Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Miben van a gyermeketek...

Miben van a gyermeketek bölcsiben és hogyan reagálja le az anya ha nem ért egyet a gondozóval, de ők akarnak lenni a "főnök"? már csak a gyerek érdekében sem lenne jó konfronálódni.

Figyelt kérdés

a csoporszobában elég hűvös van nálunk(hiába a 21 fok)

ha 3 body van rajta is, látom, hogy kékül a szája, fázik, de mivel vagy sír, vagy mozog, gondoltam attól valamennyire felmelegszik úgy is, így megbékéltem vele.

erre ma neki áll elég komor fejjel utasítgatni a gondozó, hogy legyek szíves csak 2 réteg ruhát ráadni(miután a pelenkázásról beszélt) és ne legyen leggingsben(szerinte az harisnya)mert olyan mintha nem lenne felöltözve(melegítői szinte nincsenek is amúgy és spórolós időket élünk...)

de szóval ami tényleg beteszi a kaput, azt mondta még, hogy beszélgessek többet a gyerekkel, mert nem figyel arra amit mondanak és a nevére se hallgat..

nos nem elfogultságból, de a gyerekem ha akar odafigyel, utasításokat lazán végrehajt, nevére szinte mindig hallgat, hallatán szmkontaktust azonnal felvesz, ha háttal van meg is fordul..

gondolom a bölcsiben nagyon sok inger éri és a közben vagy nem figyel tényleg a gondozóra rögtön, vagy simán nem akar, ugye gondolom sokaknak ismerős a gyerekktől a "szelektív hallás"..

igazából ez utóbbi már sértő is volt számomra, hogy ne minősítgesse le a gyereket, mert mi lenne ha nagy buta szülőként elhinném és megijednék akár a mentális képességeit illetően, itt aggódhatnék össze vissza a semmiért..

nagyon is sokat mondókázunk(minimum minden pelenkázásnál), énekelek neki(amikor főzök, ő meg hintázik), és akármit csinálunk nem egy néma film..



hogy állnátok ehhez az egészhez?

adjak rá 2 réteg rucit és "csá" ? (mint tudjuk, nem egy vastag ruhaneműk a bodyk...)

legyek bólogató jános és tartsam meg magamnak a véleményem és hallgassa ha legközelebb is alábecsüli a gyereket?(csak mert ugye hiába, akkor is a gyereken csapódna le a konfliktus akaratlanul is)


2016. jan. 12. 21:33
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
*konfrontálódni
2016. jan. 12. 21:34
 2/19 anonim ***** válasza:

Vegyetek neki pulóvert, meg egy meleg nadrágot és meg van oldva. Használtan darabja 1-300 Ft.


Nálunk az ellenkezője van. Meleg van a szobában, a gyerek hideghez van szoktatva. Többször mondták, hogy hőemelkedése van, mi pedig azt, hogy csak ki van melegedve, hagyják rövidujjúban lenni és máris meg van oldva a probléma. Ők meg valamiért felöltöztetik, szerencsétlenről meg szakad a víz és iszik, mint egy teve. Lassan, de biztosan haladunk afelé, hogy ők is hajlanak a vetkőztetésre. Illetve a gyereket megtanítottuk vetkőzni, így néha ő maga veszi le a felső réteget (vékony pulóver általában, alatta rövidujjú body).

2016. jan. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
akkor trikó nincs is alatta, v ujjatlan body?
2016. jan. 12. 21:41
 4/19 A kérdező kommentje:

de ok, holnap rövidujjú akkor és pulóver :)


a többire is várok választ majd ha jön

2016. jan. 12. 21:41
 5/19 anonim ***** válasza:
Harisnya+ hosszú ujjú body.
2016. jan. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Mivel a tiéteknek nem melege van, hanem fázik, hosszúujjú alulra és arra egy meleg pulóver. Nadrágból is érdemes lenne meleget venni neki.

Mondom, használtan fillérekért lehet venni.

2016. jan. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
3 bodyt nincs is értelme egymásra adni.
2016. jan. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

én se engedem, hogy 1-nél több bodyba hozzanak be hozzám gyereket a bölcsibe! és nem értem a logikát. a bodí az fehérnemű, ha te 3 bugyit és 3 melltartót veszel fel akkor nem fogsz fázni télen? ugye, hogy te is pulóvert veszel fel ha hideg van? és nem piszkálni akarlak, csak nekem is volt már ilyen anyukám akinek fázott a gyereke ezért bodykat halmozott a gyerekre meg harisnyát, abból is néha többet! ???

1db. body, arra egy hosszúujjú póló. fiúk harisnyában és rövidnadrágban vannak, lányok leggingsben/harisnyában és szoknyában/tunikában :)

engem nem zavar ha nincs rajtuk kisnadrág/szoknya, de ha hideg lenne nálunk, akkor én is szólnék, hogy ne csak abba, hanem adjanak rá egy hosszú nadrágot is.


és elhiszem, hogy spóroltuk, nyilván azért jár bölcsibe, de a kényelme fontos, tényleg használtan nézd meg facebook csoportokban, ha közel lakik az eladó akkor posta sincs, úgy 2-3 garnitúra szabadidőruhát tudnál venni egy ezresért és egész télre meg van oldva a probléma :)


a másik problémádra nem tudok mit írni, te ismered a gyerekedet, ha nincs vele gond akkor mond meg a gondozónőnek, ő sem orvos, nyilván csak jót akar azért szól. én legalábbis ha szólok valamiért akkor csak azért teszem mert tényleg jót szeretnék a gyerekemnek és ha az anya nem is túl kedves, én akkor is szívvel lélekkel gondozó a gyerekét

2016. jan. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

3 body? Annak mi ertelme ?

Nem jutott eszedbe valami melegebb, pl pulover?

Ha 10 bodyt is adsz ra attol meg fazni fog.

2016. jan. 13. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Hogy mi értelme? Réteges öltözés.iskolàba is úgy járnak, hogy trikó, rövidujjú, hosszúujjú, és/vagy pulóver. A kicsiknek mivel mindig kint a dereka ezért ezeket body helyettesíti..
2016. jan. 13. 10:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!