Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Fiatal anyukák, első gyerek...

Fiatal anyukák, első gyerek bölcsibe adása 2 évesen?

Figyelt kérdés
22 évesen született meg a kislányom, sajnos olyan helyzetbe kerültünk hogy nem maradhatok itthon vele tovább. :( Most februárban tölti a 2 évet és azt tervezem hogy a jövőhéten be próbálom szoktatni a bölcsibe! Szerencsére könnyen barátkozik, pelenkás még, és beszélni sem tud pár szót kivéve (csak karattyol) Viszont velem van 0-24-ben nincs mama aki tudna rá vigyázni! :( Lelkileg nekem nagyon nehéz lesz megválni tőle és ott hagyni egy idegen környezetben, sőt nehéz lesz munkát találni és ismét felnőttek világába szokni. Van még valaki így, vagy csak én fogom fel ennyire tragikusan a helyzetet?

2016. jan. 17. 20:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
ha szorongani fogsz, a gyermek is mg fog ijedni a bölcsitől
2016. jan. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is így voltam anno ugyanúgy 2 évesen kezdte..totál kivoltam.Egy hetet bogtem meg ő is. .utána pikk pakk beszokott és jól elvolt! Menni fog!! Légy erős! 2 évesen már nem olyan nagyon kicsi!!!
2016. jan. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is elég fiatal voltam, amikor a fiam született, ha ez kritérium :) Nos, mi eleve úgy terveztük, hogy csak gyed alatt maradok itthon, tekintve, hogy a gyes nevetségesen kevés. Majdnem olyan, mintha csak egy fizetésből kellene megélnünk, az meg, ha gyerek nélkül nem ment, akkor gyerekkel miért menne?

De nem tudom, nekem nem volt ilyen rossz élmény, eleve már elég hamar elkezdtem mondogatni a gyerkőcnek, hogy majd bölcsis lesz, meg is mutattam neki sokszor, hogy hova fog járni, mondtam neki nagyon sokszor, hogy majd reggelente elvisszük, délután érte megyünk.

Hamar beszokott, nem volt gond. Csak az első pár otthagyós napon volt egy kis nyifi-nyafi, de amikor már kitettem a lábam, abba is hagyta.

Egyébként neki kimondottan jót is tett, mert egyébként nem volt semmi gyerektársasága, a családban nem volt, és azóta sincs több kisgyerek, baráti társaságban szintén, a lakókörnyezetünkben meg csak jóval nagyobbak voltak. Úgyhogy én örültem neki, hogy a bölcsiben találkozik más gyerekekkel is. Kétévesen még ő sem beszélt, na a bölcsiben muszáj volt neki, ha azt akarta, hogy megértsék, úgyhogy két hónappal később iszonyúan meglódult a beszédfejlődése.

A másik, hogy otthon eléggé válogatós volt. Na ezt nekem nem hitték el a bölcsiben, mert ott viszont bármit tettek elé, mindent megevett, sőt, mindenből kért még :D


Persze a bölcsi kezdetén nekem is körülötte jártak a gondolataim, de amikor láttam, hogy milyen jó kedve van ott, és jól érzi magát, én sem aggódtam tovább. Szerencsére nem voltam sosem az a típus, aki az ilyesmire nagyon rástresszelne, mi inkább vidáman közelítettük meg a témát. Na jó, azt sem lenne szép elhallgatni, hogy a fiamról tudtuk, hogy másokkal is jól el tud lenni. Őt korábban is bíztuk már nagymamára, nagypapára, nagybácsira, keresztanyura, igaz, nem teljes napokra persze, de egy-egy délelőttre, délutánra, vagy estére igen. Persze ez bölcsi helyett nem működött volna, mindenki dolgozott, úgyhogy muszáj volt bölcsibe adnunk, de tudtuk, hogy nem ismeretlen neki az a helyzet, hogy nem velünk van.

2016. jan. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ha jól értem még nincs munkád. Nálatok felveszik munkáltatói igazolás nélkül is a kicsit? Vagy be van már íratva?
2016. jan. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én 32 éves vagyok, szeptemberben töltötte a fiam a 2-t. Októberben kezdte a beszoktatást (mi is ketten vagyunk a férjemmel akik rendezzük, se nagyszülő, se szomszéd barátnőmék örülnek ha saját dolgukat el tudják rendezni). Nálunk csak úgy veszik fel a gyerekeket ha van munkáltatóid vagy írsz egy szándéknyilatkozatot (3 hónapot várnak, a munkáltatóira).

Először hidd el, hogy jó helye lesz ott neki. Nem szabad ottmaradni hallgatni a gyerek sírását, ha nem érett meg a személyisége a közösségre úgy is jelezni fogják a gondozónők (de a gyerekek 90% ilyen korba már közösségre érett).

Tudom nagyon nehéz, főleg ha a pénz miatt kell elmenj dolgozni.

2016. jan. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
12 hónaposan ment bölcsibe, mivel én mentem vissza az egyetemre, folytattam a szigorló évem. Nem vettem tragikusan, számomra nehéz volt az az egy év, és felszabadultam, hogy végre mondókák helyett másra használhatom az agyam felnőttek társaságában. Persze sírtam, de sosem a gyerek előtt, hanem esténként otthon a férjemnek. Ha látja a gyerek, hogy bizonytalan vagy, akkor nagyon nehezen szokatod be. Ráadásul a 2 éves kor a második szeparációs szorongási hullám kezdete, szóval nem lesz könnyű.
2016. febr. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!