Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Állami intézmény vagy magán...

Állami intézmény vagy magán bölcsöde / CSANA? Ha megszületik a következő bébi, kitesznek minket az állami bölcsiből?

Figyelt kérdés

Már jó előre leadtuk a jelentkezést időben, így már augusztusra kiderült: kaptunk helyet erre a tanévre az állami intézménybe. Szeptemberben hagyta abba a szopizást a másfél évesem és szeptemberben kezdtem el a beszoktatást az oviba a 3évesemmel.

A bölcsiben előre jeleztem már a felvételi lap beadásakor, hogy 2 év előtt nem vinném a kicsit így 2016tól várható hogy megkezdjük a beszoktatást. Viszont ahogyan mondani szokás zajlik az élet, úgy hozta a sors, hogy újból terhes vagyok és mivel akartuk is a 3. babát csak nem gondoltuk hogy ilyen hamar kopogtat a gólya, most kissé tanácstalanok vagyunk. Tegnap volt a 12 hetes UH előtte még családnak sem akartunk megnyilatkozni babonából, nem hogy a munkáltatónak és egyebeknek. Viszont most nem is tudom hogy legyen, mert hivatalosan februártól munkába állok, viszont annyi a felgyűlt szabim hogy április végéig fog leperegni, ha a TGYÁST előrehozom szülés várható kiírását megelőző 28 nappal alig 1 hónapnyi időm maradna táppénzre, viszont június legvégén (ill hivatalosan július 1) megszülnék. Nem tudom hogy mi legyen a bölcsivel - az nem kérdés hogy bölcsisek leszünk 2 éves kortól viszont nem tudom mire számíthatok érdemes-e beszoktatnom az államiba, vagy felesleges, mert ha megszülök úgy is kitesznek minekt onnan. Mert ha így van akkor feleslegesen nem terhelném ezzel a gyerkőcöt hogy beszoktatom aztán meg nem lesz bölcsi. Vagy keressünk egy maszek intézményt ahol szüléstől és egyebektől függetlenül ha akarjuk akkor végig mehet.

Az állami intézményben nagy a túljelentkezés, a csodának is köszönhető hogy kaptunk helyet, pláne így, hogy nem szeptemberi hanem 2016 feb-márc-ápr kezdést jelöltem meg.


Nagyon tanácstalan vagyok - járt már valaki hasonló cipőben?



#terhesség #kistestvér #bölcsőde #csana #bölcside #állami bölcsöde #magán bölcsöde #trerhes
2015. dec. 22. 06:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha már felvettek a gyereket, nem rakják ki.
2015. dec. 22. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én magán bölcsibe viném ,mert az államiba munkáltatoit kérnek neked meg nem lesz mert nem dolgozol majd .
2015. dec. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is láttam pocakos anyukákat, a gyerekek maradtak a kistesó megszületése után is.
2015. dec. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is 3 gyerekem van, de mikor nem dolgoztam, akkor otthon voltak velem, míg 3 évesen ovisok nem lettek. Az oké, hogy az ovis elmegy oviba, de a 2 évest miért akarod bölcsibe vinni,ha otthon vagy? Most nem azért, de ha túljelentkezés van az önkormányzati bölcsibe, akkor ne vedd el a helyet a dolgozó szülők gyerekeitől. Ebből kiindulva magánintézménybe vidd, mert az önkormányzati a dolgozó szülők gyerekeinek van.
2015. dec. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
Hogy kiteszik-e, nem tudom, szerintem nem, de ha egy kis jóérzés van benned mások iránt, kérlek, ne add be állami bölcsibe, ha amúgy is nagy a túljelentkezés' Tavaly az én fél fizetésem elment magánbölcsire, mert a kislányomat nem vették fel az államiba, miközben nem egy olyanról tudok, aki otthon volt a kistestvérre, csak valahogy benyomta a nagyobbikat, mert "szüksége volt a társaságra". Ha nálatok is hasonló a helyzet, de tolj ki azokkal, akiknek tényleg lészükséglet lenne, hogy bejussanak a bölcsibe!
2015. dec. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

most még visszamondhatják a felvételt, ha mondjuk észreveszik, hogy van pocakod, de ha már beszokott, akkor ki nem tehetik.


nekem egyébként nem lenne pofám olyan helyre vinni a gyerekemet ahol dolgozó szülők elől veszem a helyet, gondolj bele, másnak tényleg azért kell dolgozni mert nincs pénzük, ők nem tehetik meg a magánt.

