Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Miről marad le egy bölcsődébe...

Miről marad le egy bölcsődébe nem járó gyerek?

Figyelt kérdés

Furán hangozhat a kérdésem. Sok ismerős baba kezdett mostanában bölcsit. A kislányom másfél éves, de ha nem muszáj nem szeretném bölcsibe vinni. De az jutott eszembe, hogy így a többiekhez képest kimarad valamiből, lemarad valamiről? Miket tanulnak ott? Vannak olyasmi foglalkozások mint majd az oviban?

Köszi a válaszokat



2016. febr. 16. 13:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
46%

Később veszik észre, ha valami gond van a fejlődésével. Nehezebben szocializálódik, nem ismeri a gyerekek közötti konfliktusok megoldását - anya nélkül. Mintákat nem, vagy csak keveset lát. Vannak behozható és kicsit elkésett hiányosságok. Nagyon sok függ attól, a szülő hogyan és mennyit foglalkozik a gyerekkel. A túl sok és a kevés sem jó, a nem megfelelő ingerek sem jók, a gyerektársaság kizárása sem jó 3 év alatt sem már.


Tegnap olvastam egy gyógypedagógiai jegyzetet, összefoglalva 3 éves kora után kezdték el kezelni a kisfiút közepesen értelmifogyatékosként, mert az ovodában derültek ki a gondok. Az anyja nem látta súlyosnak a helyzetet, a szülők meggyőzése is egy feladat volt.

2016. febr. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
52%

Ingergazdagabb a környezet, talán ennyi a különbség. Több szociális, nyelvi inger éri, mintha egyetlen személlyel van.

Kifejezetten foglalkozások nincsenek, de a közösségbe beilleszkedés szabályait óhatatlanul megtanulja a saját szintjén, illetve sokat énekelnek, mondókáznak, játszanak.


A szó szoros értelmében tanulni csak az iskolában fognak a gyerekek.

2016. febr. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
73%
Az ég világon semmiről. Ha szeretnél hasonló közeget, akkor járjatok el baba-mama klubba, vagy a helyi bölcsikben szokott lenni heti egy nap, amikor le lehet menni. Használjátok ki ezeket, és ezzel adsz meg neki mindent, amire szüksége lehet.
2016. febr. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Köszi!

Gyerektársaságból nincs kizárva, mert hetente 2x járunk ilyen babás foglalkozásra(Ringató, és babatorna) és néha babaklubba, meg persze játszótérre. Persze ez nem olyan mintha egész nap együtt lenne a többiekkel, de azért nem csak engem lát.

Itthon rengeteget játszom vele,bevonom mindenbe, próbálok megmutatni, megtanítani neki sokmindent.

2016. febr. 16. 13:15
 5/21 anonim ***** válasza:
54%

Nem kell undorító tejes kávét innia.

Nem kell végigunatkoznia a napokat.

Nem kell idejekorán megutálni a nevelőket.

Nem kell a ráerőltetett közösségben el lennie.

2016. febr. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
53%
A gyereknek 3 éves korág a legjobb helye az anyja mellett van. Ha az anyja normálisan neveli, foglalkozik vele, tanítja akkor nem éri semmiféle hátrány azáltal, hogy nem megy bölcsibe, sőt! Szocializálódni bőven ráér az oviban is.
2016. febr. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
59%
Lemarad egy csomó betegen töltött napról, meg sok sírós reggelről. Én utáltam a bölcsit, szeptemberi vagyok, így sokáig jártam, az ovi sokkal jobb volt utána, ott már voltak foglalkozások.
2016. febr. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
76%

Egy kisgyermeknek 3 éves kortól van igazán igénye kortárs közösségre. Természetesen addig is képes más gyerekek között játszani, még élvezheti is, de érdemi funkciója 3 éves kor előtt nincs. Ha egy kisgyerek jár bölcsibe, akkor abból profitál, ha nem nem jár, akkor abból, hogy családi közegben szocializálódik, ennyi.

Egyetlen előny jut eszembe: hogy hamarabb esik át a "kötelező" közösségi betegségeken, így talán az oviban kevesebbszer lesz beteg.

2016. febr. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
56%

Én inkább úgy fogalmaznék,hogy hátrány semmiképpen nem éri, viszont van előnye.

Sírós reggelek: oviban is meg lesz ugyanúgy annak, aki nem volt bölcsis.

Unatkozás: miért unatkozna? Eleve több játék és több játszótárs van,mint otthon. És valljuk be, szerencsés, aki mondjuk minden reggel 8-tól legalább 2-3 óráig otthon kizárólag a babájával tud játszani, és semmi egyéb dolga. Én legalább is nem tudtam, mert főzni is "kellett", a takarítás sem magától oldódott meg.

Az én fiam pl. a bölcsiben lett jó evő. Hiába ültünk mi le itthon közösen enni, amikor csak tudtunk, nem volt az. Aztán bekerült és két hónap múlva mondták a gondozók,hogy biztos hat a "csordaszellem", de szinte mindent megeszik. Ott gyorsabban megtanult egyedül enni, pedig itthon is gyakoroltuk már a kanálhasználatot, de vhogy nehezen akart menni.

A délutáni alvás is totál beállt, hétvégén mindig ugyanabban az időpontban kezdett álmosodni, és aludt is el. Az én fiam nagyon szeretett a gyerektársaságot. Amikor beteg volt, és mondjuk egy hétig itthon dekkolt, hiába játszottam én már mindent vele, szerdán kérdezgette,hogy mikor lesz bölcsi, mert hiányzik neki az XY kisgyerek.

Szóval én/mi szerettük. Az oviba egy hét alatt simán beszokott most szeptemberben.

2016. febr. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
62%
Ja és betegség! A fiam ovis csoportjából azok hiányoznak többet, akik nem voltak bölcsisek.
2016. febr. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!