Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Nálatok hány fok van a bölcsib...

Nálatok hány fok van a bölcsiben? Normális, hogy (kiscsoportban) 20-21 fokot tartanak (bukóra nyitott ablak ilyenkor), amiben szép lassan áthűl az ember?

Figyelt kérdés

ahogy láttam a kicsiket egy szál rétegben vannak(egy szál leggings, vékony anyagú hosszúujjú(gondolom az alatt meg bodyk)az én gyerekem(első nap)folyamatosan "kékült" a hidegtől(én is fáztam vékony pulóverben..) legközelebb viszek be neki plusz réteg ruhát.


de úgy tudom egy normális szobahúmérséklet az 24 fok..

azt mondták azért van nyitva az ablak, hogy legyen bent levegő.(gondolom a műa. nyílásszárók túlszigetelnek)

az egyik kislánynak folyamatosn folyik az orra, ami nem is vizes hanem gyulladtnak néz ki..(persze ő is lengén öltöztetve..)


mit tehet egy új anyuka? (szerintem lebetegítik így az összes gyermeket..)


2015. nov. 23. 15:27
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
arról nem is beszélve, hogy ugye ők kicsik, földközelben játszanak ahol hidegebb van és laminált padló van csak, meg egy árva kis szőnyeg, ami alig fed le valamit a padlóból..
2015. nov. 23. 15:35
 2/16 anonim ***** válasza:
63%

Számomra az lenne NEM normális, ha 24 fokot tartanának.

Itthon is 20-21 fok van, nem fázunk.

2015. nov. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

24 fok szerintem is nagyon meleg.

Itthon 21 fok van, 3 éves és 1 éves gyerekem van. Évente 1-2-szer náthásak és nem télen. :)

Gondolom nem a nyitott ablak alatt játszanak, ahol rájuk megy az 5 fok. Ha fázik a gyereked, akkor szerintem vigyél be neki vastagabb ruhát.

2015. nov. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk itthon 22-23 fok van, de szerintem ez kicsit meleg, egy-két fokkal hűvösebb pont ideális lenne. Szóval szerintem alapvetően a 20-21 fokkal semmi gond nincs.
2015. nov. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

köszi a megnyugtatást.

még annyit, jobb, ha nem szólok más anyukának, hogy jobban öltöztesse fel a gyereket? mert ugye mi közö hozzá...csakhogy az én gyerekem kapja el tőlük...

az orrfolyós kislány is lehet nem minős,ül ugyan betegnek de attól még lehet fertőz..

2015. nov. 23. 15:43
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólókkal. Azt mondják, a legideálisabb, legegészségesebb benti hőmérséklet 21 fok. Ennek megfelelően kell öltöztetni a gyereket. A gyulladt orrfolyás ettől függetlenül nem jó, mert végigfertőzheti az egész csoportot, de ez ellen se nagyon tehetsz.
2015. nov. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk meg pont az a baj, hogy ezerrel megy a fűtés és nincs szellőztetés, szakad még pólóban is mindenkiről a víz.

1. Nem betegítik le direkt a gyerekeket, ilyen butaságot azért ne gondolj, bármilyen pletykák is keringenek

2. öltöztesd fel a kicsidet melegebb holmiba, hiszen tél van

2015. nov. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
ja, ahhoz meg szokj hozzá, hogy egy bölcsiben minimum a csoport fele taknyol, ezen a te gyerekednek is át kell esnie és szépen meg fog erősödni.
2015. nov. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

20-21 fok a normális. Nálunk, ha véletlenül 24 fok van, a gyerekeknek melegük van. Ők az iskolákra panaszkodnak, ahol túl meleg van.

Ne aggódj, nem lesz beteg, vagyis nem a 21 foktól lesz az!

2015. nov. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Hú, lehet, hogy ugyanabba a bölcsibe próbálkozunk?


nálunk is ez a helyzet. Laminált padló, egy pici szőnyeggel. 22 fok van benn, de nagyon durva, ahogy kinyitják a gyerekekre az ablakot szellőztetni. Nem értem miért nem lehet reggel, aztán addig míg kint vannak az udvaron, és délután mikor elvitték a gyerkőcöket gyorsan átszellőztetni a csoportot.

2015. nov. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!