Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hogy oldják meg az emberek a...

Hogy oldják meg az emberek a közösségbe kerülés utáni non-stop betegségeket?

Figyelt kérdés

Főnököm kérte, hogy cégen belüli dolgok miatt csak fél évvel később menjek vissza, mint ahogy terveztem. Mondtam, hogy jó, de mivel ősszel lehet bölcsődébe adni, ezért a családi cégnél munkaviszonyt létesítek. Beleegyezett, még hozzá is fűzte, hogy jobb is így, mert az első fél év (hasonló korú, kicsit idősebb gyerekei vannak) úgyis azzal telik, hogy otthon van 80%-ban.


Így is lett. Mivel időben túl sok munkám nincs, így kvázi itthon vagyok, könnyen megoldható a "betegszabi". De eddig 3 nap bölcsőde, 3 hét itthon. Két nap bölcsőde, egy hét itthon...ez a sorminta.

Aki ténylegesen visszamegy dolgozni, hogy tudja ezt megoldani, hogy tolerálják a munkaadók, hogy ennyit hiányzik?


2015. nov. 17. 20:02
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Van egy rossz hírem. Azok a szülők akiknek nem ilyen "laza" a főnökük betegen viszik a gyerekeket bölcsibe, oviba. Szerinted miért van ennyi beteg gyerek állandóan?
2015. nov. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyi, rokon, bébiszeitter, szomszéd, barátnő, stb, mindenki összefog, és vigyáz a beteg gyerekre.

Meg persze a szülők is vesznek ki betegszabit, amennyit tudnak.

2015. nov. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Jó beosztás (tudom, ezt sajnos nem mindenki tudja megoldani), végső esetben betegszabi vagy nagyszülők.
2015. nov. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Èn ez miatt lettem munkanèlküli.

Nagyik nincsenek, baràtok mèg gyerektelenek dolgoznaok is ugyebàr, ès màr nem volt elèg a szabi főleg hogy a nyarat is meg kellett oldani, a főnöknek meg elege lett

2015. nov. 18. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3 gyerekem van a fiaim betegesek voltak bölcsiben 1 hét itthon 1 hét bölcsi ,olyan helyen dolgoztam hogy nem volt gond ez ,kislányom meg nem volt még bölcsiben sem beteges .igy miata ritkán kell itthon maradni .
2015. nov. 18. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én minden másnap dolgozom,de nem könnyű,csak jól hangzik; de állandóan fáradt vagyok.

Hajnali fél5re; hétvégén pedig 3:45-re megyek és este fél 11-re érek haza.Így szabad a másnapom.

Apuka otthagyta a régi munkáját,maszekol,amikor van valami.Segítségünk nekünk sincs.Így heti 3 napot megy bölcsibe( családi napközi) a fiunk,amikor én is és a Párom is dolgozunk.

Nyilván én sem hozni sem vinni nem tudom.

2015. nov. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

a gyerek 3 éves koráig eléggé nyomós indokkal küldhetnek csak el, így azért védve vagy.

nem megvéd a MTK, mert azt a védelmet már rég eltörölték, de elég legyen neked az, hogy NYOMÓS INDOKKAL küldhetnek csak el - vagyis a munkavégzéssel összefüggő. vagy pl. rendkívüli ok (pl. ittasan jelensz meg a munkahelyeden, vagy mondjuk verekszel a kollégákkal, vagy mondjuk kémkedsz a konkurenciának ...) :)

szóval azért van ez, hogy ha mondjuk valaki tudja a jogait, és a betegszabik miatt megfenyegetik kirúgással, még akár el is ejtheti azt, hogy ha a munkaügyi bíróságra kerül az ügy, ki hiszi el, hogy nem azért akarják kirúgni a dolgozót, mert sokat van betegácsiba? - és ezt a munkáltatók is pontosan tudják...

a másik meg, hogy a munkáltatók is emberek, tán még szülők is, így azért megértőbbek egy ilyen esetben, mintha mondjuk egy huszonéves ifjú munkavállaló, akiről sejlik, hogy szerda,csütörtök este bulizott, meg vasárnap este is, és azért lesz hirtelen betegácsiba 1-1 napot, szóval azért ott inkább kétségek merülnek fel a hiányzás terén, mint mondjuk egy ifjú szülőnél :)


én is 2 hetenként 2-3 napot maradok itthon. (én direkt bent is hagytam szabikat, mivel eleinte csak 4 óráztam, és elég kevés a fizetésem felének a 70%-a, így nem táppénzezem, de már most az idő is eljön hamarosan)

2015. nov. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!