Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Egyik bölcsiből ki, a másiba...

Egyik bölcsiből ki, a másiba be, vagy ne járjon és legyünk létminimum alatt?

Figyelt kérdés

gyerekemnek c tartása van.

sehol nem foglalkoztak vele, 3 hónapos korától rohangáltam minden vizsgálatra pedig.

most, amikor menne a bölcsibe(1,5 éves-beszoktatás kezdete)tudtam meg, hogy másik bölcsiben van gyógytorna..

viszont oda csak szakvéleményezéssel mehet, ami még hónapok kérdése mire meglesz.

jelenleg már gyesen vagyok, egyedülálló, dolgoznom kellene..


most vagy beszoktatom az adott bölcsibe és a szakvéleményezéses tortúra után át a másikba...,

vagy pár hónapig ki kellene húznom gyesből, hogy ne romboljam le a gyerek lelki világát a bölcsiváltással?

munkahely még nincs kilátásban, mert mellettem van a gyerek így meg nem tudok munkába állni és sehol nem várnak rám, hogy "ok, majd kezdjen, nem tudjuk mikor, ha ön jónak látja..."


2015. nov. 18. 13:07
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
off: mi az a c tartás?
2015. nov. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

Ilyen korban szerintem hónapok is számítanak a fejlesztésben. Azonnal elkezdenék dolgozni és vinném magánban tornára (amire gondolom most nincs pénzetek), ha pedig ott fejlődik szépen, akkor nem váltanék bizonytalanra.

Ha meg nem sokat ér, akkor is utána ott a lehetőség átíratni a másik bölcsibe.

Nem vagyok bölcsi rajongó, de a gyerek egészsége a legfontosabb, szóval egy pillanatig se gondolkoznék, az lenne a fő szempont.

2015. nov. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

Ez szomorú. Szakorvosi vélemény nem elég a gyógytornára? Gondolom az van. Hogyhogy nem kaptatok előbb szakvéleményt? Most a szakértői bizottság véleményére vársz?

Én vinném a bölcsibe, majd amikor lehet a másikba. Sajnos gyesből nagyon, nagyon nehezen lehet megélni, bár nem írtad, pontosan mennyi a bevételed (gyes mellett más segély, gyerektartás, emelt családi gondolom) és mennyi a kiadás. Van-e hitel, lakbér?

2015. nov. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

első itt látszik a képen a baba félkör ívben fekszik

[link]

2015. nov. 18. 13:14
 5/27 anonim ***** válasza:

Kérjél a szakvéleményhez soronkívüliséget a családi helyzetre hivatkozva. Mindenen hónapokig ülnek, de ha személyesen megsürgeted és elmondod, milyen nehéz helyzetben vagy, van esélyed, hogy hamar végezzetek.

Szerintem a kicsinek nagyon nem lenne jó, ha megszokna egy közösséget és utána át kéne vinni máshova. Esetleg a bölcsibe, ahol van gyógytorna, beszélj a vezetővel, hogy folyamatban van a szakvélemény intézése, addig is vegyék fel, biztos, hogy van erre lehetőség, 1-2 helyet mindig fenntartanak ilyen esetekre.

2015. nov. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

a magánbölcsikben is kétlem hogy lenne mogásterapeuta, vag ykonduktor, felénk nagyon nehezen találni, sőt nem is találtam senkit, a dévényesünk meg nem foglalkozott vele...


azért nincs szakvélemyény, meg semmi, mert a gyerek mindent időben csinált, korának megelelően fejlődött, magzati reflexek időben tűntek el és jöttek az áthidaló relexek stb, minden egészséges. natur a c tartással meg elküldtek mindenhonnan, hogy a gyereknek semmi baja.


semmi egyéb bevétele nincs, lassan kitesznek a lakásból, kb félmillió tartozásban vagyok ha összeadom

2015. nov. 18. 13:19
 7/27 anonim ***** válasza:

Csak a 25 ezer gyes, meg 12 ezer családit kapod?

Ebben az esetben mindenképp dolgozni és bölcsi. Esetleg szülői segítség? Ilyen helyzetben ez nem szégyen.

2015. nov. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

köszi 5-ös, ez eszembe se jutott

megkérdezem fizetősen felveszi e szakvéleményezés nélkül a gyógytornás bölcsi

2015. nov. 18. 13:22
 9/27 A kérdező kommentje:
7 étellel támogatnak szüleim és ennyi
2015. nov. 18. 13:22
 10/27 A kérdező kommentje:
azt is megkérdezem bölcsit tudnának e finanszírozni ill abban támogatni pár hónapig
2015. nov. 18. 13:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!