Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Kötelezhetnek-e arra a bölcsőd...

Kötelezhetnek-e arra a bölcsődei nevelőnők, hogy csak a délutáni alvás után hozzam el a gyereket?

Figyelt kérdés

A kérdés inkább csak költői, mert nem hiszem, hogy ilyesmire kötelezhetnek. Mindenesetre most vagyunk beszoktatáson, ez a második hét. Én úgy fogok dolgozni, hogy délre simán odaérek érte, és eszem ágában sincs csak azért bent hagyni a lányomat, hogy még pár órát egyedül lehessek. Szerintem neki is elég az a pár óra nélkülem. Mindkét nevelőnő egyre erőszakosabban győzköd, hogy az úgy nem lesz jó a gyereknek, nem lesz kerete a napjának. (miért is nem lesz?). Ma az egyik már egészen nyomatékosan közölte, többször is kihangsúlyozta, hogy ő igenis azt szeretné, ha bent hagynám minden délutánig. (sajnos nem nagyon vagyunk egy hullámhosszon...) A férjem is úgy gondolja, hogy mi döntjük el. Nem akarok már az elején nézeteltérést, de fel fogok menni a vezetőnőhöz, ha nem tudjuk normálisan megbeszélni. Csak előbb megvárom, hogy hogyan tetszik a gyerkőcnek a bent alvás.

Járt már valaki hasonló cipőben? Mit gondoltok erről?



#kötelező #ebéd #bölcsőde #nevelőnők #bent alvás
2015. okt. 20. 16:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én gyerekként jártam úgy, hogy még ebéd előtt anyu elhozott, mert főállású anya volt. Néha azért vágyakoztam, hogy délután ott maradjak, de amúgy nem volt gond :D
2015. okt. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
én ilyenről még nem hallottam, szerintem csak jót teszel velem, hogy nem hagyod bent, ha nem muszáj, te vagy a ritka kivételek egyike:-) Nálunk inkább az a jellemző hogy bár jöhetnének érte, de nem teszik, mert hogy nekik is jár a pihenés. Ezzel nem értek egyet. Nem kényszeríthetnek, megmondod hogy márpedig te viszed, mert jót akarsz neki és kész.
2015. okt. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha meg azt mondaná, hogy alvás előtt kell elvinni, akkor meg az lenne a bajod! Még ki sem próbáltátok az ott alvást! lehet, hogy tetszeni fog a gyereknek.
2015. okt. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Örülök, hogy nem csak én gondolom így! :) Ha maradni akar, úgysem viszem haza erővel, de arra tippelek, hogy jönni szeretne majd.

Kedves harmadik, én nem az az embertípus vagyok, te igen? Egyébként írtam is a kérdésben, hogy megvárom, hogy a kislányom hogy áll hozzá.

Van olyan szülő, aki nincsen teljes összhangban a nevelőnővel? Vajon kihat ez a gyerekkel való viselkedésükre is?

2015. okt. 20. 19:04
 5/7 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem nem akar rosszat a nevelőnő. A bölcsisek fél 12-kor ebédelnek, utána mosakodás és délben egységesen mennek aludni. Annyira tartalmas a napjuk, hogy gond nélkül, jól alszanak. Viszont a zavartalan fektetés nagyon fontos. Ha te délben megjelensz, egy nevelő kiesik, amíg átadja a gyereket, elmondja, hogy evett, mit csináltak stb. A te gyereked is nagyon fáradt lesz, de te még akkor fogod húzni-vonni, haza kell sétálni, vagy bealszik a kocsiban, kabátban, sok ruhában. Otthon felkelted, mert le kell öltözni, aztán vagy sikerül elaltatni, vagy átesett a holtponton és borulni fog minden. Nem fogja érteni, a többi gyerek miért mehet a kicsi ágyába, ő miért nem. A többi gyereknek is rossz, mert látják, hogy Z-ért máris jött az anyu, érte miért nem?! Délután is ott sorakozik az összes kicsi, ha megjelenik egy anyuka.

Először próbáljátok ki a benn alvást. Állj munkába. Talán te is örülni fogsz, ha rájössz, nem kell rohannod, nyugodtan el tudod intézni a bevásárlást, a takarítást otthon, háromra érte mész és utána már csak együtt kell lenni, nem kell mellette se főzni, se háztartással foglalkozni, csak a gyerekkel élvezni az időt.

2015. okt. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
58%
Nem kötelezhetnek rá. Én is így tettem volna, de teljes munkaidőben dolgoztam. Már ovis a kisfiam. Minden másnap 2-re megyek érte az oviban (nem alszik már el), így csendben felöltöztetem és megyünk haza. Még egyszer sem mondták az óvonénik, hogy nem tetszik nekik. Én ki sem próbálnám az ott alvást. Nagyon jól lehet szórakozni együtt vásárlás közben is.
2015. okt. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves ötödik, köszi a választ, eszembe sem jutott, hogy rosszat akarna. Hanem az a bajom, hogy rám akarja erőszakolni az ő meggyőződését. Szerintem meg a lányomnak is bőven elég 4-5 óra hossza nélkülem, azért nem fogom bent hagyni, hogy a nevelőnő jól érezze magát.

Kedves hatodik, köszi a megerősítést! Én is szeretek együtt bevásárolni. :) És a házimunkát is együtt csináljuk, többnyire jó buli. Bár az előző válaszolónak abban igaza van, hogy egyedül sokkal gyorsabb.

2015. okt. 22. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!