Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsődébe szeretném adni a...

Bölcsődébe szeretném adni a kisfiam. A közelben van állami, és egy magán bölcsi is. Szeretnék véleményeket, tanácsokat kérni, hogy mire érdemes figyelni a bölcsi választásnál, mi alapján döntsünk?

Figyelt kérdés
Ha megyek személyesen érdeklődni, mi az amit feltétlenül megkérdezzek, mi után érdeklődjem? Köszönöm.
2015. nov. 7. 19:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem itt egyértelműen az anyagi lehetőségek fognak dönteni. A magánbölcsi nyilván sokkal színvonalasabb, kevesebb gyerek jut egy nevelőre, több játék van, több a fejlesztő foglalkozás...stb.

Nyilván ennek viszont ára van, kérdés, hogy ki tudsz, ki akarsz-e fizetni erre havonta 40-50 ezer forintot.

A fiam járt államiba és magánbölcsibe is, tényleg ég és föld a kettő.

2015. nov. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül színvonalasabb. A főnököm mesélte (aki finoman szólva is a felső tízezerbe tartozik), hogy három magánbölcsőde után egy államiban kötöttek ki, mert a magánbölcsődékkel annyira nem volt megelégedve.


A vezető személye nagyon fontos, függetlenül attól, hogy magán vagy állami. Az ő irányelvei lefelé, a gondozók szintjén is érvényesülnek.

Ideális esetben határozott, a gyerekek érdekeit figyelembe vevő szabályok vannak, amik a szülőkre nézve néha korlátozó jellegűek, de a gyerekeknek jók. Ahol jó értelemben (nem poroszosan!) rend és fegyelem van, illetve a gondozókon látszik az elhivatottság, ott annyira nem lehet mellélőni.


A lányom szeptemberben kezdte a bölcsődét, mi ajánlást kaptunk, hogy ott a vezető karakán, szakmailag felkészült - ez alapján jelentkeztünk oda.

Én átnyálaztam a neten is publikusan elérhető törvényi előírásokat és szakmai ajánlásokat. A szülőin, ahol részletesebb tájékoztatás volt, azt figyeltem, hogy ezek mennyire teljesülnek. Jó 95% feletti volt az arány.

Beszoktatás alatt is figyeltem, hogy konfliktus esetén hogyan, milyen stílusban avatkoznak be a gondozók és az is meggyőző volt.


Néhány szabály innen, ami szülő felé korlátozónak tűnhet, de belegondolva a gyerekek érdekeit szolgálja:

- cipőben nincs mászkálás, vagy papucs, vagy lábzacsi (a gyerekek nem nyalják fel az utcai koszt bent)

- öltözőben nincs etetés (ha a másik gyerek nem kap, az feszültséget okozhat, utcáig tud várni hazafelé, akkor már nincs közönség - vagy ételallergiás gyerek sincs azzal cukkolva, hogy a másik ehet olyat, amit ő nem, de szeretne)

- ha a gyerek lázas/szívást igénylő orrfolyása van/hány/hasmenése van, akkor azonnal hazaküldik és orvosi papírral jöhet csak vissza (komolyabb fertőzéseket nem engedik szétterjedni az intézményben)


Illetve a lányomnak volt egy kruppos rohama, kórházba is került. Betelefonáltam, hogy most X ideig nem megy emiatt. Kérték, hogy amikor visszaviszem, akkor eredeti dobozban vigyek be egy Rectodelt kúpot (krupp esetén gyors beavatkozáshoz), illetve a kórházi zárójelentés másolatát, valamint a "közösségbe mehet" orvosi cetlit. Ergo rá ilyen szempontból fokozottabban figyelnek, az egészségi állapotát hivatalosan is követik, figyelembe veszik. A zárójelentést lefűzik a kartonjába és ha bármi gond van, amivel nem tudnak minket megvárni, akkor naprakész eü pakkal viszik be a kórházba.

2015. nov. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Enyém államiba járt ,és mivel várolista van nálunk olyan sokan akarják bölcsibe járatni gyereküket hogy mikor felhivtak hogy van 2 hely szabad megyünk e azonal igent mondtam ,jó bölcsibe került kedves gondozökhöz ,nálunk is alap hogy lázasan hasmenésel nem mehetet a gyerek csak orvosi papiral gyogyultan .
2015. nov. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne bölcsit válassz, hanem gondozó személyt.

Csak egy példa: nálunk két bölcsi van, egy icipici, 22 fős, tipp-toppra felújítva, viszont a gondozónők fásultak, unottak, a felvigyázás és életben tartás a cél.

A nagyobb, alapítványi díjú bölcsi 60 fős, friss, fiatal gárdával, határozott vezetővel, lelkes konyhásokkal.

Ők rendszeresen programokat szerveznek, bábszínház, játszós napok, több nyílt délután, ahol kisebb rendezvény keretében a szülők is ott lehetnek.

Érdeklődj a konyha felöl, hogyan, mennyit esznek a gyerekek, megeszik-e a reformkaját? Adnak-e tápszert (tehát hajlandóak venni a fáradtságot és vizet melegíteni, bekeverni, cumisüveget sterilizálni), hogyan etetik a piciket (pürésítenek).

Nálunk nagyon jó az élelmezésvezető, igazi elhivatott szakember, minden hónapban összeülnek a konyhások, új ételeket, fogásokat találnak ki, a szigorú szabályokat követve próbafőzést csinálnak és kóstolnak. Tudják, ha valami íztelen, rossz, rosszul néz ki, a gyerek nem fogja megenni, a cél pedig az, hogy a gyermek egészségesen táplálkozzon.

Érdemes megnézni a pelenkázók, wc-k állapotát, tisztaságát.

Érdeklődj a beszoktatás menetéről, mennyi ideig tart, mennyire rugalmas, hogyan történik. Hogyan zajlik a konfliktuskezelés?

A legjobb, ha kérdezel néhány anyukát, akinek oda jár a gyereke, a tapasztalat nagyon fontos.

2015. nov. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat.
2015. nov. 8. 14:53
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Van-e büntiszék, és ha nincs, hogyan kezelik a rosszul viselkedő (ez alatt azt értem, másokat harapó, rúgó stb) gyerekeket? Saját tapasztalat, h ez fontos. Főleg, ha Pistike sorozatban csinálja.
2015. nov. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Bar regi kerdes, de magamba NE! Dolgozokent csak rossz tapasztalatom van... olyan,amire ha lenne bizonyitek borton lenne!!!
2021. jan. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7 kar hogy nem fejtetted ki picit bővebben
2022. márc. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
7es vagyok, egy eve huzodik a rendorsegi ugy, a gyamugy tett hivatalbol feljelentest, ahogy lezarul (lehet evek) benne lesz a fokuszban
2022. ápr. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!