Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsőde most akkor jó vagy sem?

Bölcsőde most akkor jó vagy sem?

Figyelt kérdés

Persze, mindenkinek más, de képtelen vagyok eldönteni, hogy menjen e a kislányom bölcsibe.

Mindenhol azt írják ugye, hogy a pici gyereknek az anyja mellett a legjobb.

Ugyanakkor itt mindenki azt írja, hogy imádja a gyerek a bölcsit, és szüksége van rá a gyereknek, sokat fejlődött, tanult ott.

Akkor most melyik?



2016. febr. 23. 13:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez érdekes. Én ma írtam ki egy kérdést, hogy pattintsam-e le a 18 hónapos lányomat, egyelőre a nagyszülőkhöz, később a bölcsibe , munka miatt.

Mindenki azt írta, hogy igen.

Ahhoz képest meg mindig is azt olvastam itt gyk-n, h első a gyerek, az anyja mellett van a helye, milyen gáz bölcsibe adni! Nekem meg mindenki az ellenkezőjét írta... Fura.

2016. febr. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
36%

Az én kisfiam imádja. Örülök hogy beírattam. Jót tesz neki a gyerektársaság, sokat fejlődött. De vannak, akik a világért sem íratnák be.

Egy jó időben, jól megválasztott intézmény lehet nagyon jó is. Vannak a neten különböző cikkek a bölcsöde hatásáról a gyerekre nézve. Keress rá, olvasgasd.

2016. febr. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
36%

szerintem jó a bölcsöde.

szerettem volna minél tovább otthonmaradni vele, de ha már nem így történt, akkor inkább bölcsi, mint nagyszülők.

többet ad a bölcsi. napirendet, fejlesztést, egész napos elfoglaltságot, aktív játékot, pajtásokat.


az én gyerekemnek 2 évesen már szüksége volt gyerektársaságra. kevés voltam neki. jártunk klubokba, játszótérre, de akkor ugye nem volt otthon ebéd, mire délben hazaestünk... szóval ezért lett bölcsi.

pedig maradhatott volna otthon is... de annyira társasági lény volt, hogy a védőnő felajánlotta, írnak javaslatot a közösségbe való elhelyezésre akkor is, ha esetleg nem lesz időben meg a munkáltatói.


szóval abszolút a bölcsire szavazok, AZZAL SZEMBEN, hogy otthon vagyok a gyerekkel.

ha tudok vele aktívan társaságba járni, és mindemellett a házimanók minden napra varázsolnak meleg kaját, mire hazaérünk, akkor persze ez utóbbi a választás.

2016. febr. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
59%
1,5 éves a gyerkőcöm, hetente járunk zenés foglalkozásra, valamint több kisgyerekes ismerősünk van és azt látom, hogy nagyon élvezi a közösséget, rendkívül barátkozós, szóval pár hónap múlva mindenképpen megy bölcsibe. Én is azt gondolom, hogy jó választás esetén rengeteg előnye van.
2016. febr. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
51%

"Mindenhol azt írják ugye, hogy a pici gyereknek az anyja mellett a legjobb. "


Ez a mindehol kizárólag Magyarország. Amikor bevezették a GYES-t, akkor ugyanaz volt a célja, mint a közmunkának: a munkanélküliségi ráta kozmetikázása. Mert ugye, aki otthon van a gyerekkel, az nem munkanélküliként jelenik meg a statisztikákban. Akkoriban komoly propagandát is nyomattak, a pszichológusok képzésébe is betolta a politika a "3 évig a gyereknek az anyja mellett a helye" szlogent.


A propaganda jól sikerült, olyannyira, hogy beleivódott egyfajta hagyományként a magyar közgondolkodásba.


Külföldi kutatást egyet se fogsz találni, ami alátámasztaná ezt a 3 éves dolgot. Ott általában az egy év az, amit indokoltnak tartanak, utána már a közösség pozitívabb hatást fejt ki. Persze ettől eltérő eredmény jöhet ki az anya iskolázottságát, munkáját, egyéni lelkiállapotát figyelembe véve.