én magán bölcsiben vagyok gondozónő, pont ilyen gyerekeim vannak, ők a nagyok 2 évesen, így jönnek hozzám. nekik is természetes, hogy magánba hozzák a gyereküket, szerintem ez így jó :)

2015. dec. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem szándékom kitolni senkivel sem. És bár most én lennék a rossz mert mertünk 3. babát beválllani még közalkalmazottként gyatra fizetéssel is (melynek nem csak a felét vinné el a magán intézmény), és így is ígénybe venném a hivatalos kereteken belűl megszerzett és hivatalosan csak 4 hónapig járó helyünket egy állami intézménybe, nem érezném eget verő rosszaságnak.


A bölcsödei jelentkezésemet a szokásos kiírási időszakban adtam le 2015 ápr.-ban. És tanévre adják meg tehát 2015/2016os tanév 2015 szept-2016szeptig tart - előre jeleztem hogy a 2 évet megvárnám tehát 2015 március +/- 1 hó kezdenénk. Februártól állok munkába viszont törvény írja elő, hogy ki kell venni a felgyűlt azabijaimat, így akárhogyan is februártól dolgozni fogok júniusig. Ez 4 hónap. Egy maszek intézmény heti színten jelentene 20ezret az állami meg havi szinten.

Úgy érzem hogy idegenekkel való jótékonykodással szemben, inkább a saját családom érdekében kéne cselekednem.

És ha így alakult és megoldható engedném a gyermeket bölcsibe, mert egy 2 év körüli gyereknek igen is szüksége van a szocializációra - lehet ezen vitatkozni hogy ki ért ezzel egyet, vagy sem, mindenesetre a többi európai ország egyikében sem marad 3 évig otthon anyuka...


Biztos többen akadnak akik emiatt mélyen elítélnek, de ha igazán őszínték magukhoz és egy cseppet is átgondolják a helyzetet; meggyőződésem hasonló cipőben ők is hasonlóan járnak el.


Persze februárig még van időm átrágni a dolgokat, de az állami intézmény lehetőségéről egyenlőre nem mondanék le.

2015. dec. 23. 13:23
 8/10 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben neked kell a saját lelkiismereteddel elszámolni, de szerintem sokkal élhetőbb lenne ez az ország, ha legalább minimális mértékben figyelembe vennénk, hogy bizonyos cselekedeteink hogyan hatnak más emberekre. Meg persze az sem ártana, ha a hivatalos szervek betartatnák a saját előriásaikat, pl. ellenőriznék, hogy a dolgozó szülők gyermekeinek fenntartott intézményekbe tényleg az arra rászorultak járnak-e.
2015. dec. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sokat gondolkoztam hogyan is legyen. Végül úgy döntöttem főleg a mai zenés foglalkozást követően, hogy a maszekba fogjuk vinni.


Nem kívánok cselezgetni az állami helyre, sajnos ehhez még túl becsületes vagyok, max le tudom írni ilyen fórumokra, de megtenni már nem lennék képes rá.


A maszek helyen rajtunk kívűl 6db 2 év körül és 3db 1 év alatti (utóbbiak külön csoportban)gyermek van, szóval nem lenne tömegjelenet.

Hát igen pénzben sok lesz, de ez van, megpróbáljuk összehozni.


A csapatot már ismerjük és elégedettek vagyunk velük - napközben 3 pedagógus van a bölcsiben plusz a külön órákat tartó oktatók. Szóval nagyon jók az arányok.


Ráadásul gyalogló távra vannak, ami azért is jó mert nem nagyon vezetek, az állami messze van - munkába menet lett volna ill akkor is egy kerülővel.

Minden tekintetben jobb a maszek, kivéve az anyagi dolgokat.


MA le is fixáltam a vezetővel hogy tavasszal mennénk, addig a zenés foglalkozásokra be-be járogatnánk kezdő beszoktatás gyanánt.

Most hogy ezt megbeszéltünk az államiba is be fogok menni hogy személyesen visszamonjam a helyünket.

2016. jan. 5. 14:15
 10/10 anonim ***** válasza:
Jól döntöttél. Ha már úgyis láb alatt lesz otthon a két éves pici gyereked, legalább rajta kívül mással nem szúrsz ki. Bár nem értem még mindig, minek neked három gyerek, mikor alig várod hogy ezt a kettőt elpaterold otthonról, miközben te úgyis otthon leszel, de ez a te lelkiismereted dolga.
2016. febr. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!