Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Meddig lesz ez még így?...

Meddig lesz ez még így? Nagyon dühítő, ez komolyan normális?

Figyelt kérdés
Kislányom 5 hete jár bölcsibe, ebből összesen kettőt ment, ez a hét a harmadik hete, mert hiányzott sokat betegség miatt. Először egy hét után vittem vissza egészségesen, 2 nap múlva hazajött betegen, újabb egy hetet hiányzott, most visszavittem megint egészségesen (antibiotikum kúra után, tele vitaminnal) most meg köhög és folyik az orra. Komolyan nem értem!!! Akinek beteg a gyereke miért viszi bölcsibe??? Soha nem fogunk meggyógyulni? Nagyon dühít ez az egész, így sosem fogok tudni dolgozni...

2015. okt. 8. 19:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%
Meg fog erosodni, ez ilyen idoszak sajnos. Masok is azert viszik, mert kell a munka, es ennek sosem rosszindulat az oka.
2015. okt. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
86%
Azért viszik, mert különben kirúgják őket. Egy kis nátha meg nem a világ vége. Ha csak folyik az orra akkor simán viszi oviba-bölcsibe mindenki a gyereket, mert különben egész télen otthon lehetnének. Amúgy meg mire a tünetek megjelennek, már végigfertőzte a csoportot. És a nátha mellett jön majd a fosós-hányós, a bárányhimlő, skarlát, rüh, és egyéb nyalánkságok. Jobb ha megszokod:(
2015. okt. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
56%

Az első időszak sajnos ilyen. Saját gyerekem ugyan nincs, de van egy unokaöcsém, vele ugyanezt játszották el az első bölcsis évben. 1 hét bölcsi, 2 hét betegség...

Mostmár 2. éve van ott és jelentősen csőkkent az otthon töltött idők száma, kezd megerősödni és hozzászokni a bacikhoz.

2015. okt. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Nálunk 4 hónapig tartott ez az 1 hét bölcsi - 2 hét itthon időszak.

Mindenkinek dolgozni kell, kb. az összes gyerek a bölcsiben köhög és taknyos egy kicsit.

Brocho-waxom, Ribomunyl kúra javasolt ilyenkor (remélem mindkettőt jól írtam).

2015. okt. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk ez kb 1 évig tartott. Eleinte ennyire sűrű betegeskedéssel, de volt h 3 hétig is bírta. Júniusban szedett utoljára antibiotikumot azóta nem is volt beteg és nem is hiányzott... Tavaly májusban kezdte a bölcsit, most szeptemberben az ovit.

Amúgy rengeteget bosszankodtam én is emiatt h sok szülő beviszi betegen. Mert ő nem tudja megoldani h hova tegye. Könyörgöm az enyémet megfertőzi, akkor nekem kötelességem megoldani miatta? Talán ha mindenki amikor beteg a gyereke otthon tartaná, és a gondozónők se vennék be, akkor nem ez lenne h minden második héten nem megy a gyerek.

2015. okt. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

[link]

4-es voltam, mégiscsak elírtam az egyiket...

2015. okt. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
50%
Te nem dolgozol? Ha egy kis orrfolyás miatt mindenki otthon tartaná a gyereket, akkor egy anya sem dolgozna, mert mindenkit kirúgtak.
2015. okt. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Nem vihetik be betegen és a legtöbb helyen nem is szokás.

Viszont sok betegség akkor fertőz, amikor még nincs tünete. Erről nem tehet senki, a szülő nem lát jövőbe és a gondozók se tudják kiszúrni.

Mire lebetegszik, már megfertőzött másokat is.


Ezen át kell esni, nem morogni miatta. Ha nem most, akkor majd óvodás vagy iskolás korában fog megtörténni. Így fejlődik az immunrendszer.

A felnőttek azért ritkábban betegek, mert az ő immunrendszerüknek volt 20-30-40 éve találkozni a kórokozókkal is védelmet fejleszteni ellenük.

2015. okt. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a helyzet sajnos. A kislányom most kezdte az ovit. Előtte még soha nem volt beteg. Sehol egy megfázás. Most meg nem győzök az orvoshoz járni. És persze hozza haza a kicsinek. Most is mindketten betegek. Szőrnyű. Jobbulást Nektek!
2015. okt. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Az első időszak a legtöbb gyereknél ezzel jár sajnos, ezért érdemesebb hamarabb elkezdeni a beszoktatást és a bölcsit, nem akkor, amikor anyukának már dolgoznia kell, mert rengeteget lesz táppénzen a kicsi miatt az első időben (nem mindenkinél van így, de ebből láttam többet). Meg fog erősödni a kislányod, ahogy előttem is írták, és hidd el, Te sem fogod később egy-egy köhintés, némi átlátszó orrváladék miatt mindig otthon tartani az egyébként teljesen láztalan, élénk, jókedélyű gyereket, és nem is hiszem, hogy kell.
2015. okt. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!