2016. febr. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
68%
81%-os te nagyon bölcsi pártoló vagy. Figyelj, van akinek bejön, van akinek nem. Én maximum akkor adnám be ha mindenképp vissza kéne mennem dolgozni. Ezt az első két, három évet sosem fogod visszakapni, hisz az első és legfontosabb szocializációs szintér a család, és nem a bölcsőde. Én láttam hónapokig üvöltve tiltakozó gyerekeket, akiknek nemhogy jót nem tett, hanem csak ártott. Unokaöcsém is ilyen kisgyerek, bölcsi előtt érdeklődő élénk, úgynevezett tűzrőlpattant kiskrapek volt. 2 évesen bekerült, azóta a hangos zajtól is sírva fakad, nem marad meg sehol, ha nem látja a szüleit, még a saját nagyszüleinél sem, akikkel hetente többször találkozik, az altatása maga a rémálom, éjszaka többször felébred, mert rendszeresen azt álmodja hogy a bölcsiben hagyták a szülei és nem mentek érte. Hiába beszéltek vele, hiába pszichológus, ő így reagált. Ráadásul bent enni sem hajlandó. Úgy gondolom, a bölcsőde a dolgozó szülők szükségmegoldása, hisz itt még nagyon fejlesztés se folyik, legalábbis itt a környéken. Inkább gyerekmegőrző. Elhiszem hogy van olyan gyerek aki szereti, de én nem sokkal találkoztam eddig, míg az ellentétével rendszeresen.
2016. febr. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Kedves 6-os! Két 81%-os válaszoló is írt, én a kettes válaszló vagyok, az egyik 81%-os. Az én fiamra nagyon jó hatással volt, persze nyilván van gyermek, akire ellenkezőképp hat. Azért is írtam, hogy egy jó időben, jó intézmény, mert az bizony nem mellékes. Ezt a szülőnek kell eldöntenie, mi csak véleményezni tudunk saját, mások tapasztalata alapján.
2016. febr. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%

Én két évesen adtam be, és nem bántam meg.

Persze a beszoktatás alatt volt nálunk is sírás, de 1 hónap alatt tökéletesen beszokott, és utána nagyon szerette. Nekünk az evés terén is sok pozitív változást hozott, konkrétan az én addig rossz evő gyerekemből, jó evő lett. Ott megevett olyanokat is, amit itthon sosem. Ennyit számított,hogy látta a többi gyerektől. Alvás terén is javult, előtte sokkal hosszabb volt a délutáni altatás. Aztán már itthon is ugyanabban az időben, hétvégén, könnyen elaludt.

Ha beteg lett, szerdán már unta magát, pedig olyankor inkább t.jtam le mindent, azt játszottam vele, amit akart. De akkor sem tudtam már úgy lekötni, mint a többi gyerek, meg a játékok.

Most már ovis, kiscsoportos, de ha meglátja az egyik gondozónőt (egymás mellett van a két épület), rohan oda puszit adni.

2016. febr. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
37%

Én még csak most fogok szülni, de nem szeretném bölcsibe adni.


Az okok a következők:

Természetesen minden gyerek más személyiségű tisztában vagyok vele, de a család tapasztala elég gyatra...


Most 3 éves kislány szeptemberben kezdte a bölcsit. Azóta elég durván változott, ugyan csak 2 hetente találkozok vele de észrevehető a különbség, harap, erőszakos, hisztisebb. Annyi hogy az alvásban segített.


A testvérem nagyon utált bölcsiben lenni fél év után nem erőltették, szerintem 2 éves kora előtt semmiképpen ne próbáljátok a bölcsit

2016. febr. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezt neked kell eldönteni, az enyem 10 honaposan ment csanaba imádja, szeptembertől megy oviba es mar azt is nagyon varja...


Tesomek gyerkoce viszont kb kezelhetetlen lett...2 evesen ment volna bolcsibe...


Szoval nekunk jo, de hogy nektek is az lesz e nem lehet tudni

2016. febr. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!