Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » A kislányom 1éves elmúlt és...

A kislányom 1éves elmúlt és szeptemberben azaz 1,5évesen szeretném bölcsibe iratni. Jelenleg GYED-en vagyok vele. Ha csak 2,5éves korában azaz jövő év júniusában megyek vissza dolgozni, hogyan történik a bebölcsizés? Milyen dokumentumok szükségesek?

Figyelt kérdés
2016. febr. 19. 10:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Beszoktatás alatt kérték tőlem a munkáltatóit. Aztán, hogy leellenőrzik-e valójában mikor kezd az ember dolgozni nem tudom. Ha előbb beveszik pár hónappal és te még nem kezdesz el dolgozni, legalább nyugodtan beszoktathatod és az első beteges időszakon túl vagytok. Ebből a szempontból nálunk az első három hónao volt húzós. Bp-i bölcsi?
2016. febr. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%
Tehát akkor szeptember és június között egyedül leszel otthon? Akkor miért szeretnéd bölcsibe adni? Vannak olyan szülők, akiknek muszáj beadni szerintem ne vedd el tőlük a helyet. Bocsi.
2016. febr. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

sehogy nem megy a bölcsizés, nem arra találták ki, hogy anyuka élvezze egymagában a gyedét :)

szándéknyilatkozatot kell vinni, az azon szereplő dátum előtt 2 hónappal kezdheti a beszokást

2016. febr. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%
szóval akkor egy évig otthon maradnál a semmiért? Normális bölcsiben nem így működik. Másfél évesen még nagyon kicsi, rád lenne szüksége nem arra hogy behajítsd a gyerekmegőrzőbe míg te otthon jól elvagy. Szegény gyerek. Másnak meg, aki mindent megtenne érte nem lehet.
2016. febr. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Szeptemberben iratod be vagy akkor kezdene? Szerintem ha megbeszéled, hogy ő legyen az utolsó beszokók egyike dec-jan.környékén, akkor talán elfogadják a jún-i kezdést...de a tapasztaltabbak majd biztos negírják, hogy működik ez a gyakorlatban.
2016. febr. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk telt ház és túljelentkezés van a bölcsiben. Így a munkáltatótól nyilatkozat kell, hogy mikor kezdesz dolgozni, és előtte max 2 hónappal kezdik a beszoktatást. De miért akarod másfél évesen bölcsibe adni, ha nem muszáj?
2016. febr. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget,válaszotokat. Szeretném kihasználni a GYES extra lehetőséget és várnak vissza dolgozni. Kistesót most nem tervezünk. Végül januártól vesznek vissza,így szeptembertől kezdjük hivatalosan a bölcsit. Az vesse rám az első követ, akinek nem számít az, hogy a gyereke biztonsággal kezdje el a közösségbe szokást (még akkor is, ha ez hosszabb időt vesz igénybe). Nyílván nem hobbiból "lököm be a gyereket",hogy itthon jól el legyek a beszokatás alatt:azért kezdek már most agyalni a dolgon, mert szeretném, ha mindketten könnyebben vennénk az elkövetkező időszakot. Csak úgy tudok nyugodtan visszamenni dolgozni, ha érzem: biztonságban tudhatom a gyermekemet. Az adott lehetőségeket pedig kihasználhatom,mint szülő,nem?!
2016. febr. 20. 18:01
 8/18 anonim ***** válasza:
nem az a baj hogy mész vissza dolgozni, hanem az, hogy belököd úgy, hogy igazából még nem is kéne menni mert te otthon vagy majdnem egy egész évet. ilyen piciként még nagyon sokat számít az az idő. De egyébként így nem is fogják bevenni
2016. febr. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Mik a tapasztalatok, mennyi az az idő,amennyi alatt biztonsággal beszoknak a gyerekek bölcsibe? Valóban kicsi még,ezért én a beszokatást fokozatosan gondoltam.
2016. febr. 20. 20:20
 10/18 anonim ***** válasza:
átlag két hét
2016. febr. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!