tiltja az orrszívást.

2015. okt. 8. 10:07
 6/13 anonim ***** válasza:
77%
Lehet, h csak ok nem akarjak, lehet, h tenyleg van erre jogszabaly. Annyira nem akadnek fent ezen mert elvileg a betegseg bmely tunetet produkalo gyereket nem is kotelesek fogadni a kozossegbe. Azert az orrszivozas nrm tsftozik a nappali gyermekmrgirzes es ellatas kategoriaba. A oelenkazas meg igen
2015. okt. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
20%
ha átlátszó volt neki akkor vittem bölcsibe, de amint volt egy ici pici színe már nem mert akkor vírus vagy batérium van a szervezetében,és mivel én sem szeretem ha valaki betegen viszi a gyerekét ezért én sem vittem soha.
2015. okt. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%

Az orrszivot minden használat után fertőtleníteni kellene. Erre se személyzet, se fertőtlenítő szer, se idő nincs.

A vizszeru váladék kifolyik, csak a sűrű kell leszivni, viszont ha sűrű, akkor az a gyerek már nem egészséges.

2015. okt. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#8

Köszönöm, ebben már van logika!

2015. okt. 8. 16:36
 10/13 anonim ***** válasza:
Azon túl, amit a 8-as ír, nem tudom, a te gyereked hogy viseli az orrszívást, de az enyém úgy, mintha ölnék!!! Üvölt, sír, rúg-kapál! Nem hiszem, hogy ebbe az állapotba akarják a gyerekeket juttatni a gondozók, hisz utána nagy energia megnyugtatni és akkor jöhet a fertőtlenítés is... Két ember egy gyerekhez, mert ki kell szívni az orrát.
2015. okt. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!